Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk eindigt avondklok op 20 juni

Frankrijk eindigt avondklok op 20 juni

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De avondklok in Frankrijk verdwijnt komende zondag 20 juni. Vanaf die dag mag iedereen weer zo lang als hij wil buiten zijn. De regering heeft besloten de afschaffing van de onpopulaire maatregel met tien dagen te vervroegen.

De avondklok was ingevoerd in de strijd tegen het coronavirus. De spertijd van 23.00 uur tot 06.00 uur had eigenlijk tot 30 juni moeten gelden.

Volgens de Franse premier Castex verbetert de situatie sneller dan verwacht. Vanaf donderdag zijn mondkapjes buiten op de meeste plaatsen niet meer verplicht. Er gelden nog wel uitzonderingen op drukke locaties.

Vaccineren

De Franse autoriteiten zagen de afgelopen twee maanden steeds minder nieuwe coronagevallen. Ze noteerden dinsdag 3235 besmettingen, veel minder dan de tienduizenden coronagevallen die in de eerste maanden van het jaar nog dagelijks aan het licht kwamen.

De situatie aan het andere kant van het Kanaal ziet er heel anders uit. Het Verenigd Koninkrijk zag zich deze week juist genoodzaakt coronamaatregelen in Engeland met een maand te verlengen. Daar grijpt de uit India afkomstige Delta-variant van het coronavirus om zich heen en worden steeds meer nieuwe besmettingen gemeld.

Landen zien vaccineren als een uitweg uit de pandemie en proberen daar zoveel mogelijk haast mee te maken. In Frankrijk kunnen sinds dinsdag ook tieners vanaf 12 jaar een prik halen. Castex zei dat de overheid hoopt dat tegen het eind van de zomer ongeveer 35 miljoen mensen volledig gevaccineerd zijn tegen het coronavirus. Dat zou neerkomen op ruim de helft van de Franse bevolking.

Meer uit Buitenland

Saba kampt met ernstig watertekort door aanhoudende droogte

THE BOTTOM (ANP) - Het openbare waterdistributiesysteem op Saba is dinsdagavond (lokale tijd) buiten werking gesteld, zo heeft de overheid woensdag bekendgemaakt. Dat is nodig om de watervoorraden de gelegenheid te geven zich aan te vullen en om de voortdurende productie van drinkwater te ondersteunen.

1 uur geleden
Economische noodtoestand in Colombia na aardbeving

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - De Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft een economische noodtoestand afgekondigd na de dodelijke aardbeving van maandag in het westen van het land. Ook beloofde de president dat het land weer opgebouwd zal worden. "We zullen doen wat nodig is om als land en maatschappij weer terug te veren", zei hij in een verklaring.

1 uur geleden
Buitenlandse media in de ban van de zonsverduistering

MADRID (ANP) - Buitenlandse media hebben volop geschreven over de zonsverduistering die in vooral Europese landen te zien was. Op veel plekken werden liveblogs opgetuigd om verslag te doen van het bijzondere verschijnsel.

5 uur geleden
Volledige zonsverduistering overal voorbij

MADRID (ANP) - De volledige zonsverduistering is geëindigd in de Middellandse Zee, voorbij de Spaanse Balearen. Het was de laatste plek waar het weerfenomeen te zien was. In delen van IJsland, Groenland, Portugal en Spanje kwam de volledige verduistering voorbij. In veel andere landen, waaronder Nederland, was een gedeeltelijke eclips te zien.

6 uur geleden
Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vertrekt

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vertrekt om meer tijd door te kunnen brengen met haar familie. Dat laat de Amerikaanse president Donald Trump weten op zijn Truth Social. Volgens Trump wordt Leavitt nu "een van mijn belangrijkste externe adviseurs en een invloedrijke stem binnen de Republikeinse partij".

6 uur geleden
Nick Reiner wordt aangeklaagd voor moord op zijn ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner is in staat van beschuldiging gesteld voor de moord op zijn ouders, Rob en Michele Reiner. Dat heeft de openbaar aanklager volgens Amerikaanse media woensdag gemeld tijdens een korte zitting in Los Angeles. Nick Reiner was bij de zitting aanwezig.

6 uur geleden
Olievlek bij Oman bereikt het vasteland

MUSCAT (ANP/AFP) - De olie die uit de gestrande tanker voor de kust van Oman lekt, heeft het vasteland bereikt. Dat melden staatsmedia. Volgens milieudiensten zijn stranden in het zuidoosten van het land vervuild. De verwachting is dat de komende uren een kuststrook van tot wel 40 kilometer geraakt wordt.

8 uur geleden