Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk gaat schooltassen controleren op wapens

Frankrijk gaat schooltassen controleren op wapens

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat willekeurige tassencontroles invoeren op en rond scholen in het land. Daarbij wordt gezocht naar messen of andere wapens in een poging geweld te voorkomen.

Met de maatregel wordt gereageerd op steekincidenten die nu "veel vaker voorkomen", zei onderwijsminister Élisabeth Borne tegen BFMTV-RMC. Begin deze maand raakte een 17-jarige jongen ernstig gewond bij een steekpartij op zijn school in de gemeente Bagneux bij Parijs. In het departement Seine-Saint-Denis, ten noorden van de hoofdstad, werden deze maand ongeveer twintig scholen onder politietoezicht geplaatst na een reeks incidenten.

De tassencontroles worden vanaf het voorjaar uitgevoerd door de politie. De minister zegt dat docenten en ander onderwijspersoneel niet bevoegd zijn om leerlingen te fouilleren. Leerlingen kunnen bovendien medewerking weigeren als zij het verzoek krijgen de inhoud van hun tassen te tonen.

Borne pleit ervoor dat elke leerling die op school een scherp voorwerp bij zich heeft, direct naar een tuchtcommissie moet. Daarbij hoort zonder uitzondering een melding bij het openbaar ministerie. Die procedure kan nu alleen worden gestart door schooldirecteuren.

Meer uit Buitenland

Hamas heeft Amerikaans-Israëlische gijzelaar vrijgelaten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas heeft de Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander vrijgelaten, meldt persbureau Reuters. De 21-jarige man is in de Gazastrook overgedragen aan het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) en op weg naar Israëlisch grondgebied.

56 minuten geleden
Media: Amerikaans-Israëlische gijzelaar na vrijlating naar Trump

JERUZALEM (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander reist na zijn vrijlating mogelijk naar Qatar voor een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat berichten meerdere Israëlische media. Voorwaarde is wel dat de gezondheidstoestand van Alexander dat toelaat.

2 uur geleden
Hulporganisaties roepen Israël op tot opheffing blokkade Gaza

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties zoals UNICEF, Artsen zonder Grenzen (AzG), CARE en Oxfam herhalen hun oproep aan Israël om zijn blokkade van de Gazastrook op te heffen. Dat doen ze nu de internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.

2 uur geleden
Kremlin hekelt Europese druk om wapenstilstand te sluiten

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin heeft boos gereageerd op Europese druk om voor middernacht op maandag in te stemmen met een bestand. "Rusland accepteert geen ultimatums, dat is ongepast. Je kunt niet op zo'n manier tegen Rusland praten", zei woordvoerder Dmitri Peskov.

3 uur geleden
Israël vraagt ICC om intrekking arrestatiebevel tegen Netanyahu

DEN HAAG (ANP/RTR) - Israël heeft rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) gevraagd om de arrestatiebevelen tegen premier Benjamin Netanyahu en oud-minister van Defensie Yoav Gallant in te trekken. Die bevelen werden in november uitgevaardigd in een onderzoek naar de oorlog in de Gazastrook.

4 uur geleden
Voedselwaakhond waarschuwt: kritiek risico op hongersnood Gaza

BONN (ANP) - De internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt voor een "kritiek risico" op hongersnood in de Gazastrook. Voedsel en andere humanitaire hulp komen al twee maanden het gebied niet meer binnen, waardoor de voorraden de komende weken op dreigen te raken.

5 uur geleden
Zelensky nodigt paus uit voor bezoek aan Oekraïne

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de nieuwe paus uitgenodigd voor een bezoek aan Oekraïne. Dat deed hij in hun eerste gesprek, dat over de oorlog in Oekraïne ging.

6 uur geleden