Frankrijk eindigt avondklok op 20 juni
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De avondklok in Frankrijk verdwijnt komende zondag 20 juni. Vanaf die dag mag iedereen weer zo lang als hij wil buiten zijn. De regering heeft besloten de afschaffing van de onpopulaire maatregel met tien dagen te vervroegen.
De avondklok was ingevoerd in de strijd tegen het coronavirus. De spertijd van 23.00 uur tot 06.00 uur had eigenlijk tot 30 juni moeten gelden.
Volgens de Franse premier Castex verbetert de situatie sneller dan verwacht. Vanaf donderdag zijn mondkapjes buiten op de meeste plaatsen niet meer verplicht. Er gelden nog wel uitzonderingen op drukke locaties.
Vaccineren
De Franse autoriteiten zagen de afgelopen twee maanden steeds minder nieuwe coronagevallen. Ze noteerden dinsdag 3235 besmettingen, veel minder dan de tienduizenden coronagevallen die in de eerste maanden van het jaar nog dagelijks aan het licht kwamen.
De situatie aan het andere kant van het Kanaal ziet er heel anders uit. Het Verenigd Koninkrijk zag zich deze week juist genoodzaakt coronamaatregelen in Engeland met een maand te verlengen. Daar grijpt de uit India afkomstige Delta-variant van het coronavirus om zich heen en worden steeds meer nieuwe besmettingen gemeld.
Landen zien vaccineren als een uitweg uit de pandemie en proberen daar zoveel mogelijk haast mee te maken. In Frankrijk kunnen sinds dinsdag ook tieners vanaf 12 jaar een prik halen. Castex zei dat de overheid hoopt dat tegen het eind van de zomer ongeveer 35 miljoen mensen volledig gevaccineerd zijn tegen het coronavirus. Dat zou neerkomen op ruim de helft van de Franse bevolking.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.
25 minuten geledenDALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.
53 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
8 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
13 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
16 uur geleden