Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk herdenkt aanslag op redactie Charlie Hebdo

Frankrijk herdenkt aanslag op redactie Charlie Hebdo

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk staat stil bij de aanslag tien jaar geleden op de redactie van het satirische weekblad Charlie Hebdo. Dat gebeurde met onder meer een herdenking bij het voormalige kantoor in Parijs.

Onder anderen slachtoffers, nabestaanden en politici verzamelden zich in de Rue Nicolas-Appert, waar de redactie was gehuisvest. Daar vond op het tijdstip van de aanslag, om 11.30 uur, een kranslegging plaats en werden de namen van de slachtoffers voorgelezen.

Onder de aanwezige politici waren president Emmanuel Macron, premier François Bayrou en burgemeester Anne Hidalgo van Parijs. De herdenkingsceremonie werd ook bijgewoond door François Hollande, die op het moment van de aanslag president van Frankrijk was.

Twee jihadisten drongen de redactie van Charlie Hebdo op 7 januari 2015 binnen. Ze doodden twaalf mensen, onder wie acht medewerkers van het tijdschrift, als vergelding voor spotprenten over de profeet Mohammed. De mannen, de broers Saïd en Chérif Kouachi, werden na een klopjacht doodgeschoten door de politie.

Meer uit Buitenland

Hegseth: we zijn pas net begonnen in Iran, zullen nu doorstoten

WASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.

6 minuten geleden
Hegseth: leider Iraanse groep achter moordcomplot Trump is dood

WASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.

22 minuten geleden
VS zaten achter aanval op Iraans oorlogsschip bij Sri Lanka

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.

43 minuten geleden
Costa meldt dat de EU volledig achter Spanje staat

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.

47 minuten geleden
Macron betuigt solidariteit met Spaanse premier over conflict VS

PARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.

55 minuten geleden
NAVO veroordeelt Iraanse aanval op Turkije en betuigt steun

BRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.

1 uur geleden
Doden geborgen na zinken Iraans marineschip bij Sri Lanka

COLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.

2 uur geleden