Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk belooft dat begroting 2025 in lijn met EU-regels is

Frankrijk belooft dat begroting 2025 in lijn met EU-regels is

LUXEMBURG (ANP/AFP) - De Franse begroting zal voor 2025 "volledig" in overeenstemming zijn met de nieuwe uitgavenregels van de Europese Unie, heeft minister van Financiën Antoine Armand gezegd. Dat deed hij enkele uren voor zijn eerste ontmoeting met zijn EU-collega's in Luxemburg. Daar komen de ministers van Financiën van de EU-lidstaten twee dagen bijeen. De Nederlandse minister van Financiën Eelco Heinen is er ook.

Donderdag presenteert Armand de nationale begroting. Daarin zullen bezuinigingen en nieuwe belastingen worden aangekondigd, om zo de "kolossale" schuld van Frankrijk te verminderen, zei hij. "We hebben een begroting opgesteld om de financiële en nationale soevereiniteit van het land te versterken", zei hij tijdens een persconferentie. Het respecteren van de EU-regels is "een kwestie van internationale geloofwaardigheid", voegde hij toe.

De Europese Commissie heeft Frankrijk in juli onder verscherpt toezicht gesteld omdat het land een veel groter tekort op zijn begroting heeft dan de toegestane 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp).

Frankrijk wil zijn financiële situatie verbeteren met zo'n 60 miljard euro in 2025 in de hoop het overheidstekort terug te brengen naar 5 procent van het bbp, van naar schatting 6,1 procent dit jaar.

Naast Frankrijk zijn ook Hongarije, Polen, Malta, Slowakije en België in juli onder verscherpt financieel toezicht geplaatst. Ook deze landen moeten maatregelen nemen om het tekort terug te brengen.

Meer uit Financieel

Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

7 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

19 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

21 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

23 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden