Frankrijk, Duitsland en Polen pakken Russische desinformatie aan
PARIJS/BERLIJN/WARSCHAU (ANP/DPA) - Frankrijk, Duitsland en Polen gaan hun krachten bundelen om Russische desinformatie tegen te gaan. Dat zegt de Franse buitenlandminister Stéphane Séjourné zaterdag in een gezamenlijk interview met kranten uit de drie landen.
"Onze drie landen zijn het slachtoffer geworden van dezelfde destabilisatiestrategie. We gaan een nieuwe samenwerking tegen Russische desinformatie aankondigen", vertelde Séjourné aan de de Franse krant Ouest-France, de Duitse Frankfurter Allgemeine Zeitung en de Poolse Gazeta Wyborcza.
Séjourné, de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock en hun Poolse ambtgenoot Radosław Sikorski hebben maandag een bijeenkomst in de Franse stad La Celle-Saint-Cloud. "We gaan op transparante wijze de componenten van de desinformatie openbaar maken. We gaan aanvallen die hebben plaatsgevonden onthullen - en met bewijsmateriaal", zegt de minister.
Volgens de Franse buitenlandminister is er op Europees niveau meer aandacht nodig voor de "dreiging" door trollenfabrieken die op grote schaal desinformatie verspreiden en websites gewijd aan nepnieuws. "Het doel van Moskou is om verwarring onder de burgers te zaaien, de politieke polarisatie te vergroten en democratieën te destabiliseren", aldus Séjourné. "Als drie grote EU-landen dit gelijktijdig aan de kaak stellen, heeft dat een zekere kracht."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
5 uur geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
6 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
9 uur geleden