Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frank de Boer bondscoach Oranje tot en met WK 2022

Frank de Boer bondscoach Oranje tot en met WK 2022

ZEIST (ANP) - Oud-international Frank de Boer (50) is de nieuwe bondscoach van Oranje. De KNVB heeft hem aangesteld tot en met het WK in het najaar van 2022 in Qatar.

De oud-Ajacied begint met onmiddellijke ingang met zijn werkzaamheden in Zeist. Hij zit derhalve de komende maand bij de oefeninterland tegen Mexico en de wedstrijden voor de Nations League tegen Bosnië-Herzegovina en Italië al op de bank.

De Boer is de opvolger van Ronald Koeman, die afgelopen zomer naar FC Barcelona vertrok. Daarna nam assistent Dwight Lodeweges als interim-bondscoach zijn taken over.

Technische staf

De KNVB maakte nog niet bekend hoe de technische staf van De Boer er verder uit gaat zien. De 112-voudige international wordt vrijdag in Zeist gepresenteerd.

De Boer liet eerder al weten dat hij het een eer zou vinden om bondscoach van Oranje te worden. "Het is samen met de functie van minister-president de belangrijkste baan van Nederland", zei hij. "Iedereen praat er over."

Ajax

De Boer was als trainer succesvol met Ajax, met vier landstitels op rij. Bij Internazionale, Crystal Palace en Atlanta United diende hij zijn contract niet uit.

Hij was niet de enige kandidaat van de KNVB. De beleidsmakers van de nationale voetbalbond informeerden ook bij Frank Rijkaard en Peter Bosz. Rijkaard voelt niets meer voor een functie in de voetballerij. Bosz staat onder contract bij Bayer Leverkusen.

Assistent

De Boer won als speler met Ajax onder meer de Champions League en de wereldbeker. De verdediger kwam na zijn Amsterdamse periode uit voor Barcelona, Galatasaray en Glasgow Rangers. De Boer beëindigde zijn spelerscarrière in Qatar.

De Boer was als trainer al eens werkzaam bij het Nederlands elftal. In de zomer van 2010 was hij assistent van bondscoach Bert van Marwijk tijdens het wereldkampioenschap in Zuid Afrika, waar Oranje de finale haalde.

Meer uit Voetbal

Feyenoorder Valente schuldbewust: ik had er nog een moeten maken

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente was zondag teleurgesteld na de thuisnederlaag van Feyenoord tegen PSV (2-3). "Ik ben blij met mijn doelpunt, maar had er nog een moeten maken", doelde de middenvelder op de grote kans in de slotfase.

8 minuten geleden
Arsenal verstevigt koppositie in Premier League, ManCity verliest

LONDEN/BIRMINGHAM (ANP) - Arsenal heeft de koppositie in de Premier League verstevigd. De club uit Londen van coach Mikel Arteta won in eigen huis met 1-0 van Crystal Palace en zag concurrenten Manchester City (1-0-nederlaag tegen Aston Villa) en Liverpool (zaterdag 3-2-nederlaag tegen Brentford) punten verspelen.

10 minuten geleden
Saibari loodst PSV in De Kuip met drie treffers langs Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is dit seizoen in de Eredivisie niet langer ongeslagen. Regerend landskampioen PSV was in De Kuip, dankzij drie doelpunten van Ismael Saibari, met 3-2 te sterk. Feyenoord en PSV hebben na tien speelronden allebei 25 punten. De Rotterdammers behouden de koppositie dankzij een iets beter doelsaldo.

26 minuten geleden
PSV bezorgt koploper Feyenoord eerste nederlaag en komt langszij

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft koploper Feyenoord de eerste nederlaag van dit seizoen in de Eredivisie bezorgd. De Eindhovenaren wonnen in De Kuip met 3-2 en kwamen daarmee in punten op gelijke hoogte met Feyenoord, dat op basis van een iets beter doelsaldo nog wel eerste staat.

35 minuten geleden
FIFA kondigt nieuw Aziatisch voetbaltoernooi aan

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft een nieuw Aziatisch voetbaltoernooi aangekondigd. De komst van de FIFA ASEAN Cup, zoals het toernooi gaat heten, werd zondag in de Maleisische hoofdstad bekendgemaakt door FIFA-baas Gianni Infantino tijdens een bijeenkomst van de Associatie van Zuidoost-Aziatische Naties (ASEAN).

1 uur geleden
Van den Brom: voetbal is soms onvoorspelbaar

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom heeft na drie overwinningen en een gelijkspel zijn eerste nederlaag met FC Twente geleden. "Voetbal is soms nauwelijks te voorspellen", zei de opvolger van de ontslagen Joseph Oosting na een nederlaag tegen Ajax (2-3). "Dat is mooi voor de sport, maar dit keer niet voor ons."

1 uur geleden
Weghorst viert gelijkmaker in armen van bekritiseerde Heitinga

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst vierde zijn gelijkmaker (1-1) in de gewonnen uitwedstrijd tegen FC Twente in de armen van zijn bekritiseerde trainer John Heitinga. "Ik krijg allemaal vragen of dat een steunbetuiging was", zei de spits na de eerste uitzege van zijn ploeg dit seizoen (2-3). "Zie het zoals je het wilt zien. Ik wilde hem gewoon een dikke knuffel geven. Ik weet dat ook hij het moeilijk heeft. En we doen het met zijn allen."

1 uur geleden