Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk belooft alle benodigde steun aan Air France-KLM

Frankrijk belooft alle benodigde steun aan Air France-KLM

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk zal er alles aan doen om luchtvaartonderneming Air France-KLM te helpen om de huidige problemen als gevolg van het coronavirus te doorstaan. De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire sprak eerder met topman Ben Smith van Air France-KLM. Daarbij beloofde de Fransman alle noodzakelijke middelen beschikbaar te zullen stellen.

De luchtvaartsector krijgt harde klappen door het coronavirus, dat zorgt voor fors minder vraag naar tickets en annuleringen van vele vluchten. Het Amerikaanse inreisverbod voor Europeanen zette de al zwaar getroffen luchtvaartsector nog verder onder druk. Le Maire hekelde de beslissing van de Amerikanen die zonder enig overleg is genomen.

De aandelen van Air France-KLM hebben de afgelopen weken fors aan waarde ingeleverd. Sinds 19 februari is de beurswaarde van de onderneming meer dan gehalveerd. De opmerkingen van Le Maire zorgden ervoor dat de verliezen donderdag iets terugliepen, al noteerde het aandeel aan het begin van de middag nog altijd krap 6 procent lager.

Meer uit Financieel

Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte bijna 10 procent en Shell klom 6,5 procent.

14 minuten geleden
Bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie licht verbeterd

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.

53 minuten geleden
Steeds vaker ondersteuning nodig om onvolledige AOW aan te vullen

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.

1 uur geleden
Europese gasprijs stijgt met 25 procent door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag met 25 procent gestegen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Vooral het stilleggen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz drijft de prijs van de brandstof op. Ongeveer een vijfde van het vloeibaar gemaakte aardgas (lng) in de wereld, voornamelijk uit Qatar, wordt via die zeestraat verscheept.

1 uur geleden
Ruim 2 procent meer omzet voor Nederlandse detailhandel

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse detailhandel heeft in januari 2,2 procent meer omzet gedraaid dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het verkoopvolume, dus de hoeveelheid verkochte producten, nam daarbij met 1,2 procent toe. De rest van de omzetgroei kwam door hogere verkoopprijzen.

1 uur geleden
Bank: gasprijs kan verdubbelen als Straat Hormuz maand uitvalt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Europese aardgasprijzen kunnen meer dan verdubbelen als de scheepvaart door de Straat van Hormuz een maand lang wordt stilgelegd. Dat stellen deskundigen van de Amerikaanse bank Goldman Sachs nadat groot scheepvaartverkeer in de belangrijke zeestraat vrijwel tot stilstand is gekomen door de aanvallen rond Iran.

1 uur geleden
Aziatische beurzen overwegend omlaag door onrust in Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen maandag overwegend omlaag na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran, waarbij de hoogste Iraanse leider ayatollah Khamenei werd gedood. Vooral luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Olieproducenten wonnen juist terrein.

1 uur geleden