Frankrijk en Groot-Brittannië willen 'safe zone' in Kabul
PARIJS (ANP) - Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk willen een zogenoemde "safe zone" instellen in de Afghaanse hoofdstad Kabul, vanwaaruit humanitaire hulp voortgezet kan worden onder bescherming van de Verenigde Naties. De twee landen zullen daarvoor maandag een resolutie indienen als er een spoedberaad is van de permanente leden van de VN-Veiligheidsraad, kondigt de Franse president Emmanuel Macron aan.
"Dit is erg belangrijk. Dit zou een kader bieden voor de Verenigde Naties om in noodgevallen op te treden", zegt Macron tegen de Franse zondagskrant Le Journal du Dimanche. Een dergelijke veilige zone in Kabul maakt het volgens de president ook mogelijk om als internationale gemeenschap de radicaalislamitische Taliban, die de macht in Afghanistan hebben gegrepen, onder druk te blijven zetten.
Frankrijk heeft vrijdag zijn evacuatiemissie in Kabul beëindigd. Aan die van het Verenigd Koninkrijk kwam zaterdag een eind. Macron zei eerder dit weekend dat er gesprekken met de Taliban worden gevoerd om Afghanen die gevaar lopen te "beschermen en repatriëren" als ook de Amerikanen op 31 augustus uit het land vertrokken zijn. De Franse president hoopt daarbij op de hulp van Qatar, dat goede banden onderhoudt met de Taliban.
Meer uit Buitenland
PEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental na de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 22. Achttien van hen kwamen om in Pereira, drie in Manizales en een in de havenstad Buenaventura.
1 uur geledenLEEDS (ANP) - Een 20-jarige Brit is veroordeeld tot twee jaar gevangenis, omdat hij meer dan honderd jongere meisjes online dwong tot seksuele handelingen en zelfverminking. Slachtoffers moesten onder meer zijn gebruikersnaam in hun huid kerven. De Britse opsporingsdienst National Crime Agency (NCA) identificeerde wereldwijd 117 slachtoffers tussen de 13 en 17 jaar.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - De drone met explosieven die vorige week dinsdag is gevonden op het vliegveld van Leipzig heeft even voordien een Oekraïens vrachtvliegtuig geraakt. Die bevindingen, waarover Duitse media berichten, versterken de indruk dat het vliegtuig het doelwit was.
1 uur geledenPEREIRA (ANP) - De net aangetreden president van Colombia, Abelardo de la Espriella, zegt naar het gebied te reizen dat is getroffen door een zware aardbeving. Op X schrijft hij "direct persoonlijk de leiding te hebben genomen" over de noodsituatie.
2 uur geledenPEREIRA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving in het westen van Colombia zijn zeker achttien doden gevallen. Dat meldt de burgemeester van de stad Pereira. Ook in veel andere steden zijn gebouwen ingestort en wordt veel schade gemeld.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De natuurbrand die maandagochtend in de buurt van Athene uitbrak, is onder controle gebracht. Volgens de brandweer is er geen actief vuurfront meer. Wel blijven hulpdiensten uit voorzorg in het gebied vanwege de hoge temperaturen en harde wind.
2 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Reddingswerkers hebben in de Oostenrijkse Alpen 36 wandelaars, onder wie kleine kinderen, uit de problemen geholpen. De groep was met kinderwagens op pad gegaan in de bergen op ruim 2300 meter hoogte. Niemand raakte gewond, meldde de Tiroolse politie.
3 uur geleden