Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk als nummer 2 door op EK na gelijkspel tegen Polen

Frankrijk als nummer 2 door op EK na gelijkspel tegen Polen

DORTMUND (ANP) - Frankrijk gaat na een 1-1-gelijkspel tegen het reeds uitgeschakelde Polen als nummer 2 in groep D door naar de achtste finales van het EK voetbal. In het andere duel in de poule verloor het Nederlands elftal met 3-2 van Oostenrijk, dat groepswinnaar werd. Oranje gaat als een van de beste nummers 3 door.

Frankrijk treft bij de laatste zestien de nummer 2 uit groep E: Roemenië, België, Slowakije of Oekraïne. Die landen komen woensdag in actie.

Met de door zijn neusbreuk met masker spelende Kylian Mbappé terug in de ploeg namen de Fransen voor rust het initiatief in Dortmund. Er vielen ook kansen te noteren, maar achtereenvolgens Theo Hernández, Ousmane Dembélé, Aurélien Tchouaméni en Mbappé kwamen niet tot scoren. Ook omdat de Poolse doelman Lukasz Skorupski uitblonk. Hij verving Wojciech Szczesny.

Eerste goal

Frankrijk had dan wel een overwicht, maar echt imponeren deed het in de eerste helft niet. Polen kwam nog een paar keer dicht bij een treffer. Zo verdween een kopbal van Robert Lewandowski net naast.

Tien minuten na de pauze werd Dembélé in het Poolse strafschopgebied gevloerd door Jakub Kiwior. De toegekende strafschop werd benut door Mbappé, die daarmee zijn eerste goal ooit op een Europese eindronde maakte.

Ongewijzigd

Polen gaf niet op en kwam ongeveer tien minuten voor tijd op gelijke hoogte. Verdediger Dayot Upamecano tikte in het Franse strafschopgebied de rechtervoet van de ingevallen Karol Swiderski aan. Hij ging naar de grond en kreeg na inmenging van de VAR een penalty. Lewandowski benutte deze in zijn tweede poging, nadat keeper Mike Maignan de eerste inzet van de spits nog had gestopt. Hij kwam daarbij echter te vroeg van zijn lijn.

In de slotminuten bleef de stand ongewijzigd, waardoor Frankrijk op maandag in Düsseldorf op Roemenië, België, Slowakije of Oekraïne stuit.

Meer uit Voetbal

Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

38 minuten geleden
Zerrouki wil na verhuur aan Twente niet meer terug naar Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.

1 uur geleden
Veerman is klaar met Koeman: hij hoeft mij niet meer te bellen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.

2 uur geleden
Feyenoorder Ueda volgt Steijn op als topscorer Eredivisie

ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.

2 uur geleden
Hadj Moussa leidt Feyenoord in slotfase langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.

3 uur geleden
Sparta grijpt naast play-offs na nederlaag tegen Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.

3 uur geleden
FC Groningen met zege naar play-offs om Europees voetbal

ALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.

3 uur geleden