Frankrijk geeft risicogroepen vanaf september derde vaccinatie
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat met de ingang van september mensen in risicogroepen een derde vaccinatie tegen het coronavirus geven. President Emmanuel Macron zegt in een video op zijn Instagram dat een derde prik hoogstwaarschijnlijk nodig is voor ouderen en mensen met gezondheidsproblemen.
Steeds meer landen geven mensen in risicogroepen de mogelijkheid om een derde prik te halen om zo nog beter beschermd te zijn tegen het coronavirus. De zogeheten booster wordt al aangeboden in Israël en ook Duitsland en de Verenigde Staten zijn van plan die te gaan aanbieden. De derde dosis wordt aangeboden vanwege de erg besmettelijke Delta-variant van het virus.
Macron zei in de video dat een derde vaccinatie voor sommige mensen nodig is, omdat het aantal antilichamen na verloop van tijd afneemt. Daardoor neemt de kans op ernstig ziekteverloop of sterfte toe bij mensen in risicogroepen. Een derde inenting kan dat tegengaan, aldus de Franse president.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) riep woensdag op tot het stoppen met de boosters, zodat er meer vaccins beschikbaar zijn voor mensen uit arme landen. In veel landen hebben mensen nog niet de mogelijkheid om een eerste en tweede prik te halen. De WHO wil dat de nadruk ligt op het beschikbaar maken van een eerste inenting voor iedereen.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Bij een grote brand in een flat in het Belgische Antwerpen zijn meerdere doden gevallen. Ook zouden enkele mensen zwaargewond zijn geraakt. Onduidelijk is nog om hoeveel slachtoffers het gaat.
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - Er komt een onderzoek naar de Britse agenten die de 18-jarige Henry Nowak arresteerden nadat die was neergestoken in Hampshire, in december. Dat meldt de onafhankelijke toezichthouder op de Britse politie, IOPC. Onderzocht wordt of hun grove nalatigheid kan worden verweten. Nowak overleed aan zijn verwondingen tijdens zijn arrestatie, omdat niet werd geloofd dat hij gewond was.
1 uur geledenDOHA/DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse en Iraanse gezanten voeren woensdag indirect overleg in de Qatarese hoofdstad Doha, volgens diplomatieke bronnen. Er zijn daar naar verluidt geen toponderhandelaars bij betrokken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Victor Willis, de leadzanger van de groep Village People, is op 74-jarige leeftijd overleden. Dat werd bekendgemaakt op de officiële Facebook-pagina van de groep. "Met grote droefheid melden wij het overlijden van Victor Willis, leadzanger van Village People," luidde de korte verklaring. Volgens de verklaring overleed de zanger op 30 juni "na een korte maar agressieve ziekte".
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - In een feestvierende menigte voetbalfans in Mexico-Stad zijn volgens de autoriteiten minstens twee mensen om het leven gekomen. Een 19-jarige vrouw en een 44-jarige man zijn door verstikking overleden. Ze raakten bekneld in het centrum van de stad.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het officiële Spaanse Gezondheidsinstituut Carlos III brengt 1028 sterfgevallen in juni in verband met de hittegolf. Dat is veel meer dan de 407 door hitte overleden mensen juni vorig jaar. Dat was de heetste maand juni die er in het land is geweest zolang de temperaturen stelselmatig zijn bijgehouden. De maand juni van dit jaar was de op een na warmste.
3 uur geledenBONN (ANP) - Niet alleen boven land worden temperatuurrecords verbroken. Ook het zeewater is warmer dan ooit in deze tijd van het jaar, meldt de Europese klimaatdienst Copernicus. Wetenschappers van de dienst voorzien potentieel flinke gevolgen van de "ongekende opwarming", ook voor de temperaturen boven land.
8 uur geleden