Frank Heinen wint laatste Slimste mens met Freriks en Van Rossem
HILVERSUM (ANP) - Frank Heinen is de winnaar van het jubileumseizoen van De slimste mens, waaraan alleen voormalige winnaars en finalisten meededen. De 39-jarige journalist troefde in de finale voormalig VVD-minister Klaas Dijkhoff en presentatrice Lisa Loeb af. Heinen zei in een gesprek met het ANP dat hij het "extra eervol" vindt om het laatste seizoen met presentator Philip Freriks en jurylid Maarten van Rossem te hebben gewonnen.
Door zijn winst mag Heinen zich nu "de slimste der slimsten" noemen. "Dat heeft iets potsierlijks, echt iets heel komisch. Die titel zal ik dan maar dragen", lacht Heinen. De journalist deed twee keer eerder mee aan de KRO-NCRV-kennisquiz, aan een regulier seizoen in de winter van 2021/2022 en aan een jubileumseizoen in 2022 dat bij NPO Start te zien was. Om nu te strijden tegen oud-winnaars en andere oud-finalisten ervoer de journalist als extra uitdagend. "Zij speelden ook allemaal echt om te winnen en wisten allemaal veel. Het is leuk om een spelletje te spelen tegen mensen die aan je gewaagd zijn."
Nu Freriks en Van Rossem na dertien jaar en vijfentwintig seizoenen afzwaaien, ziet Heinen zichzelf niet als een mogelijke vervanger van Van Rossem als jurylid. "Dat zou hartstikke leuk zijn, maar anderen zijn veel geschikter dan ik." Eerder was al bekendgemaakt dat Herman van der Zandt de opvolger van Freriks is. De 50-jarige presentator won het vorige seizoen van De slimste mens en deed ook mee aan het jubileumseizoen. Hij strandde in de finaleweek.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel maar niet onder de afgesproken grens van 2000 mensen. Die limiet wordt al zestien dagen op rij overschreden. Dat is de langste aaneengesloten periode sinds eind vorig jaar. Tussen half oktober en begin november 2024 was het aanmeldcentrum achttien dagen achtereen te vol.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Vanwege het winterse weer is vanaf woensdag de winteropvang voor daklozen in Rotterdam geopend tot nader bericht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen dat in Nederland in energiearmoede leeft, stijgt, stellen onderzoekers van TNO. In 2023 waren dat nog 262.000 kinderen en vorig jaar naar schatting 293.000. Dat komt neer op een op de twaalf kinderen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds de onafhankelijkheid van Suriname in 1975 zijn 256.000 Surinamers geëmigreerd naar Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op 25 november is het vijftig jaar geleden dat het land onafhankelijk werd van Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 40 miljoen euro nodig om mensen in Oekraïne de winter door te helpen en doet een oproep aan donateurs. Het land gaat volgens het Rode Kruis een zware winter tegemoet. "Aanhoudende aanvallen op energievoorzieningen en stijgende voedselprijzen in combinatie met de naderende kou zorgen voor grote problemen."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig boeren die zijn gevestigd rond de Nieuwkoopse Plassen krijgen mogelijk te maken met een stikstofzone. De provincie Zuid-Holland wil in of rond het Natura 2000-gebied een zone van 250 meter instellen waarin maatregelen gaan gelden om de stikstofuitstoot naar beneden te krijgen. In eerste instantie mogen de gebruikers van het natuur- en recreatiegebied in het Groene Hart zelf met een voorstel komen over de invulling hiervan.
14 uur geleden