
Frankrijk blijft zich verzetten tegen handelsakkoord Mercosur
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk blijft zich verzetten tegen het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Franse minister van Handel Sophie Primas stelde dat de overeenkomst alleen de Europese Commissie bindt, niet de afzonderlijke lidstaten.
Vrijdagmiddag sloot de Commissie het langverwachte handelsverdrag tussen de EU en Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay, maakte voorzitter Ursula von der Leyen bekend. Met het akkoord verdwijnen importheffingen op diverse producten. Het moet nog worden voorgelegd aan de 27 EU-lidstaten en eerst juridisch worden getoetst en vertaald in alle officiële EU-talen.
Primas verklaarde zich te verzetten tegen de volgende fasen van het akkoord, waarbij ze haar zorgen uitte over de gevolgen voor het milieu en de landbouw. Frankrijk zegt niet alleen te staan in het verzet tegen de deal, waar ook veel Europese boeren tegen zijn, omdat ze oneerlijke concurrentie vrezen uit Zuid-Amerika. Daar zouden bijvoorbeeld de milieuvereisten minder streng zijn.
Meer uit Financieel
PAPENDRECHT (ANP) - Een dochterbedrijf van Boskalis verkocht een schip dat via een Cypriotische onderneming in handen van Rusland kwam toen de banden tussen Rusland en het Westen nog goed waren. Hiermee reageert een woordvoerder van de baggeraar en maritiem dienstverlener op een onderzoek van onder meer Pointer en The Washington Post.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Unilever stopt met "vage en algemene" duurzaamheidsclaims op verpakkingen, na ingrijpen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat onder meer om claims zoals 'duurzaam geteelde pinda's', 'duurzaam verbouwde groente' of 'duurzame verpakking'. Die zijn volgens de toezichthouder onduidelijk voor consumenten.
58 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De autoverkoop in Nederland blijft dit jaar naar verwachting steken op het "historisch lage niveau" van 367.000 stuks, voorzien de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Voor volgend jaar lopen de verkopen naar verwachting verder terug tot 361.000 exemplaren.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Autofabrikant Volvo profiteert eerder dan gepland van het ingezette omvangrijke kostenbesparingsprogramma. Daardoor maakte het bedrijf afgelopen kwartaal meer winst, ondanks een verdere daling van de omzet. Volvo, in handen van het Chinese Zhejiang Geely, werd de afgelopen maanden hard geraakt door vooral de Amerikaanse importheffingen en EU-tarieven op elektrische auto's uit China.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese dochteronderneming van de Nederlandse chipmaker Nexperia is weer begonnen met het leveren van halfgeleiders aan lokale distributeurs, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Eerder had de onderneming alle zendingen stopgezet toen Beijing de export verbood na een eigendomsgeschil.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak tikte donderdag een nieuw recordniveau aan, mede dankzij een sterke koerswinst van Besi. Het chipbedrijf uit Duiven zag de omzet en winst dalen in het afgelopen kwartaal, maar ontving flink meer nieuwe orders. Door de sterke orders rekent Besi voor het huidige kwartaal op een omzetstijging van tussen de 15 en 25 procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 4 procent hoger gezet.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Japanse fabrikanten van auto-onderdelen hebben te horen gekregen dat een Nederlandse chipproducent mogelijk geen leveringen meer kan garanderen. Dit meldt de branchevereniging Japan Automobile Manufacturers Association (JAMA). De organisatie zegt niet om welk bedrijf het gaat. Mogelijk gaat het om Nexperia.
2 uur geleden