Frankrijk: 'grote economische verstoring' door Trumps heffingen
PARIJS (ANP/RTR) - De aanstaande Amerikaanse importheffingen zullen een "grote economische verstoring" veroorzaken, zegt de Franse regeringswoordvoerster Sophie Primas. Zij verwacht dat de Amerikaanse president Donald Trump later op woensdag invoerheffingen aankondigt op Franse en Europese producten, variërend van 20 tot 25 procent.
Volgens Primas zullen de heffingen niet alleen in Europa schade veroorzaken, maar ook in de Verenigde Staten.
Frankrijk en de Europese Unie zijn tegenmaatregelen aan het voorbereiden. De Franse minister van Industrie, Marc Ferracci, zei eerder woensdag dat Europa proportioneel zou reageren.
Giorgia Meloni
De Italiaanse premier Giorgia Meloni waarschuwde dat de Amerikaanse heffingen de Italiaanse producenten zwaar zullen treffen. Ze voegde toe dat alles op alles gezet moet worden om een handelsoorlog te voorkomen. Zo'n oorlog zal mogelijk leiden tot kostenstijgingen en vergeldingsmaatregelen van alle kanten.
Meloni is bevriend met Trump en is voorzichtiger dan andere EU-leiders over hoe Europa zou moeten reageren op de heffingen. Toch sluit zij "passende reacties" om Italiaanse producten te verdedigen niet uit.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
10 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
13 uur geleden