Frankrijk: deelname aan Spelen extreem moeilijk zonder vaccinatie
PARIJS (ANP) - Volgens de voorzitter van het Frans Olympisch Comité wordt het "extreem moeilijk" om zonder vaccinatie tegen het coronavirus deel te nemen aan de Olympische Spelen van Tokio. Dat zei Denis Masseglia aan de vooravond van een vergadering over het onderwerp van het IOC.
"Ze zullen aan heel veel voorwaarden moeten voldoen", aldus Masseglia. "Bijvoorbeeld een quarantaine van twee weken bij aankomst en elke ochtend en avond een test op het virus." De Fransman zegt over het onderwerp te hebben gesproken met Thomas Bach, de voorzitter van het IOC.
Vooralsnog hebben Japan en het IOC gezegd dat atleten kunnen deelnemen, ongeacht of ze wel of niet zijn gevaccineerd. In de meeste landen krijgen de deelnemende sporters vooralsnog geen voorrang bij het vaccinatieprogramma.
Vaccins
Masseglia daarover: "Het is uitgesloten dat atleten de voorkeur krijgen boven risicogroepen in onze samenleving. Maar ik reken erop dat er de komende maanden meer vaccins beschikbaar komen en dat we sporters dan een vaccin kunnen aanbieden zonder wie dan ook tekort te doen."
De bestuurder riep atleten op zich te laten inenten als ze daartoe de kans krijgen.
Meer uit Sport
TASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
9 minuten geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
15 minuten geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
16 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
16 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
20 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
22 uur geleden