Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk: financiële injectie AF-KLM samen met Nederland regelen

Frankrijk: financiële injectie AF-KLM samen met Nederland regelen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe financiële injectie voor luchtvaartconcern Air France-KLM zal Frankrijk samen met Nederland regelen. Dat heeft de Franse onderminister van Transport Jean-Baptiste Djebbari gezegd tegen radiostation BFM. De details daarvan zullen op korte termijn worden uitgewerkt. "Daar komen we samen met Nederland uit."

Hij reageert daarmee op eerdere berichten dat Frankrijk zijn belang in Air France-KLM zou willen verdubbelen om zo makkelijker beslissingen te kunnen nemen. Frankrijk en Nederland hebben nu nog elk ongeveer 14 procent van de aandelen in de luchtvaartcombinatie in handen.

Djebbari liet ook weten dat Air France-KLM in de toekomst een meer geïntegreerd bedrijf moet worden. Frankrijk is het wat dat betreft eens met topman Ben Smith van de luchtvaartcombinatie. Nu hebben Air France en KLM elk nog een verregaande autonome positie.

Air France en KLM kregen van Frankrijk en Nederland al ruim 10 miljard aan staatssteun in de vorm van leningen en garantstellingen om de coronacrisis door te komen. Desondanks lijdt het luchtvaartconcern veel verlies en dus is er binnen enkele maanden meer geld nodig. Frankrijk heeft herhaaldelijk laten weten Air France hoe dan ook niet failliet te laten gaan.

Meer uit Financieel

NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

29 minuten geleden
Kerstman mag van regering-Trump fooi aftrekken van belastingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.

30 minuten geleden
Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

3 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

3 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

4 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

5 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

5 uur geleden