Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk: deelname aan Spelen extreem moeilijk zonder vaccinatie

Frankrijk: deelname aan Spelen extreem moeilijk zonder vaccinatie

PARIJS (ANP) - Volgens de voorzitter van het Frans Olympisch Comité wordt het "extreem moeilijk" om zonder vaccinatie tegen het coronavirus deel te nemen aan de Olympische Spelen van Tokio. Dat zei Denis Masseglia aan de vooravond van een vergadering over het onderwerp van het IOC.

"Ze zullen aan heel veel voorwaarden moeten voldoen", aldus Masseglia. "Bijvoorbeeld een quarantaine van twee weken bij aankomst en elke ochtend en avond een test op het virus." De Fransman zegt over het onderwerp te hebben gesproken met Thomas Bach, de voorzitter van het IOC.

Vooralsnog hebben Japan en het IOC gezegd dat atleten kunnen deelnemen, ongeacht of ze wel of niet zijn gevaccineerd. In de meeste landen krijgen de deelnemende sporters vooralsnog geen voorrang bij het vaccinatieprogramma.

Vaccins

Masseglia daarover: "Het is uitgesloten dat atleten de voorkeur krijgen boven risicogroepen in onze samenleving. Maar ik reken erop dat er de komende maanden meer vaccins beschikbaar komen en dat we sporters dan een vaccin kunnen aanbieden zonder wie dan ook tekort te doen."

De bestuurder riep atleten op zich te laten inenten als ze daartoe de kans krijgen.

Meer uit Sport

Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

14 minuten geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

1 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

6 uur geleden
Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

20 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

22 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

23 uur geleden