Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk belooft dat begroting 2025 in lijn met EU-regels is

Frankrijk belooft dat begroting 2025 in lijn met EU-regels is

LUXEMBURG (ANP/AFP) - De Franse begroting zal voor 2025 "volledig" in overeenstemming zijn met de nieuwe uitgavenregels van de Europese Unie, heeft minister van Financiën Antoine Armand gezegd. Dat deed hij enkele uren voor zijn eerste ontmoeting met zijn EU-collega's in Luxemburg. Daar komen de ministers van Financiën van de EU-lidstaten twee dagen bijeen. De Nederlandse minister van Financiën Eelco Heinen is er ook.

Donderdag presenteert Armand de nationale begroting. Daarin zullen bezuinigingen en nieuwe belastingen worden aangekondigd, om zo de "kolossale" schuld van Frankrijk te verminderen, zei hij. "We hebben een begroting opgesteld om de financiële en nationale soevereiniteit van het land te versterken", zei hij tijdens een persconferentie. Het respecteren van de EU-regels is "een kwestie van internationale geloofwaardigheid", voegde hij toe.

De Europese Commissie heeft Frankrijk in juli onder verscherpt toezicht gesteld omdat het land een veel groter tekort op zijn begroting heeft dan de toegestane 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp).

Frankrijk wil zijn financiële situatie verbeteren met zo'n 60 miljard euro in 2025 in de hoop het overheidstekort terug te brengen naar 5 procent van het bbp, van naar schatting 6,1 procent dit jaar.

Naast Frankrijk zijn ook Hongarije, Polen, Malta, Slowakije en België in juli onder verscherpt financieel toezicht geplaatst. Ook deze landen moeten maatregelen nemen om het tekort terug te brengen.

Meer uit Financieel

Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

1 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

3 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

3 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

4 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

7 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

7 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

8 uur geleden