Frankrijk als nummer 2 door op EK na gelijkspel tegen Polen
DORTMUND (ANP) - Frankrijk gaat na een 1-1-gelijkspel tegen het reeds uitgeschakelde Polen als nummer 2 in groep D door naar de achtste finales van het EK voetbal. In het andere duel in de poule verloor het Nederlands elftal met 3-2 van Oostenrijk, dat groepswinnaar werd. Oranje gaat als een van de beste nummers 3 door.
Frankrijk treft bij de laatste zestien de nummer 2 uit groep E: Roemenië, België, Slowakije of Oekraïne. Die landen komen woensdag in actie.
Met de door zijn neusbreuk met masker spelende Kylian Mbappé terug in de ploeg namen de Fransen voor rust het initiatief in Dortmund. Er vielen ook kansen te noteren, maar achtereenvolgens Theo Hernández, Ousmane Dembélé, Aurélien Tchouaméni en Mbappé kwamen niet tot scoren. Ook omdat de Poolse doelman Lukasz Skorupski uitblonk. Hij verving Wojciech Szczesny.
Eerste goal
Frankrijk had dan wel een overwicht, maar echt imponeren deed het in de eerste helft niet. Polen kwam nog een paar keer dicht bij een treffer. Zo verdween een kopbal van Robert Lewandowski net naast.
Tien minuten na de pauze werd Dembélé in het Poolse strafschopgebied gevloerd door Jakub Kiwior. De toegekende strafschop werd benut door Mbappé, die daarmee zijn eerste goal ooit op een Europese eindronde maakte.
Ongewijzigd
Polen gaf niet op en kwam ongeveer tien minuten voor tijd op gelijke hoogte. Verdediger Dayot Upamecano tikte in het Franse strafschopgebied de rechtervoet van de ingevallen Karol Swiderski aan. Hij ging naar de grond en kreeg na inmenging van de VAR een penalty. Lewandowski benutte deze in zijn tweede poging, nadat keeper Mike Maignan de eerste inzet van de spits nog had gestopt. Hij kwam daarbij echter te vroeg van zijn lijn.
In de slotminuten bleef de stand ongewijzigd, waardoor Frankrijk op maandag in Düsseldorf op Roemenië, België, Slowakije of Oekraïne stuit.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
3 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
3 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
16 uur geleden