Frankrijk boekt in Kazachstan eerste zege in WK-kwalificatie
NUR-SULTAN (ANP) - Wereldkampioen Frankrijk heeft de eerste overwinning geboekt in de kwalificatiereeks richting het WK van 2022 in Qatar. Het elftal van bondscoach Didier Deschamps won in Nur-Sultan met 2-0 van Kazachstan. De Franse voetbalploeg had donderdag bij de start van de WK-kwalificatie punten laten liggen in het Stade de France tegen Oekraïne (1-1).
Ousmane Dembélé opende in de 20e minuut de score in de lege Astana Arena. De 23-jarige aanvaller van FC Barcelona kon in het strafschopgebied vrij uithalen en maakte zijn eerste doelpunt voor de nationale ploeg in bijna drie jaar. Vlak voor rust kwam Frankrijk op 2-0 via een eigen doelpunt van Sergei Malij. De verdediger had even daarvoor met een uiterste krachtsinspanning een doelpunt van Anthony Martial voorkomen, maar uit de daaropvolgende hoekschop kopte hij de bal op knullige wijze in eigen doel.
Frankrijk, dat matig speelde, kon in de tweede helft niet verder afstand nemen. De ingevallen Kylian Mbappé miste een door hem zelf versierde strafschop. De Kazachse keeper wist de penalty van de Franse aanvaller te stoppen. De ploeg van Deschamps sluit het interlandblok woensdag in Sarajevo af tegen Bosnië-Herzegovina.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
7 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
7 uur geleden