Frankrijk door eigen goal Wöber langs Oostenrijk
DÜSSELDORF (ANP) - Frankrijk is het EK voetbal begonnen met een 1-0-zege op Oostenrijk. Een eigen doelpunt van voormalig Ajax-speler Maximilian Wöber bracht de beslissing in Düsseldorf. De Franse vedette Kylian Mbappé viel vlak voor tijd geblesseerd uit.
Door de overwinning staan de Fransen in groep D net als Nederland op 3 punten. Vrijdag staan beide landen tegenover elkaar in Leipzig. Oostenrijk neemt het diezelfde dag in Berlijn op tegen Polen.
Verliezend WK-finalist Frankrijk geldt op het EK als titelkandidaat en stichtte tegen de Oostenrijkers snel gevaar via Mbappé. De steraanvaller zag zijn inzet naast het doel verdwijnen. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps had het in het vervolg lastig.
Kansrijke tweede helft
Oostenrijk, dat slechts een van de voorgaande zestien interlands had verloren, kreeg tegen het einde van de eerste helft een enorme mogelijkheid. Christoph Baumgartner verzuimde een prima aanval af te ronden en zag de Franse keeper Mike Maignan redding brengen. Enkele minuten later kopte Wöber in eigen doel, waardoor Frankrijk toch de leiding nam.
Na rust lieten onder anderen Mbappé en Antoine Griezmann grote kansen op een tweede Franse treffer liggen. De Oostenrijkers, met Feyenoorder Gernot Trauner als invaller, bleven zo in de wedstrijd en hielden hoop op een gelijkspel. Dat kwam er niet, want het bleef 1-0. Mbappé, die nog altijd wacht op zijn eerste EK-goal, viel in de slotfase na een kopduel geblesseerd uit. De ernst van zijn hoofdblessure is nog niet bekend.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
8 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
12 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden