Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk herdenkt aanslag op redactie Charlie Hebdo

Frankrijk herdenkt aanslag op redactie Charlie Hebdo

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk staat stil bij de aanslag tien jaar geleden op de redactie van het satirische weekblad Charlie Hebdo. Dat gebeurde met onder meer een herdenking bij het voormalige kantoor in Parijs.

Onder anderen slachtoffers, nabestaanden en politici verzamelden zich in de Rue Nicolas-Appert, waar de redactie was gehuisvest. Daar vond op het tijdstip van de aanslag, om 11.30 uur, een kranslegging plaats en werden de namen van de slachtoffers voorgelezen.

Onder de aanwezige politici waren president Emmanuel Macron, premier François Bayrou en burgemeester Anne Hidalgo van Parijs. De herdenkingsceremonie werd ook bijgewoond door François Hollande, die op het moment van de aanslag president van Frankrijk was.

Twee jihadisten drongen de redactie van Charlie Hebdo op 7 januari 2015 binnen. Ze doodden twaalf mensen, onder wie acht medewerkers van het tijdschrift, als vergelding voor spotprenten over de profeet Mohammed. De mannen, de broers Saïd en Chérif Kouachi, werden na een klopjacht doodgeschoten door de politie.

Meer uit Buitenland

Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

30 minuten geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

1 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

1 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

2 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

3 uur geleden
China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

5 uur geleden