Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk haalt troepen weg uit Mali, zeggen bronnen

Frankrijk haalt troepen weg uit Mali, zeggen bronnen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat aankondigen dat Franse militairen vertrekken uit Mali. Die mededeling wordt verwacht tijdens de top van de EU en Afrikaanse Unie die op donderdag en vrijdag wordt gehouden in Brussel, zeggen ingewijden tegen het Franse persbureau AFP.

Macron stuurt zijn troepen naar een andere plek in de regio. Hij zou daartoe hebben besloten omdat de relatie met het regime in Mali flink is verslechterd. De militairen die de macht hebben gegrepen in het Afrikaanse land maken volgens critici weinig haast met het herstellen van de democratie. Ook hebben ze naar verluidt een beroep gedaan op troepen van het Russische huurlingenbedrijf Wagner.

Frankrijk is al jaren militair actief in Mali. Het stuurde in 2013 militairen om een opmars van jihadisten te stuiten. Nederland leverde later jarenlang een bijdrage aan een VN-macht die het land moest stabiliseren. Ondanks de militaire inzet van allerlei Europese landen blijft het in Mali onrustig.

Binnen het Westen bestaat volgens ingewijden onenigheid over het terugtrekken van troepen uit het grote West-Afrikaanse land. Er zou worden gevreesd dat Rusland daar meer invloed kan krijgen als westerse landen hun militairen weghalen.

Meer uit Buitenland

Tien landen roepen op tot einde van vijandelijkheden in Libanon

OTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.

21 minuten geleden
Gesanctioneerde tanker niet voorbij VS-blokkade Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.

1 uur geleden
Leger VS doodt vier mensen bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).

1 uur geleden
Studie: AI-bots geven in helft gevallen misleidend medisch advies

LONDEN (ANP) - Door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbots geven gebruikers in ongeveer de helft van de gevallen problematisch medisch advies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de gezondheidsrisico's van door AI gegenereerde adviezen, waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het medische tijdschrift BMJ Open.

1 uur geleden
Rechtse Peruaanse kandidaat López eist nietigverklaring stemming

LIMA (ANP) - De Peruaanse rechtse presidentskandidaat Rafael López Aliaga heeft dinsdag opgeroepen de eerste ronde van de verkiezingen in het land nietig te verklaren. Hij beweerde dat er sprake was van fraude, al leverde hij daarvoor geen bewijs.

1 uur geleden
Vance: wantrouwen tussen VS en Iran niet zomaar weg te nemen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zei dinsdag dat er veel wantrouwen bestaat tussen Washington en Teheran en dat dit "niet van de ene op de andere dag kan worden weggenomen". Vance deed zijn uitspraak tijdens het evenement Turning Point USA.

1 uur geleden
Achtjarige jongen gedood bij Russische droneaanval in Oekraïne

TSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.

4 uur geleden