Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk als nummer 2 door op EK na gelijkspel tegen Polen

Frankrijk als nummer 2 door op EK na gelijkspel tegen Polen

DORTMUND (ANP) - Frankrijk gaat na een 1-1-gelijkspel tegen het reeds uitgeschakelde Polen als nummer 2 in groep D door naar de achtste finales van het EK voetbal. In het andere duel in de poule verloor het Nederlands elftal met 3-2 van Oostenrijk, dat groepswinnaar werd. Oranje gaat als een van de beste nummers 3 door.

Frankrijk treft bij de laatste zestien de nummer 2 uit groep E: Roemenië, België, Slowakije of Oekraïne. Die landen komen woensdag in actie.

Met de door zijn neusbreuk met masker spelende Kylian Mbappé terug in de ploeg namen de Fransen voor rust het initiatief in Dortmund. Er vielen ook kansen te noteren, maar achtereenvolgens Theo Hernández, Ousmane Dembélé, Aurélien Tchouaméni en Mbappé kwamen niet tot scoren. Ook omdat de Poolse doelman Lukasz Skorupski uitblonk. Hij verving Wojciech Szczesny.

Eerste goal

Frankrijk had dan wel een overwicht, maar echt imponeren deed het in de eerste helft niet. Polen kwam nog een paar keer dicht bij een treffer. Zo verdween een kopbal van Robert Lewandowski net naast.

Tien minuten na de pauze werd Dembélé in het Poolse strafschopgebied gevloerd door Jakub Kiwior. De toegekende strafschop werd benut door Mbappé, die daarmee zijn eerste goal ooit op een Europese eindronde maakte.

Ongewijzigd

Polen gaf niet op en kwam ongeveer tien minuten voor tijd op gelijke hoogte. Verdediger Dayot Upamecano tikte in het Franse strafschopgebied de rechtervoet van de ingevallen Karol Swiderski aan. Hij ging naar de grond en kreeg na inmenging van de VAR een penalty. Lewandowski benutte deze in zijn tweede poging, nadat keeper Mike Maignan de eerste inzet van de spits nog had gestopt. Hij kwam daarbij echter te vroeg van zijn lijn.

In de slotminuten bleef de stand ongewijzigd, waardoor Frankrijk op maandag in Düsseldorf op Roemenië, België, Slowakije of Oekraïne stuit.

Meer uit Voetbal

Laat doelpunt Aston Villa bezorgt Arsenal tweede nederlaag

BIRMINGHAM (ANP) - Een treffer van Emiliano Buendía heeft Aston Villa de overwinning bezorgd op Arsenal: 2-1. Het was pas de tweede competitienederlaag van het seizoen voor de koploper in de Premier League.

2 uur geleden
PSV mist Mauro Júnior in uitwedstrijd tegen sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - PSV mist zaterdag Mauro Júnior in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Braziliaan zou ziek in Eindhoven zijn achtergebleven. Dennis Man is terug in het basiselftal. Coach Peter Bosz gaf de Roemeense aanvaller vorige week rust bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Esmir Bajraktarevic, die Man verving, zit in Friesland weer op de bank.

2 uur geleden
Duitse voetbalbaas verdedigt vredesprijs Trump

WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.

7 uur geleden
KNVB hoopt op veel Oranjefans op WK ondanks forse ticketprijzen

WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.

10 uur geleden
Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

19 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

19 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

19 uur geleden