Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franchisenemers Sandd slepen PostNL voor rechter

Franchisenemers Sandd slepen PostNL voor rechter

ARNHEM (ANP) - De Vereniging Franchisenemers van Sandd (VFS) sleept Sandd en PostNL voor de rechter in Arnhem. Volgens de organisatie laten de postbedrijven bij hun fusie alle betrokken franchisenemers keihard vallen. VFS houdt Sandd en PostNL verantwoordelijk voor de daardoor ontstane schade.

Het gaat om mkb-bedrijven waarvoor zo'n 3000 postbezorgers werken. De franchisenemers van VFS bedienen zo naar eigen zeggen meer dan 20 procent van het netwerk van Sandd. Ze claimen dat franchiseovereenkomsten tussentijds niet meer worden nagekomen, "met alle dramatische gevolgen van dien".

VFS heeft al uitgangspunten voor het bepalen van de schade voorgesteld. Maar Sandd zou die willen omzeilen door er bij individuele franchisenemers andere uitgangspunten door te drukken. "Je zet een franchisenemer onder druk zodat hij een contract ondertekent met andere uitgangspunten voor een schadebepaling. De rest volgt dan vanzelf wel. Dat willen we voorkomen", legt voorzitter Mario de Koning van VFS uit. Hij heeft de indruk dat zo geprobeerd wordt de franchisenemers tegen elkaar uit te spelen.

Meer uit Financieel

Consumentencollectief verwacht nieuw record benzineprijs

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor benzine in Nederland bereikt woensdag een recordhoogte, verwacht consumentencollectief UnitedConsumers. Door de opgelopen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten vervliegt de hoop dat de Straat van Hormuz snel open kan. Die zeestraat is belangrijk voor olie en brandstoffen uit de Golfregio, maar wordt sinds het begin van de Iranoorlog zo goed als geblokkeerd door Iran.

1 uur geleden
Kwakkelend GoPro fuseert met Amerikaans fotonicabedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Actiecamerafabrikant GoPro fuseert met het Amerikaanse fotonicabedrijf Starman Optical. Daarmee wordt GoPro gered van een dreigend faillissement.

2 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam omlaag door rente- en inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.

3 uur geleden
Pensioenfondsen financieel sterker richting nieuw stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in augustus verder verbeterd. Daarbij profiteerden ze vooral van de gestegen rente, meldt financieel dienstverlener Aon. Dit is gunstig voor de tientallen pensioenfondsen die volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Er valt dan ook meer te verdelen op het moment van de overgang, legt Aon-bestuurder Frank Driessen uit.

4 uur geleden
Ministers VS en Canada spreken elkaar over handelsconflict

ASHEVILLE (ANP/RTR) - De Canadese minister van Financiën François-Philippe Champagne spreekt dinsdag met zijn Amerikaanse evenknie Scott Bessent. Dat kondigde Champagne aan. Canada en de Verenigde Staten zijn verwikkeld in een handelsconflict na het stuklopen van onderhandelingen over een handelsovereenkomst vorige maand.

4 uur geleden
Zakenblad: Volkswagen wil tussen 2031 en 2034 fabrieken sluiten

BERLIJN (ANP/RTR) - De raad van bestuur van Volkswagen wil tussen 2031 en 2034 vier Duitse fabrieken sluiten. Dat meldt het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche op basis van ingeziene documenten. De sluitingen zijn onderdeel van een grote reorganisatie bij het automerk. De raad van commissarissen van Volkswagen komt vrijdag bijeen. Daar zou het plan worden besproken.

4 uur geleden
Ajax: persoonsgegevens buitgemaakt bij datalek logistieke partner

AMSTERDAM (ANP) - Persoonsgegevens van klanten van de Ajax-shop zijn geraakt door het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat meldt de voetbalclub in een mail aan getroffen klanten. Toen Ajax begin augustus informeerde over het lek wist de voetbalclub nog niet of er persoonlijke data was gelekt, maar onder meer huisadressen en telefoonnummers blijken te zijn buitgemaakt. Er zijn geen betaalgegevens, bankrekeningnummers, creditcardgegevens, gebruikersnamen of wachtwoorden bij het incident betrokken.

5 uur geleden