Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frank Heinen wint laatste Slimste mens met Freriks en Van Rossem

Frank Heinen wint laatste Slimste mens met Freriks en Van Rossem

HILVERSUM (ANP) - Frank Heinen is de winnaar van het jubileumseizoen van De slimste mens, waaraan alleen voormalige winnaars en finalisten meededen. De 39-jarige journalist troefde in de finale voormalig VVD-minister Klaas Dijkhoff en presentatrice Lisa Loeb af. Heinen zei in een gesprek met het ANP dat hij het "extra eervol" vindt om het laatste seizoen met presentator Philip Freriks en jurylid Maarten van Rossem te hebben gewonnen.

Door zijn winst mag Heinen zich nu "de slimste der slimsten" noemen. "Dat heeft iets potsierlijks, echt iets heel komisch. Die titel zal ik dan maar dragen", lacht Heinen. De journalist deed twee keer eerder mee aan de KRO-NCRV-kennisquiz, aan een regulier seizoen in de winter van 2021/2022 en aan een jubileumseizoen in 2022 dat bij NPO Start te zien was. Om nu te strijden tegen oud-winnaars en andere oud-finalisten ervoer de journalist als extra uitdagend. "Zij speelden ook allemaal echt om te winnen en wisten allemaal veel. Het is leuk om een spelletje te spelen tegen mensen die aan je gewaagd zijn."

Nu Freriks en Van Rossem na dertien jaar en vijfentwintig seizoenen afzwaaien, ziet Heinen zichzelf niet als een mogelijke vervanger van Van Rossem als jurylid. "Dat zou hartstikke leuk zijn, maar anderen zijn veel geschikter dan ik." Eerder was al bekendgemaakt dat Herman van der Zandt de opvolger van Freriks is. De 50-jarige presentator won het vorige seizoen van De slimste mens en deed ook mee aan het jubileumseizoen. Hij strandde in de finaleweek.

Meer uit Binnenland

Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

19 minuten geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

21 minuten geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

1 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

1 uur geleden
Drenten met aardbevingsschade ervaren meer stress en wantrouwen

UTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.

1 uur geleden
Onderzoek: inlichtingendiensten 'dicht op huid journalistiek'

AMSTERDAM (ANP) - Inlichtingendiensten, en dan de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) voorop, zitten "dicht op de huid van de journalistiek in Nederland". Dat gaat zelfs zover dat sommige contacten tussen journalisten en diensten in strijd zijn met de ethische beroepscode van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ). Dit blijkt uit het onderzoek Monitor Journalistiek en Inlichtingendiensten, een initiatief van onderzoeksjournalisten Stella Braam en Huub Jaspers, gesteund door de NVJ en gefinancierd door Stichting Muckraker.

2 uur geleden
Politie verwacht aangifte om vuurwerkactie in stadion Ajax

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft contact met Ajax, de Johan Cruijff ArenA en het Openbaar Ministerie over het doen van aangifte na het vuurwerkincident afgelopen zondag, meldt een politiewoordvoerster. Op de vraag of de aangifte er komt, laat zij weten dat "dat wel de bedoeling is".

2 uur geleden