Frankrijk begint Nations League met nederlaag tegen Denemarken
PARIJS (ANP) - Frankrijk is de Nations League begonnen met een nederlaag tegen Denemarken. In het eigen Stade de France van Parijs verloor de wereldkampioen met 1-2.
Karim Benzema zette Frankrijk kort na de hervatting op voorsprong. De spits van Real Madrid, winnaar van de Champions League, scoorde na voorbereidend werk van invaller Christopher Nkunku. In de 68e minuut kwamen de Denen op gelijke hoogte door Andreas Cornelius. Dezelfde speler maakte in de slotminuten ook de 1-2.
Kylian Mbappé deed alleen de eerste helft mee met de Fransen. De sterspeler van Paris Saint-Germain viel na een kortstondige behandeling op het veld uit met een blessure aan de linkerknie. Volgens eerste berichten valt het met de ernst van de blessure wel mee.
Frankrijk is de titelverdediger in de Nations League.
In de andere wedstrijd in deze groep won Oostenrijk van Kroatië. In Osijek werd het 0-3 voor de formatie van de Duitse bondscoach Ralf Rangnick.
Marko Arnautovic zette Oostenrijk vlak voor rust op voorsprong. Vlak na de pauze zorgde Michael Gregoritsch voor 0-2. Marcel Sabitzer maakte er vervolgens 0-3 van.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
26 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
10 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
11 uur geleden