Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk door eigen goal Wöber langs Oostenrijk

Frankrijk door eigen goal Wöber langs Oostenrijk

DÜSSELDORF (ANP) - Frankrijk is het EK voetbal begonnen met een 1-0-zege op Oostenrijk. Een eigen doelpunt van voormalig Ajax-speler Maximilian Wöber bracht de beslissing in Düsseldorf. De Franse vedette Kylian Mbappé viel vlak voor tijd geblesseerd uit.

Door de overwinning staan de Fransen in groep D net als Nederland op 3 punten. Vrijdag staan beide landen tegenover elkaar in Leipzig. Oostenrijk neemt het diezelfde dag in Berlijn op tegen Polen.

Verliezend WK-finalist Frankrijk geldt op het EK als titelkandidaat en stichtte tegen de Oostenrijkers snel gevaar via Mbappé. De steraanvaller zag zijn inzet naast het doel verdwijnen. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps had het in het vervolg lastig.

Kansrijke tweede helft

Oostenrijk, dat slechts een van de voorgaande zestien interlands had verloren, kreeg tegen het einde van de eerste helft een enorme mogelijkheid. Christoph Baumgartner verzuimde een prima aanval af te ronden en zag de Franse keeper Mike Maignan redding brengen. Enkele minuten later kopte Wöber in eigen doel, waardoor Frankrijk toch de leiding nam.

Na rust lieten onder anderen Mbappé en Antoine Griezmann grote kansen op een tweede Franse treffer liggen. De Oostenrijkers, met Feyenoorder Gernot Trauner als invaller, bleven zo in de wedstrijd en hielden hoop op een gelijkspel. Dat kwam er niet, want het bleef 1-0. Mbappé, die nog altijd wacht op zijn eerste EK-goal, viel in de slotfase na een kopduel geblesseerd uit. De ernst van zijn hoofdblessure is nog niet bekend.

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

32 minuten geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

1 uur geleden
Iraanse voetbalploeg stelt dat VS hun land niet kan weren van WK

TEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".

1 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder geblesseerde aanvaller Rodríguez

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.

2 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

17 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

17 uur geleden
Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

1 dag geleden