Frank de Boer debuteert als bondscoach van Oranje
ZEIST (ANP) - Frank de Boer zit woensdag voor de eerste keer op de bank als bondscoach van het Nederlands elftal. De 112-voudig international debuteert met een oefenwedstrijd tegen Mexico in de Johan Cruijff ArenA, waar om 20.45 uur wordt afgetrapt. De Boer was van de zomer van 2008 tot en met 2010 al wel assistent bij Oranje, onder bondscoach Bert van Marwijk.
Nederland speelt in korte tijd drie duels. Zondag wacht in Zenica de confrontatie met Bosnië en Herzegovina, drie dagen later is in Bergamo de uitwedstrijd tegen Italië. Beide duels zijn in het kader van de Nations League.
Op de geblesseerde Steven Bergwijn en Mohamed Ihattaren na heeft De Boer de beschikking over zijn volledige selectie. Alle 24 spelers deden dinsdagmiddag mee aan de training.
Het ligt voor de hand dat De Boer grotendeels zal starten met de basisploeg waarmee zijn voorganger Ronald Koeman ook speelde. Gezien het drukke programma, en het grotere belang van de duels met Bosnië en Italië, zal er vermoedelijk wel veel gewisseld worden.
Meer uit Voetbal
FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz baalde van het gelijkspel van PSV tegen Feyenoord (1-1). "We hadden verdiend om deze wedstrijd te winnen", zei hij.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft voor de achtste wedstrijd op rij niet gewonnen. Op het eigen Old Trafford verloor de ploeg van trainer Michael Carrick met 3-0 van Bournemouth. Justin Kluivert was met een assist belangrijk voor zijn club.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zondag met 2-0 gewonnen van de nummer 3 van de Premier League, Brighton & Hove Albion. Door de overwinning is Liverpool opgeklommen naar de vierde plaats met 15 punten en is het Brighton tot op 1 punt genaderd. Koplopers Manchester City en Arsenal hebben 21 punten. In de volgende speelronde speelt Liverpool tegen Arsenal, en Brighton tegen Manchester City.
3 uur geleden