Frankfurt na zege bij West Ham dichtbij finale Europa League
LONDEN (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft zich een goede uitgangspositie verworven om de finale van de Europa League te bereiken. De Duitsers wonnen in Londen met 2-1 van West Ham United. Volgende week volgt de return. Een volledig Duitse finale behoort tot de mogelijkheden. In de andere halve finale versloeg RB Leipzig op eigen veld het Schotse Rangers van coach Giovanni van Bronckhorst met 1-0.
Op Wembley keek de de nummer 7 uit de Premier League binnen een minuut tegen een achterstand aan. Frankfurt, de nummer 9 van Duitsland, dankte de vroege voorsprong aan een doelpunt van Ansgar Knauff, die raak kopte uit een voorzet van Rafael Borré. Twintig minuten later stond het weer gelijk: Jarrod Bowen tikte van dichtbij raak, met het hoofd bediend door de mee opgekomen Kurt Zouma. Knauff miste kort voor rust de kans om de Duitsers opnieuw op voorsprong te zetten.
In de 54e minuut kwam Frankfurt voor de tweede keer op voorsprong. West Ham-doelman Alphonse Aréola keerde nog een inzet van Djibril Sow, maar in de rebound schoot de Japanner Daichi Kamada alsnog raak. In blessuretijd raakte Bowen met een omhaal nog de lat boven Eintracht-doelman Kevin Trapp.
Angeliño
De enige Nederlandse inbreng op het veld bestond uit scheidsrechter Serdar Gözübüyük. Sam Lammers bleef bij Frankfurt de hele wedstrijd op de bank.
Van Bronckhorst leek met Rangers lang op weg naar een goed resultaat bij RB Leipzig. Pas in de 83e minuut slaagde de hoger ingeschatte Duitse ploeg erin een marge te bereiken. Angeliño, ex-NAC en ex-PSV, schoot met een knappe volley raak in de 83e minuut: 1-0.
De finale is op 18 mei in Sevilla.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
3 uur geleden