Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk en VS praten over compromis digitaks

Frankrijk en VS praten over compromis digitaks

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire en zijn Amerikaanse collega Steven Mnuchin praten in de kantlijn van het Wereld Economisch Forum in Davos over de Franse digitaks. Dat heeft Le Maire gezegd. De Franse minister gaf aan te hopen snel een compromis te sluiten over de belasting op bedrijven die digitale diensten aanbieden.

Of dat er in zit is nog maar de vraag. Voor het onderhoud tussen de twee zei Mnuchin tijdens een paneldiscussie dat de digitaks Amerikaanse techbedrijven discrimineert. "Als mensen willekeurige belastingen willen instellen gericht op onze techbedrijven, zullen wij overwegen willekeurige heffingen in te stellen tegen autobedrijven", dreigde hij. Of dat Frankrijk op andere gedachten brengt, valt echter te bezien. Franse automakers verkopen nauwelijks auto's in de Verenigde Staten.

Overigens is Frankrijk niet het enige land dat de digitaks ziet zitten. Het Verenigd Koninkrijk werkt aan zijn eigen variant. De heffing op onlineverkopen is een reactie op het belastingbeleid van grote techbedrijven waardoor ze in de meeste landen nauwelijks of geen belasting betalen.

Meer uit Financieel

Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

5 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

5 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

6 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

8 uur geleden
Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

9 uur geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

13 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

14 uur geleden