Frankfurt na zege bij West Ham dichtbij finale Europa League
LONDEN (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft zich een goede uitgangspositie verworven om de finale van de Europa League te bereiken. De Duitsers wonnen in Londen met 2-1 van West Ham United. Volgende week volgt de return. Een volledig Duitse finale behoort tot de mogelijkheden. In de andere halve finale versloeg RB Leipzig op eigen veld het Schotse Rangers van coach Giovanni van Bronckhorst met 1-0.
Op Wembley keek de de nummer 7 uit de Premier League binnen een minuut tegen een achterstand aan. Frankfurt, de nummer 9 van Duitsland, dankte de vroege voorsprong aan een doelpunt van Ansgar Knauff, die raak kopte uit een voorzet van Rafael Borré. Twintig minuten later stond het weer gelijk: Jarrod Bowen tikte van dichtbij raak, met het hoofd bediend door de mee opgekomen Kurt Zouma. Knauff miste kort voor rust de kans om de Duitsers opnieuw op voorsprong te zetten.
In de 54e minuut kwam Frankfurt voor de tweede keer op voorsprong. West Ham-doelman Alphonse Aréola keerde nog een inzet van Djibril Sow, maar in de rebound schoot de Japanner Daichi Kamada alsnog raak. In blessuretijd raakte Bowen met een omhaal nog de lat boven Eintracht-doelman Kevin Trapp.
Angeliño
De enige Nederlandse inbreng op het veld bestond uit scheidsrechter Serdar Gözübüyük. Sam Lammers bleef bij Frankfurt de hele wedstrijd op de bank.
Van Bronckhorst leek met Rangers lang op weg naar een goed resultaat bij RB Leipzig. Pas in de 83e minuut slaagde de hoger ingeschatte Duitse ploeg erin een marge te bereiken. Angeliño, ex-NAC en ex-PSV, schoot met een knappe volley raak in de 83e minuut: 1-0.
De finale is op 18 mei in Sevilla.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
57 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
6 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.
7 uur geledenNYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
10 uur geleden