Frankrijk en Groot-Brittannië willen 'safe zone' in Kabul
PARIJS (ANP) - Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk willen een zogenoemde "safe zone" instellen in de Afghaanse hoofdstad Kabul, vanwaaruit humanitaire hulp voortgezet kan worden onder bescherming van de Verenigde Naties. De twee landen zullen daarvoor maandag een resolutie indienen als er een spoedberaad is van de permanente leden van de VN-Veiligheidsraad, kondigt de Franse president Emmanuel Macron aan.
"Dit is erg belangrijk. Dit zou een kader bieden voor de Verenigde Naties om in noodgevallen op te treden", zegt Macron tegen de Franse zondagskrant Le Journal du Dimanche. Een dergelijke veilige zone in Kabul maakt het volgens de president ook mogelijk om als internationale gemeenschap de radicaalislamitische Taliban, die de macht in Afghanistan hebben gegrepen, onder druk te blijven zetten.
Frankrijk heeft vrijdag zijn evacuatiemissie in Kabul beëindigd. Aan die van het Verenigd Koninkrijk kwam zaterdag een eind. Macron zei eerder dit weekend dat er gesprekken met de Taliban worden gevoerd om Afghanen die gevaar lopen te "beschermen en repatriëren" als ook de Amerikanen op 31 augustus uit het land vertrokken zijn. De Franse president hoopt daarbij op de hulp van Qatar, dat goede banden onderhoudt met de Taliban.
Meer uit Buitenland
AMSTELVEEN (ANP) - Nederland heeft er het afgelopen jaar tienduizenden AOW'ers bijgekregen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) meldt woensdag dat ruim 3,7 miljoen mensen eind juni een AOW-uitkering ontvingen. Dat zijn 78.569 mensen meer dan eind juni vorig jaar.
14 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 31, melden de autoriteiten in het land volgens de BBC. Er zijn 93 mensen gewond geraakt. Over de grens in China zijn volgens staatsmedia ook veel slachtoffers. Daar ontbreken cijfers.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn op dit moment niet bezorgd dat Nederland te weinig gas heeft deze winter. Dat laat brancheorganisatie Energie-Nederland weten, nadat Gasunie eerder woensdag verwachtte dat ons land het vuldoel voor de gasvoorraden voor de winter niet gaat halen.
28 minuten geledenONHAYE (ANP/BELGA) - De doodsoorzaak van de twee gevonden overleden personen in België, waarschijnlijk het 5-jarige vermiste jongetje Tyméo en zijn vader, is nog niet bekend. Dat meldt het parket van Namen na autopsie op de lichamen.
31 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - Dat er een Nederlander op de lijst vermiste personen van de Nepalese autoriteiten staat, zou een vergissing kunnen zijn. Een medewerker van Kathmandu Holiday Tours & Travels zegt woensdag tegen het ANP dat hij niet aan het Nepalese toerismebureau heeft doorgegeven dat een Nederlander die met hen op reis was, vermist is als gevolg van overstromingen in het land.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - De Nepalese autoriteiten melden dat 384 toeristen in de regio Rasuwa als vermist zijn gemeld na een grote overstroming daar. Onder de vermisten is zeker één Nederlander.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Door grote overstromingen en modderstromen in het grensgebied van Nepal en de Chinese autonome regio Tibet in de Himalaya zijn meerdere doden gevallen. Het gaat om zeker negen doden in Nepal, maar er wordt gevreesd voor meer slachtoffers.
3 uur geleden