Frank Heinen wint laatste Slimste mens met Freriks en Van Rossem
HILVERSUM (ANP) - Frank Heinen is de winnaar van het jubileumseizoen van De slimste mens, waaraan alleen voormalige winnaars en finalisten meededen. De 39-jarige journalist troefde in de finale voormalig VVD-minister Klaas Dijkhoff en presentatrice Lisa Loeb af. Heinen zei in een gesprek met het ANP dat hij het "extra eervol" vindt om het laatste seizoen met presentator Philip Freriks en jurylid Maarten van Rossem te hebben gewonnen.
Door zijn winst mag Heinen zich nu "de slimste der slimsten" noemen. "Dat heeft iets potsierlijks, echt iets heel komisch. Die titel zal ik dan maar dragen", lacht Heinen. De journalist deed twee keer eerder mee aan de KRO-NCRV-kennisquiz, aan een regulier seizoen in de winter van 2021/2022 en aan een jubileumseizoen in 2022 dat bij NPO Start te zien was. Om nu te strijden tegen oud-winnaars en andere oud-finalisten ervoer de journalist als extra uitdagend. "Zij speelden ook allemaal echt om te winnen en wisten allemaal veel. Het is leuk om een spelletje te spelen tegen mensen die aan je gewaagd zijn."
Nu Freriks en Van Rossem na dertien jaar en vijfentwintig seizoenen afzwaaien, ziet Heinen zichzelf niet als een mogelijke vervanger van Van Rossem als jurylid. "Dat zou hartstikke leuk zijn, maar anderen zijn veel geschikter dan ik." Eerder was al bekendgemaakt dat Herman van der Zandt de opvolger van Freriks is. De 50-jarige presentator won het vorige seizoen van De slimste mens en deed ook mee aan het jubileumseizoen. Hij strandde in de finaleweek.
Meer uit Binnenland
SAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.
39 minuten geledenHEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
17 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
22 uur geleden