Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk: band met Nederland beter na discussie over coronafonds

Frankrijk: band met Nederland beter na discussie over coronafonds

DEN HAAG (ANP) - De hoogopgelopen discussie die eerder dit jaar in Europa speelde over het coronaherstelfonds, heeft de relatie tussen Frankrijk en Nederland niet beschadigd. "Integendeel", zegt de Franse staatssecretaris van Europese Zaken Clement Beaune. Die relatie is eerder sterker geworden. "We hebben nu een routekaart en een gereedschapskist om dit soort onenigheden te overbruggen."

"Dat we andere standpunten innemen aan het begin van moeizame onderhandelingen is normaal", zegt Beaune tegen het ANP. Toekomstige onderhandelingen zullen soepeler verlopen, verwacht de Fransman, omdat de ruzie over het herstelfonds een blauwdruk biedt. "Na een paar weken was het gelukt om tot een unaniem akkoord te komen."

Bij de totstandkoming van dat fonds voerde Nederland de 'zuinige vier' landen aan, terwijl Frankrijk juist met ambitieuze plannen kwam voor het fonds. Nederland trekt vanouds sowieso vaker samen op met Berlijn en Londen dan met Parijs. Maar de verhoudingen lijken voorzichtig te verschuiven, onder meer door het Britse vertrek uit de Europese Unie.

Excellente samenwerking

Beaune was donderdag in Den Haag voor een werklunch met minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken. Tijdens dat bezoek hebben de bewindsmannen onderwerpen als Brexit, de Europese aanpak van migratie en de houding van de EU tegenover landen als Turkije gesproken. Het was bovenal een fijn gesprek tussen landen die een "excellente samenwerking" kennen, benadrukte Beaune.

Beide landen steunen ook Duitsland, dat als huidige voorzitter van de EU Europarlementariërs aanspoort snel voor het meerjarig budget en het herstelfonds te stemmen. "Niemand heeft er belang bij als de deal het toch niet haalt, zo vlak voor de finish", zegt minister Blok.

Meer uit Binnenland

KL461 niet uit Boekarest vertrokken wegens technisch mankement

AMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.

37 minuten geleden
A32 dicht in beide richtingen ter hoogte van aquaduct Mid-Fryslân

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.

2 uur geleden
Ook KLM-vlucht kreeg bommelding

BOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.

5 uur geleden
Wetenschappers zien 'magere jaren' voor klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.

8 uur geleden
Samenvattingen Eredivisie blijven bij NOS

HILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.

10 uur geleden
Ruim kwart van reizen in openbaar vervoer met nieuw systeem OVpay

DEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.

10 uur geleden
Boot met migranten ging water op vanaf Nederlands grondgebied

CADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.

11 uur geleden