Frankrijk: band met Nederland beter na discussie over coronafonds
DEN HAAG (ANP) - De hoogopgelopen discussie die eerder dit jaar in Europa speelde over het coronaherstelfonds, heeft de relatie tussen Frankrijk en Nederland niet beschadigd. "Integendeel", zegt de Franse staatssecretaris van Europese Zaken Clement Beaune. Die relatie is eerder sterker geworden. "We hebben nu een routekaart en een gereedschapskist om dit soort onenigheden te overbruggen."
"Dat we andere standpunten innemen aan het begin van moeizame onderhandelingen is normaal", zegt Beaune tegen het ANP. Toekomstige onderhandelingen zullen soepeler verlopen, verwacht de Fransman, omdat de ruzie over het herstelfonds een blauwdruk biedt. "Na een paar weken was het gelukt om tot een unaniem akkoord te komen."
Bij de totstandkoming van dat fonds voerde Nederland de 'zuinige vier' landen aan, terwijl Frankrijk juist met ambitieuze plannen kwam voor het fonds. Nederland trekt vanouds sowieso vaker samen op met Berlijn en Londen dan met Parijs. Maar de verhoudingen lijken voorzichtig te verschuiven, onder meer door het Britse vertrek uit de Europese Unie.
Excellente samenwerking
Beaune was donderdag in Den Haag voor een werklunch met minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken. Tijdens dat bezoek hebben de bewindsmannen onderwerpen als Brexit, de Europese aanpak van migratie en de houding van de EU tegenover landen als Turkije gesproken. Het was bovenal een fijn gesprek tussen landen die een "excellente samenwerking" kennen, benadrukte Beaune.
Beide landen steunen ook Duitsland, dat als huidige voorzitter van de EU Europarlementariërs aanspoort snel voor het meerjarig budget en het herstelfonds te stemmen. "Niemand heeft er belang bij als de deal het toch niet haalt, zo vlak voor de finish", zegt minister Blok.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
2 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag zo'n honderd demonstranten aangehouden in verband met de snelwegblokkade van Extinction Rebellion bij Zevenaar. Tientallen mensen wisten de A12 bij de Gelderse plaats op te gaan, wat niet is toegestaan. Allen zijn aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties.
2 uur geleden