Frankfurt na zege bij West Ham dichtbij finale Europa League
LONDEN (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft zich een goede uitgangspositie verworven om de finale van de Europa League te bereiken. De Duitsers wonnen in Londen met 2-1 van West Ham United. Volgende week volgt de return. Een volledig Duitse finale behoort tot de mogelijkheden. In de andere halve finale versloeg RB Leipzig op eigen veld het Schotse Rangers van coach Giovanni van Bronckhorst met 1-0.
Op Wembley keek de de nummer 7 uit de Premier League binnen een minuut tegen een achterstand aan. Frankfurt, de nummer 9 van Duitsland, dankte de vroege voorsprong aan een doelpunt van Ansgar Knauff, die raak kopte uit een voorzet van Rafael Borré. Twintig minuten later stond het weer gelijk: Jarrod Bowen tikte van dichtbij raak, met het hoofd bediend door de mee opgekomen Kurt Zouma. Knauff miste kort voor rust de kans om de Duitsers opnieuw op voorsprong te zetten.
In de 54e minuut kwam Frankfurt voor de tweede keer op voorsprong. West Ham-doelman Alphonse Aréola keerde nog een inzet van Djibril Sow, maar in de rebound schoot de Japanner Daichi Kamada alsnog raak. In blessuretijd raakte Bowen met een omhaal nog de lat boven Eintracht-doelman Kevin Trapp.
Angeliño
De enige Nederlandse inbreng op het veld bestond uit scheidsrechter Serdar Gözübüyük. Sam Lammers bleef bij Frankfurt de hele wedstrijd op de bank.
Van Bronckhorst leek met Rangers lang op weg naar een goed resultaat bij RB Leipzig. Pas in de 83e minuut slaagde de hoger ingeschatte Duitse ploeg erin een marge te bereiken. Angeliño, ex-NAC en ex-PSV, schoot met een knappe volley raak in de 83e minuut: 1-0.
De finale is op 18 mei in Sevilla.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
1 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
2 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
11 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden