Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk, Duitsland en Polen pakken Russische desinformatie aan

Frankrijk, Duitsland en Polen pakken Russische desinformatie aan

PARIJS/BERLIJN/WARSCHAU (ANP/DPA) - Frankrijk, Duitsland en Polen gaan hun krachten bundelen om Russische desinformatie tegen te gaan. Dat zegt de Franse buitenlandminister Stéphane Séjourné zaterdag in een gezamenlijk interview met kranten uit de drie landen.

"Onze drie landen zijn het slachtoffer geworden van dezelfde destabilisatiestrategie. We gaan een nieuwe samenwerking tegen Russische desinformatie aankondigen", vertelde Séjourné aan de de Franse krant Ouest-France, de Duitse Frankfurter Allgemeine Zeitung en de Poolse Gazeta Wyborcza.

Séjourné, de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock en hun Poolse ambtgenoot Radosław Sikorski hebben maandag een bijeenkomst in de Franse stad La Celle-Saint-Cloud. "We gaan op transparante wijze de componenten van de desinformatie openbaar maken. We gaan aanvallen die hebben plaatsgevonden onthullen - en met bewijsmateriaal", zegt de minister.

Volgens de Franse buitenlandminister is er op Europees niveau meer aandacht nodig voor de "dreiging" door trollenfabrieken die op grote schaal desinformatie verspreiden en websites gewijd aan nepnieuws. "Het doel van Moskou is om verwarring onder de burgers te zaaien, de politieke polarisatie te vergroten en democratieën te destabiliseren", aldus Séjourné. "Als drie grote EU-landen dit gelijktijdig aan de kaak stellen, heeft dat een zekere kracht."

Meer uit Buitenland

Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

55 minuten geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

1 uur geleden
Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

2 uur geleden
Benin meldt 14 arrestaties om poging tot staatsgreep

COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.

3 uur geleden
Netanyahu verwacht dat tweede fase bestand snel ingaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.

5 uur geleden
Tientallen doden in Soedan na droneaanval op ziekenhuis en crèche

KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.

7 uur geleden
Deel luchthaven Heathrow afgesloten na melding incident met gas

LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.

8 uur geleden