Frankrijk: deelname aan Spelen extreem moeilijk zonder vaccinatie
PARIJS (ANP) - Volgens de voorzitter van het Frans Olympisch Comité wordt het "extreem moeilijk" om zonder vaccinatie tegen het coronavirus deel te nemen aan de Olympische Spelen van Tokio. Dat zei Denis Masseglia aan de vooravond van een vergadering over het onderwerp van het IOC.
"Ze zullen aan heel veel voorwaarden moeten voldoen", aldus Masseglia. "Bijvoorbeeld een quarantaine van twee weken bij aankomst en elke ochtend en avond een test op het virus." De Fransman zegt over het onderwerp te hebben gesproken met Thomas Bach, de voorzitter van het IOC.
Vooralsnog hebben Japan en het IOC gezegd dat atleten kunnen deelnemen, ongeacht of ze wel of niet zijn gevaccineerd. In de meeste landen krijgen de deelnemende sporters vooralsnog geen voorrang bij het vaccinatieprogramma.
Vaccins
Masseglia daarover: "Het is uitgesloten dat atleten de voorkeur krijgen boven risicogroepen in onze samenleving. Maar ik reken erop dat er de komende maanden meer vaccins beschikbaar komen en dat we sporters dan een vaccin kunnen aanbieden zonder wie dan ook tekort te doen."
De bestuurder riep atleten op zich te laten inenten als ze daartoe de kans krijgen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
18 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
19 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
19 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
21 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
21 uur geleden