Franchisenemers Sandd slepen PostNL voor rechter
ARNHEM (ANP) - De Vereniging Franchisenemers van Sandd (VFS) sleept Sandd en PostNL voor de rechter in Arnhem. Volgens de organisatie laten de postbedrijven bij hun fusie alle betrokken franchisenemers keihard vallen. VFS houdt Sandd en PostNL verantwoordelijk voor de daardoor ontstane schade.
Het gaat om mkb-bedrijven waarvoor zo'n 3000 postbezorgers werken. De franchisenemers van VFS bedienen zo naar eigen zeggen meer dan 20 procent van het netwerk van Sandd. Ze claimen dat franchiseovereenkomsten tussentijds niet meer worden nagekomen, "met alle dramatische gevolgen van dien".
VFS heeft al uitgangspunten voor het bepalen van de schade voorgesteld. Maar Sandd zou die willen omzeilen door er bij individuele franchisenemers andere uitgangspunten door te drukken. "Je zet een franchisenemer onder druk zodat hij een contract ondertekent met andere uitgangspunten voor een schadebepaling. De rest volgt dan vanzelf wel. Dat willen we voorkomen", legt voorzitter Mario de Koning van VFS uit. Hij heeft de indruk dat zo geprobeerd wordt de franchisenemers tegen elkaar uit te spelen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag zorgde de hoop op een mogelijk einde van de oorlog al voor opluchting bij beleggers en stevige koerswinsten op Wall Street. President Donald Trump zei namelijk een pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten van vijf dagen in te lassen om ruimte te geven voor onderhandelingen.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.
2 uur geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verlaagt de productie van de Switch 2 door tegenvallende verkopen van de spelcomputer, met name in de Verenigde Staten. Na de lancering in juni vorig jaar was de opvolger van de originele Switch nog de snelst verkopende spelconsole ter wereld, maar sindsdien zijn de verkoopcijfers achtergebleven bij de hoge verwachtingen van het management van het Japanse spelcomputerbedrijf.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdagochtend omhoog, na de sterke daling op maandag door hoop op de oliemarkt op een mogelijk einde van de oorlog in het Midden-Oosten. Nu staken de zorgen over een escalatie van het conflict weer de kop op na een bericht van The Wall Street Journal, dat Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten overwegen mee te doen aan aanvallen op Iran.
2 uur geleden