Frankrijk evacueert tientallen patiënten uit volle ziekenhuizen
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft zondag 36 coronapatiënten uit oostelijke regio's die zwaar getroffen zijn door het virus overgebracht naar ziekenhuizen aan de westkust. Vanuit Mulhouse en Nancy zijn de patiënten met twee hogesnelheidstreinen vervoerd naar het zuidwestelijke Nouvelle-Aquitaine, waar het coronavirus nog niet zo hard heeft toegeslagen.
Verder is een Duits legervlieg kort na de middag op het vliegveld van Straatsburg geland om twee patiënten over te brengen naar een ziekenhuis in het Duitse Ulm. Volgens het Franse persbureau is het voor het eerst sinds het begin van de coronacrisis dat een Duits vliegtuig de evacuatie van Franse patiënten uitvoerde.
De Franse staatssecretaris voor Europese Zaken Amélie de Montchalin zei dat er in ziekenhuizen in Duitsland, Zwitserland en Frankrijk ongeveer tachtig Franse coronapatiënten liggen.
Volgens de Franse gezondheidsautoriteiten heeft het coronavirus in het land tot dusver 2314 levens geëist en zijn 37.575 mensen besmet.
Meer uit Buitenland
CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
9 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
9 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
9 uur geleden