Frank Heinen wint laatste Slimste mens met Freriks en Van Rossem
HILVERSUM (ANP) - Frank Heinen is de winnaar van het jubileumseizoen van De slimste mens, waaraan alleen voormalige winnaars en finalisten meededen. De 39-jarige journalist troefde in de finale voormalig VVD-minister Klaas Dijkhoff en presentatrice Lisa Loeb af. Heinen zei in een gesprek met het ANP dat hij het "extra eervol" vindt om het laatste seizoen met presentator Philip Freriks en jurylid Maarten van Rossem te hebben gewonnen.
Door zijn winst mag Heinen zich nu "de slimste der slimsten" noemen. "Dat heeft iets potsierlijks, echt iets heel komisch. Die titel zal ik dan maar dragen", lacht Heinen. De journalist deed twee keer eerder mee aan de KRO-NCRV-kennisquiz, aan een regulier seizoen in de winter van 2021/2022 en aan een jubileumseizoen in 2022 dat bij NPO Start te zien was. Om nu te strijden tegen oud-winnaars en andere oud-finalisten ervoer de journalist als extra uitdagend. "Zij speelden ook allemaal echt om te winnen en wisten allemaal veel. Het is leuk om een spelletje te spelen tegen mensen die aan je gewaagd zijn."
Nu Freriks en Van Rossem na dertien jaar en vijfentwintig seizoenen afzwaaien, ziet Heinen zichzelf niet als een mogelijke vervanger van Van Rossem als jurylid. "Dat zou hartstikke leuk zijn, maar anderen zijn veel geschikter dan ik." Eerder was al bekendgemaakt dat Herman van der Zandt de opvolger van Freriks is. De 50-jarige presentator won het vorige seizoen van De slimste mens en deed ook mee aan het jubileumseizoen. Hij strandde in de finaleweek.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
12 uur geleden