Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Francis van Broekhuizen te zien in operaversie Kolja van Japin

Francis van Broekhuizen te zien in operaversie Kolja van Japin

UTRECHT (ANP) - Francis van Broekhuizen is volgend jaar te zien in een van de hoofdrollen in een operaversie van het boek Kolja van schrijver Arthur Japin. Dat heeft Stichting Sono, die het project ontwikkelt, dinsdag gemeld. De voorstelling is in september 2026 te zien in talloze steden in het land, zoals Breda, Utrecht, Den Haag en Apeldoorn. De première is 10 september 2026 in Theater DeLaMar in Amsterdam.

De roman Kolja gaat over een dove Russische jongen die onder de hoede wordt genomen door de broers Pjotr Iljitsj en Modest Tsjaikovski. Van Broekhuizen speelt de rol van de gouvernante die de jongen leert muziek te begrijpen, ondanks zijn beperking. Japin schrijft zelf het libretto, de componist is Bob Zimmerman.

De titelrol wordt gespeeld door de Groningse zanger Olivier Kemler. Verder vertolken Peter Bording, Huub Claessens en Aylin Sezer rollen. Ook is in de voorstelling een danser te zien die de emoties van het dove hoofdpersonage verbeeldt.

Stichting Sono biedt rond de voorstelling een educatief randprogramma aan over Japin en de twee grote thema's in het verhaal, homoseksualiteit en doof zijn. De regie is in handen van Jeroen Lopes Cardozo.

Meer uit Binnenland

Minderjarige opgepakt om terreurplan uit nihilistisch extremisme

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft recent een minderjarige verdachte aangehouden voor het plannen van een terroristisch misdrijf vanuit zogenoemd nihilistisch gewelddadig extremisme. Een woordvoerster van de politie bevestigt berichtgeving van Nieuwsuur hierover. Waar en wanneer de verdachte is aangehouden, wil de politie niet zeggen, omdat volgens de woordvoerster het onderzoek nog loopt.

2 uur geleden
Geen treinverkeer tussen Rotterdam en zuiden tot zaterdagmiddag

ROTTERDAM (ANP) - Treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van Nederland ligt nog langer stil dan gedacht. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder duurt het nog ten minste tot aankomende zaterdagmiddag voordat de stroomstoring na een brand in een kabelgoot verholpen is.

6 uur geleden
Utrecht verbiedt weer klimaatdemonstratie op Ring A12

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verbiedt wederom een demonstratie van XR-klimaatactivisten op de Ring A12. Dat is te lezen in een bericht op de gemeentewebsite. Burgemeester Sharon Dijksma laat weten dat mensen die de snelweg toch op gaan vervolgd kunnen worden. De demonstratie staat gepland voor 4 juli.

6 uur geleden
Weeronline: officiële hittegolf voorbij

DE BILT (ANP) - Na een reeks dagen van extreme hitte en meerdere warmterecords is de officiële hittegolf dinsdag ten einde gekomen. Dat laat Weeronline weten. In De Bilt werden dinsdag temperaturen gemeten tussen de 21 en 22 graden en daarmee is het geen zomerse dag meer.

7 uur geleden
USAR-team in Venezuela 'volop ingezet'

CARACAS (ANP) - Het Nederlandse USAR-team in Venezuela is maandag "volop ingezet, onder zware omstandigheden", laat de organisatie dinsdag weten. Zo hebben zij het Venezolaanse Rode Kruis ondersteund bij de stabilisatie van een jongen die kort daarvoor was gered. De jongen is overgebracht naar een ziekenhuis in Caracas.

8 uur geleden
Kamer denkt aan Ridderzaal die open is voor publiek

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.

8 uur geleden
NCTV ziet toenemende kans op aanslagen door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De kans op een aanslag door de Iranoorlog is toegenomen, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in zijn nieuwste halfjaarlijkse dreigingsbeeld. Die dreiging komt volgens de terrorismebestrijder van veiligheidsdiensten van dat land en groepen, organisaties en individuen die gelieerd zijn aan Iran of ermee sympathiseren.

9 uur geleden