Frankrijk belooft dat begroting 2025 in lijn met EU-regels is
LUXEMBURG (ANP/AFP) - De Franse begroting zal voor 2025 "volledig" in overeenstemming zijn met de nieuwe uitgavenregels van de Europese Unie, heeft minister van Financiën Antoine Armand gezegd. Dat deed hij enkele uren voor zijn eerste ontmoeting met zijn EU-collega's in Luxemburg. Daar komen de ministers van Financiën van de EU-lidstaten twee dagen bijeen. De Nederlandse minister van Financiën Eelco Heinen is er ook.
Donderdag presenteert Armand de nationale begroting. Daarin zullen bezuinigingen en nieuwe belastingen worden aangekondigd, om zo de "kolossale" schuld van Frankrijk te verminderen, zei hij. "We hebben een begroting opgesteld om de financiële en nationale soevereiniteit van het land te versterken", zei hij tijdens een persconferentie. Het respecteren van de EU-regels is "een kwestie van internationale geloofwaardigheid", voegde hij toe.
De Europese Commissie heeft Frankrijk in juli onder verscherpt toezicht gesteld omdat het land een veel groter tekort op zijn begroting heeft dan de toegestane 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp).
Frankrijk wil zijn financiële situatie verbeteren met zo'n 60 miljard euro in 2025 in de hoop het overheidstekort terug te brengen naar 5 procent van het bbp, van naar schatting 6,1 procent dit jaar.
Naast Frankrijk zijn ook Hongarije, Polen, Malta, Slowakije en België in juli onder verscherpt financieel toezicht geplaatst. Ook deze landen moeten maatregelen nemen om het tekort terug te brengen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
45 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
5 uur geleden