Frankrijk als nummer 2 door op EK na gelijkspel tegen Polen
DORTMUND (ANP) - Frankrijk gaat na een 1-1-gelijkspel tegen het reeds uitgeschakelde Polen als nummer 2 in groep D door naar de achtste finales van het EK voetbal. In het andere duel in de poule verloor het Nederlands elftal met 3-2 van Oostenrijk, dat groepswinnaar werd. Oranje gaat als een van de beste nummers 3 door.
Frankrijk treft bij de laatste zestien de nummer 2 uit groep E: Roemenië, België, Slowakije of Oekraïne. Die landen komen woensdag in actie.
Met de door zijn neusbreuk met masker spelende Kylian Mbappé terug in de ploeg namen de Fransen voor rust het initiatief in Dortmund. Er vielen ook kansen te noteren, maar achtereenvolgens Theo Hernández, Ousmane Dembélé, Aurélien Tchouaméni en Mbappé kwamen niet tot scoren. Ook omdat de Poolse doelman Lukasz Skorupski uitblonk. Hij verving Wojciech Szczesny.
Eerste goal
Frankrijk had dan wel een overwicht, maar echt imponeren deed het in de eerste helft niet. Polen kwam nog een paar keer dicht bij een treffer. Zo verdween een kopbal van Robert Lewandowski net naast.
Tien minuten na de pauze werd Dembélé in het Poolse strafschopgebied gevloerd door Jakub Kiwior. De toegekende strafschop werd benut door Mbappé, die daarmee zijn eerste goal ooit op een Europese eindronde maakte.
Ongewijzigd
Polen gaf niet op en kwam ongeveer tien minuten voor tijd op gelijke hoogte. Verdediger Dayot Upamecano tikte in het Franse strafschopgebied de rechtervoet van de ingevallen Karol Swiderski aan. Hij ging naar de grond en kreeg na inmenging van de VAR een penalty. Lewandowski benutte deze in zijn tweede poging, nadat keeper Mike Maignan de eerste inzet van de spits nog had gestopt. Hij kwam daarbij echter te vroeg van zijn lijn.
In de slotminuten bleef de stand ongewijzigd, waardoor Frankrijk op maandag in Düsseldorf op Roemenië, België, Slowakije of Oekraïne stuit.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
11 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
1 dag geleden