Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk door eigen goal Wöber langs Oostenrijk

Frankrijk door eigen goal Wöber langs Oostenrijk

DÜSSELDORF (ANP) - Frankrijk is het EK voetbal begonnen met een 1-0-zege op Oostenrijk. Een eigen doelpunt van voormalig Ajax-speler Maximilian Wöber bracht de beslissing in Düsseldorf. De Franse vedette Kylian Mbappé viel vlak voor tijd geblesseerd uit.

Door de overwinning staan de Fransen in groep D net als Nederland op 3 punten. Vrijdag staan beide landen tegenover elkaar in Leipzig. Oostenrijk neemt het diezelfde dag in Berlijn op tegen Polen.

Verliezend WK-finalist Frankrijk geldt op het EK als titelkandidaat en stichtte tegen de Oostenrijkers snel gevaar via Mbappé. De steraanvaller zag zijn inzet naast het doel verdwijnen. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps had het in het vervolg lastig.

Kansrijke tweede helft

Oostenrijk, dat slechts een van de voorgaande zestien interlands had verloren, kreeg tegen het einde van de eerste helft een enorme mogelijkheid. Christoph Baumgartner verzuimde een prima aanval af te ronden en zag de Franse keeper Mike Maignan redding brengen. Enkele minuten later kopte Wöber in eigen doel, waardoor Frankrijk toch de leiding nam.

Na rust lieten onder anderen Mbappé en Antoine Griezmann grote kansen op een tweede Franse treffer liggen. De Oostenrijkers, met Feyenoorder Gernot Trauner als invaller, bleven zo in de wedstrijd en hielden hoop op een gelijkspel. Dat kwam er niet, want het bleef 1-0. Mbappé, die nog altijd wacht op zijn eerste EK-goal, viel in de slotfase na een kopduel geblesseerd uit. De ernst van zijn hoofdblessure is nog niet bekend.

Meer uit Voetbal

Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

2 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

5 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

5 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

7 uur geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

8 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

10 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

18 uur geleden