Frankrijk door eigen goal Wöber langs Oostenrijk
DÜSSELDORF (ANP) - Frankrijk is het EK voetbal begonnen met een 1-0-zege op Oostenrijk. Een eigen doelpunt van voormalig Ajax-speler Maximilian Wöber bracht de beslissing in Düsseldorf. De Franse vedette Kylian Mbappé viel vlak voor tijd geblesseerd uit.
Door de overwinning staan de Fransen in groep D net als Nederland op 3 punten. Vrijdag staan beide landen tegenover elkaar in Leipzig. Oostenrijk neemt het diezelfde dag in Berlijn op tegen Polen.
Verliezend WK-finalist Frankrijk geldt op het EK als titelkandidaat en stichtte tegen de Oostenrijkers snel gevaar via Mbappé. De steraanvaller zag zijn inzet naast het doel verdwijnen. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps had het in het vervolg lastig.
Kansrijke tweede helft
Oostenrijk, dat slechts een van de voorgaande zestien interlands had verloren, kreeg tegen het einde van de eerste helft een enorme mogelijkheid. Christoph Baumgartner verzuimde een prima aanval af te ronden en zag de Franse keeper Mike Maignan redding brengen. Enkele minuten later kopte Wöber in eigen doel, waardoor Frankrijk toch de leiding nam.
Na rust lieten onder anderen Mbappé en Antoine Griezmann grote kansen op een tweede Franse treffer liggen. De Oostenrijkers, met Feyenoorder Gernot Trauner als invaller, bleven zo in de wedstrijd en hielden hoop op een gelijkspel. Dat kwam er niet, want het bleef 1-0. Mbappé, die nog altijd wacht op zijn eerste EK-goal, viel in de slotfase na een kopduel geblesseerd uit. De ernst van zijn hoofdblessure is nog niet bekend.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
22 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
31 minuten geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
1 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
2 uur geleden