Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk door eigen goal Wöber langs Oostenrijk

Frankrijk door eigen goal Wöber langs Oostenrijk

DÜSSELDORF (ANP) - Frankrijk is het EK voetbal begonnen met een 1-0-zege op Oostenrijk. Een eigen doelpunt van voormalig Ajax-speler Maximilian Wöber bracht de beslissing in Düsseldorf. De Franse vedette Kylian Mbappé viel vlak voor tijd geblesseerd uit.

Door de overwinning staan de Fransen in groep D net als Nederland op 3 punten. Vrijdag staan beide landen tegenover elkaar in Leipzig. Oostenrijk neemt het diezelfde dag in Berlijn op tegen Polen.

Verliezend WK-finalist Frankrijk geldt op het EK als titelkandidaat en stichtte tegen de Oostenrijkers snel gevaar via Mbappé. De steraanvaller zag zijn inzet naast het doel verdwijnen. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps had het in het vervolg lastig.

Kansrijke tweede helft

Oostenrijk, dat slechts een van de voorgaande zestien interlands had verloren, kreeg tegen het einde van de eerste helft een enorme mogelijkheid. Christoph Baumgartner verzuimde een prima aanval af te ronden en zag de Franse keeper Mike Maignan redding brengen. Enkele minuten later kopte Wöber in eigen doel, waardoor Frankrijk toch de leiding nam.

Na rust lieten onder anderen Mbappé en Antoine Griezmann grote kansen op een tweede Franse treffer liggen. De Oostenrijkers, met Feyenoorder Gernot Trauner als invaller, bleven zo in de wedstrijd en hielden hoop op een gelijkspel. Dat kwam er niet, want het bleef 1-0. Mbappé, die nog altijd wacht op zijn eerste EK-goal, viel in de slotfase na een kopduel geblesseerd uit. De ernst van zijn hoofdblessure is nog niet bekend.

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

15 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

17 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

18 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

19 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

20 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

22 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

22 uur geleden