Frankrijk en Groot-Brittannië willen 'safe zone' in Kabul
PARIJS (ANP) - Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk willen een zogenoemde "safe zone" instellen in de Afghaanse hoofdstad Kabul, vanwaaruit humanitaire hulp voortgezet kan worden onder bescherming van de Verenigde Naties. De twee landen zullen daarvoor maandag een resolutie indienen als er een spoedberaad is van de permanente leden van de VN-Veiligheidsraad, kondigt de Franse president Emmanuel Macron aan.
"Dit is erg belangrijk. Dit zou een kader bieden voor de Verenigde Naties om in noodgevallen op te treden", zegt Macron tegen de Franse zondagskrant Le Journal du Dimanche. Een dergelijke veilige zone in Kabul maakt het volgens de president ook mogelijk om als internationale gemeenschap de radicaalislamitische Taliban, die de macht in Afghanistan hebben gegrepen, onder druk te blijven zetten.
Frankrijk heeft vrijdag zijn evacuatiemissie in Kabul beëindigd. Aan die van het Verenigd Koninkrijk kwam zaterdag een eind. Macron zei eerder dit weekend dat er gesprekken met de Taliban worden gevoerd om Afghanen die gevaar lopen te "beschermen en repatriëren" als ook de Amerikanen op 31 augustus uit het land vertrokken zijn. De Franse president hoopt daarbij op de hulp van Qatar, dat goede banden onderhoudt met de Taliban.
Meer uit Buitenland
WICKLOW (ANP) - Rusland moet harder worden aangepakt, nadat door Duitsland is vastgesteld dat Rusland achter de droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Het is duidelijk dat dit alle kenmerken van door de staat gesteund terrorisme vertoont. De vraag is: wat doen we hieraan en wat kunnen we nog meer doen?", zei Kallas voor het begin van een bijeenkomst in het Ierse Wicklow.
1 uur geledenWICKLOW (ANP) - Duitsland voelt brede steun van zijn Europese bondgenoten na het aanwijzen van Rusland als verantwoordelijke voor mislukte droneaanvallen op het vliegveld van Leipzig, zegt buitenlandminister Johann Wadephul. "Ik ervaar heel veel eendracht en steun", aldus Wadephul voor overleg met zijn ambtgenoten van de andere EU-landen in Ierland.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran van dinsdag zijn vier leden van de Revolutionaire Garde en drie paramilitairen van de Basij-militie gedood, berichtten Iraanse staatsmedia. Eerder werden al elf andere doden gemeld, onder wie vier gasten van een huwelijksfeest dat werd getroffen.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 1114, meldt de rampenbestrijdingsdienst in het land. Nog eens 3916 mensen worden vermist. De ramp trof het gebied precies een week geleden. Het officiële dodental in Tibet staat volgens Chinese staatsmedia op zestien. Daar worden 546 mensen vermist.
4 uur geledenLAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.
7 uur geledenHONGKONG (ANP) - De bekende Hongkongse activist Joshua Wong heeft woensdag schuld bekend aan samenspanning met buitenlandse mogendheden. Hierdoor riskeert de 29-jarige Wong vele jaren extra gevangenisstraf. Op het misdrijf staat een maximumstraf van levenslang.
7 uur geledenLIMA (ANP) - Peru heeft de diplomatieke betrekkingen met Iran verbroken. Het land beschuldigt Teheran ervan het conflict in het Midden-Oosten aan te wakkeren en de scheepvaart door de Straat van Hormuz te belemmeren.
7 uur geleden