Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franke neemt Vitesse niet over als KNVB besluit uitstelt

Franke neemt Vitesse niet over als KNVB besluit uitstelt

CHAM (ANP) - Guus Franke trekt zich terug als overnamekandidaat van Vitesse als de KNVB de overdracht van de aandelen niet voor 22 juli goedkeurt. Daarmee dreigt de beoogde nieuwe eigenaar nadat hij van de beroepscommissie van de voetbalbond had begrepen dat deze hier mogelijk pas over enkele maanden over beslist. "De vraag om dit uit te stellen is feitelijk een doodvonnis", zegt Franke in een verklaring.

Franke is de enige overgebleven mogelijke redder van Vitesse, dat failliet gaat als de ondernemer zich terugtrekt of geen licentie voor volgend seizoen krijgt. Een besluit over die licentie is uitgesteld tot uiterlijk 22 juli door "positieve ontwikkelingen binnen de club in de afgelopen periode", maakte de beroepscommissie vrijdag bekend na de behandeling op woensdag. Over een langduriger uitstel van de beslissing over de aandelenoverdracht meldde de commissie zelf echter niks.

De zitting was ook deels positief voor Vitesse en Franke. "Hoewel de commissie aangaf dat de aangeleverde stukken aanleiding geven om Vitesse alsnog een licentie voor het seizoen 24/25 te verstrekken, meldde ze ook dat ze wellicht nog een aantal maanden nodig heeft om te beslissen of de aandelenoverdracht naar Franke akkoord is", schrijft Franke, die daaraan toevoegt dat Vitesse "zoals algemeen bekend" deze tijd niet heeft.

'Onbegrijpelijk'

Franke wijst op de belangrijke deal die hij sloot met de Amerikaan Coley Parry over het overnemen van de schuldenlast van 14,5 miljoen euro. "Het was en is bekend dat de deal in gevaar komt als een akkoord op de wijziging zeggenschap niet tijdig wordt afgegeven", schrijft de Vitesse-fan. "Die tijd hebben we simpelweg niet."

De licentiecommissie besloot de licentie van Vitesse vorige maand in te trekken door het ontbreken van een sluitende begroting, bankrekening en accountant. Deze zaken zijn volgens Franke inmiddels geregeld, al moet dit voor 22 juli nog worden aangetoond bij de beroepscommissie. "Dit, zo hebben wij inmiddels begrepen, is voor de KNVB voldoende om Vitesse weer een licentie te geven. Alles wat de KNVB verlangde is gedaan, het geld staat letterlijk klaar. Daarom vinden wij het onbegrijpelijk dat de KNVB zichzelf nu nog eens maanden gunt om de 'wijziging van zeggenschap' door deze overname te beoordelen."

Een woordvoerder van de beroepscommissie bestudeert de uitspraken van Franke nog. Hij kon nog niet zeggen of er gehoor wordt gegeven aan de wens van Franke voor een eerdere beslissing over de aandelenoverdracht.

Meer uit Voetbal

Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

3 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

13 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

13 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

13 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

15 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

16 uur geleden