Frankrijk: grote Russische desinformatiecampagne ontdekt
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk zegt een grote Russische desinformatiecampagne te hebben ontdekt waarbij valse anti-Oekraïense nieuwsitems werden gedeeld. Voor de campagne werden nepwebsites aangemaakt die leken op die van media en regeringen, evenals nepaccounts op sociale media.
De pro-Russische inhoud leek daardoor van bekende en prominente bronnen te komen. De Franse dagbladen Le Parisien, Le Figaro, Le Monde en 20 Minutes waren het slachtoffer. Ook andere media werden getroffen, waaronder de Frankfurter Allgemeine Zeitung, Der Spiegel en Bild in Duitsland.
"Frankrijk veroordeelt de acties die onwaardig zijn voor een permanent lid van de VN-Veiligheidsraad", zegt buitenlandminister Catherine Colonna in een verklaring. "De Franse autoriteiten werken nauw samen met hun partners om de hybride oorlogsvoering onder Russische leiding te verslaan." Zij zegt dat de campagne is uitgevoerd door Russische partijen die banden hebben met de Russische staat.
Volgens Colonna is ook geprobeerd om de site van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken na te maken. Die poging zou zijn mislukt. Westerse landen uiten vaker hun zorgen over door Rusland geleide desinformatiecampagnes. De Franse minister benadrukt dat "geen enkele poging tot manipulatie Frankrijk ervan zal weerhouden Oekraïne te steunen" tijdens de oorlog met Rusland.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
28 minuten geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
32 minuten geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
50 minuten geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
1 uur geledenTOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
4 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.
5 uur geleden