Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk: band met Nederland beter na discussie over coronafonds

Frankrijk: band met Nederland beter na discussie over coronafonds

DEN HAAG (ANP) - De hoogopgelopen discussie die eerder dit jaar in Europa speelde over het coronaherstelfonds, heeft de relatie tussen Frankrijk en Nederland niet beschadigd. "Integendeel", zegt de Franse staatssecretaris van Europese Zaken Clement Beaune. Die relatie is eerder sterker geworden. "We hebben nu een routekaart en een gereedschapskist om dit soort onenigheden te overbruggen."

"Dat we andere standpunten innemen aan het begin van moeizame onderhandelingen is normaal", zegt Beaune tegen het ANP. Toekomstige onderhandelingen zullen soepeler verlopen, verwacht de Fransman, omdat de ruzie over het herstelfonds een blauwdruk biedt. "Na een paar weken was het gelukt om tot een unaniem akkoord te komen."

Bij de totstandkoming van dat fonds voerde Nederland de 'zuinige vier' landen aan, terwijl Frankrijk juist met ambitieuze plannen kwam voor het fonds. Nederland trekt vanouds sowieso vaker samen op met Berlijn en Londen dan met Parijs. Maar de verhoudingen lijken voorzichtig te verschuiven, onder meer door het Britse vertrek uit de Europese Unie.

Excellente samenwerking

Beaune was donderdag in Den Haag voor een werklunch met minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken. Tijdens dat bezoek hebben de bewindsmannen onderwerpen als Brexit, de Europese aanpak van migratie en de houding van de EU tegenover landen als Turkije gesproken. Het was bovenal een fijn gesprek tussen landen die een "excellente samenwerking" kennen, benadrukte Beaune.

Beide landen steunen ook Duitsland, dat als huidige voorzitter van de EU Europarlementariërs aanspoort snel voor het meerjarig budget en het herstelfonds te stemmen. "Niemand heeft er belang bij als de deal het toch niet haalt, zo vlak voor de finish", zegt minister Blok.

Meer uit Binnenland

Twaalf aanhoudingen voor poging havenspoor onklaar te maken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.

11 uur geleden
Man (27) aangehouden voor explosie bij kapperszaak in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.

14 uur geleden
Actie 'Vote Early' op Museumplein voor Amerikaanse verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.

17 uur geleden
Bedroefde reacties op heengaan Maarten Spanjer

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.

17 uur geleden
Telegraaf wil niet-uitgebrachte columns Spanjer nog publiceren

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.

20 uur geleden
Man (81) in Schagen overleden na woningoverval, man aangehouden

SCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.

21 uur geleden
Man (56) verdacht van doden vrouw (50) in Beek en Donk

BEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.

21 uur geleden