Frankrijk als nummer 2 door op EK na gelijkspel tegen Polen
DORTMUND (ANP) - Frankrijk gaat na een 1-1-gelijkspel tegen het reeds uitgeschakelde Polen als nummer 2 in groep D door naar de achtste finales van het EK voetbal. In het andere duel in de poule verloor het Nederlands elftal met 3-2 van Oostenrijk, dat groepswinnaar werd. Oranje gaat als een van de beste nummers 3 door.
Frankrijk treft bij de laatste zestien de nummer 2 uit groep E: Roemenië, België, Slowakije of Oekraïne. Die landen komen woensdag in actie.
Met de door zijn neusbreuk met masker spelende Kylian Mbappé terug in de ploeg namen de Fransen voor rust het initiatief in Dortmund. Er vielen ook kansen te noteren, maar achtereenvolgens Theo Hernández, Ousmane Dembélé, Aurélien Tchouaméni en Mbappé kwamen niet tot scoren. Ook omdat de Poolse doelman Lukasz Skorupski uitblonk. Hij verving Wojciech Szczesny.
Eerste goal
Frankrijk had dan wel een overwicht, maar echt imponeren deed het in de eerste helft niet. Polen kwam nog een paar keer dicht bij een treffer. Zo verdween een kopbal van Robert Lewandowski net naast.
Tien minuten na de pauze werd Dembélé in het Poolse strafschopgebied gevloerd door Jakub Kiwior. De toegekende strafschop werd benut door Mbappé, die daarmee zijn eerste goal ooit op een Europese eindronde maakte.
Ongewijzigd
Polen gaf niet op en kwam ongeveer tien minuten voor tijd op gelijke hoogte. Verdediger Dayot Upamecano tikte in het Franse strafschopgebied de rechtervoet van de ingevallen Karol Swiderski aan. Hij ging naar de grond en kreeg na inmenging van de VAR een penalty. Lewandowski benutte deze in zijn tweede poging, nadat keeper Mike Maignan de eerste inzet van de spits nog had gestopt. Hij kwam daarbij echter te vroeg van zijn lijn.
In de slotminuten bleef de stand ongewijzigd, waardoor Frankrijk op maandag in Düsseldorf op Roemenië, België, Slowakije of Oekraïne stuit.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
2 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
4 uur geleden