Frankrijk eindigt avondklok op 20 juni
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De avondklok in Frankrijk verdwijnt komende zondag 20 juni. Vanaf die dag mag iedereen weer zo lang als hij wil buiten zijn. De regering heeft besloten de afschaffing van de onpopulaire maatregel met tien dagen te vervroegen.
De avondklok was ingevoerd in de strijd tegen het coronavirus. De spertijd van 23.00 uur tot 06.00 uur had eigenlijk tot 30 juni moeten gelden.
Volgens de Franse premier Castex verbetert de situatie sneller dan verwacht. Vanaf donderdag zijn mondkapjes buiten op de meeste plaatsen niet meer verplicht. Er gelden nog wel uitzonderingen op drukke locaties.
Vaccineren
De Franse autoriteiten zagen de afgelopen twee maanden steeds minder nieuwe coronagevallen. Ze noteerden dinsdag 3235 besmettingen, veel minder dan de tienduizenden coronagevallen die in de eerste maanden van het jaar nog dagelijks aan het licht kwamen.
De situatie aan het andere kant van het Kanaal ziet er heel anders uit. Het Verenigd Koninkrijk zag zich deze week juist genoodzaakt coronamaatregelen in Engeland met een maand te verlengen. Daar grijpt de uit India afkomstige Delta-variant van het coronavirus om zich heen en worden steeds meer nieuwe besmettingen gemeld.
Landen zien vaccineren als een uitweg uit de pandemie en proberen daar zoveel mogelijk haast mee te maken. In Frankrijk kunnen sinds dinsdag ook tieners vanaf 12 jaar een prik halen. Castex zei dat de overheid hoopt dat tegen het eind van de zomer ongeveer 35 miljoen mensen volledig gevaccineerd zijn tegen het coronavirus. Dat zou neerkomen op ruim de helft van de Franse bevolking.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is voor het eerst in persoon verschenen bij het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat gebeurde tijdens een voorbereidende zitting in de zaak tegen hem. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid bij zijn gewelddadige aanpak tegen drugs.
4 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het was "de zomer van de waarheid" qua klimaatverandering vanwege de bosbranden, zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse toespraak State of the Union. "Europa kan, moet en zal op koers blijven voor onze klimaatdoelen", zei ze in Straatsburg.
31 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Brussel wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar, aldus de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse toespraak State of the Union. Kinderen zouden pas een eigen persoonlijk socialmedia-account kunnen creëren vanaf 15 jaar, stelt ze voor.
39 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU krijgt een migratienoodwet, voor als een lidstaat wordt geconfronteerd met een onverwacht grote stroom asielzoekers. Dat heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag aangekondigd.
39 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De druk van de EU op Rusland moet verder worden opgevoerd, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. "Daarvoor zijn niet altijd nieuwe sancties nodig, maar vooral handhaving van de bestaande sancties", zei de politica.
53 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Er moet een Europese Veiligheidsraad komen, dat wil voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. "De urgentie is duidelijk. En het principe is eenvoudig: de veiligheid van Europa is ondeelbaar." Dat heeft ze woensdag gezegd in haar State of the Union, de jaarlijkse speech waarin ze de speerpunten voor het nieuwe politieke jaar uiteenzet.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU moet een intensievere samenwerking aangaan met Canada die de relatie verdiept, onder meer op het gebied van handel en defensie. Dat stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar State of the Union voor de EU. Canada moet het eerste "geassocieerd lid van de Europese Unie" worden, zei ze.
1 uur geleden