Frankrijk geeft risicogroepen vanaf september derde vaccinatie
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat met de ingang van september mensen in risicogroepen een derde vaccinatie tegen het coronavirus geven. President Emmanuel Macron zegt in een video op zijn Instagram dat een derde prik hoogstwaarschijnlijk nodig is voor ouderen en mensen met gezondheidsproblemen.
Steeds meer landen geven mensen in risicogroepen de mogelijkheid om een derde prik te halen om zo nog beter beschermd te zijn tegen het coronavirus. De zogeheten booster wordt al aangeboden in Israël en ook Duitsland en de Verenigde Staten zijn van plan die te gaan aanbieden. De derde dosis wordt aangeboden vanwege de erg besmettelijke Delta-variant van het virus.
Macron zei in de video dat een derde vaccinatie voor sommige mensen nodig is, omdat het aantal antilichamen na verloop van tijd afneemt. Daardoor neemt de kans op ernstig ziekteverloop of sterfte toe bij mensen in risicogroepen. Een derde inenting kan dat tegengaan, aldus de Franse president.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) riep woensdag op tot het stoppen met de boosters, zodat er meer vaccins beschikbaar zijn voor mensen uit arme landen. In veel landen hebben mensen nog niet de mogelijkheid om een eerste en tweede prik te halen. De WHO wil dat de nadruk ligt op het beschikbaar maken van een eerste inenting voor iedereen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.
40 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
9 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
9 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.
9 uur geleden