Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk belooft dat begroting 2025 in lijn met EU-regels is

Frankrijk belooft dat begroting 2025 in lijn met EU-regels is

LUXEMBURG (ANP/AFP) - De Franse begroting zal voor 2025 "volledig" in overeenstemming zijn met de nieuwe uitgavenregels van de Europese Unie, heeft minister van Financiën Antoine Armand gezegd. Dat deed hij enkele uren voor zijn eerste ontmoeting met zijn EU-collega's in Luxemburg. Daar komen de ministers van Financiën van de EU-lidstaten twee dagen bijeen. De Nederlandse minister van Financiën Eelco Heinen is er ook.

Donderdag presenteert Armand de nationale begroting. Daarin zullen bezuinigingen en nieuwe belastingen worden aangekondigd, om zo de "kolossale" schuld van Frankrijk te verminderen, zei hij. "We hebben een begroting opgesteld om de financiële en nationale soevereiniteit van het land te versterken", zei hij tijdens een persconferentie. Het respecteren van de EU-regels is "een kwestie van internationale geloofwaardigheid", voegde hij toe.

De Europese Commissie heeft Frankrijk in juli onder verscherpt toezicht gesteld omdat het land een veel groter tekort op zijn begroting heeft dan de toegestane 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp).

Frankrijk wil zijn financiële situatie verbeteren met zo'n 60 miljard euro in 2025 in de hoop het overheidstekort terug te brengen naar 5 procent van het bbp, van naar schatting 6,1 procent dit jaar.

Naast Frankrijk zijn ook Hongarije, Polen, Malta, Slowakije en België in juli onder verscherpt financieel toezicht geplaatst. Ook deze landen moeten maatregelen nemen om het tekort terug te brengen.

Meer uit Financieel

FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

1 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

4 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

5 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

6 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

8 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

12 uur geleden
Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden