Frankrijk doorbreekt trend door groepsfase op WK wél te overleven
DOHA (ANP) - Voor het eerst sinds jaren is de regerend kampioen de groepsfase op het WK voetbal doorgekomen. Frankrijk, dat de titel in 2018 in Rusland won, stelde zaterdag een ticket voor de achtste finales in Qatar al na twee duels zeker.
Brazilië was de laatste kampioen die, na het behalen van de wereldtitel, uitschakeling in de poulefase op het volgende WK wist te voorkomen. De Zuid-Amerikanen, kampioen in 2002, sneuvelden bij het WK van 2006 in de kwartfinale.
De winnaars van de drie WK's daarna hadden minder succes. Italië, Spanje en Duitsland, de kampioenen van 2006, 2010 en 2014, werden alle drie vier jaar later in de eerste ronde van het WK uitgeschakeld. Frankrijk weet wel hoe dat voelt. Na de eerste behaalde wereldtitel, in 1998, ging het bij het WK van 2002 ook al in de groepsfase mis voor de Fransen.
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk speelt donderdag (22.00 uur Nederlandse tijd) in de kwartfinales van het WK voetbal in Boston tegen Marokko. Het elftal van bondscoach Didier Deschamps won in de nacht van zaterdag op zondag in de achtste finales van Paraguay met 1-0. De Franse spits Kylian Mbappé besliste het duel in Philadelphia twintig minuten voor tijd met een rake strafschop.
1 uur geledenTUNIS (ANP/RTR) - Hervé Renard is niet langer bondscoach van Tunesië. De 57-jarige Fransman verving tijdens het WK voetbal Sabri Lamouchi, die werd ontslagen na de verloren eerste groepswedstrijd tegen Zweden (1-5). Tunesië leed onder Renard nederlagen tegen Japan (0-4) en Nederland (1-3).
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk begint met Kylian Mbappé, Bradley Barcola, Michael Olise en Ousmane Dembélé in de voorste linie aan de achtste finales van het WK voetbal tegen Paraguay. De winnaar van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium speelt in de kwartfinales tegen Marokko.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Marokko heeft zich als eerste land geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De formatie van bondscoach Mohamed Ouahbi, die in de vorige ronde na strafschoppen won van het Nederlands elftal, versloeg in Houston na een matige wedstrijd medegastland Canada met 3-0.
5 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de finale van het Elite16-toernooi in Gstaad bereikt. Het Nederlandse koppel versloeg in de halve finale de Brazilianen Evandro Gonçalves en Arthur Lanci in drie sets: 27-25 16-21 15-10.
5 uur geledenERMELO (ANP) - Ajax heeft zijn eerste oefenduel verloren in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De formatie van de nieuwe trainer Míchel ging op Sportpark De Zanderij in Ermelo met 3-1 onderuit tegen Panathinaikos.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de eerste oefenwedstrijd onder de nieuwe coach Giovanni van Bronckhorst gewonnen van FC Dordrecht. In het stadion van Dordrecht wonnen de Rotterdammers met 6-0.
9 uur geleden