
Française Garcia beëindigt tennisjaar wegens mentale problemen
PARIJS (ANP) - De Franse tennisster Caroline Garcia heeft haar seizoen voortijdig beëindigd vanwege mentale problemen. Dat heeft ze bekendgemaakt in een emotionele verklaring op sociale media.
"Ik ben uitgeput door de angst, de paniekaanvallen, de tranen voor wedstrijden. Ik ben het zat om familiemomenten te missen en nooit een plek te hebben die ik echt thuis kan noemen. Ik ben er klaar mee om te leven in een wereld waarin mijn waarde wordt gemeten aan de resultaten van vorige week, mijn ranking of mijn ongedwongen fouten", schrijft de voormalig nummer 4 van de wereld. Ze noemt haar mindset "giftig".
"Mentaal gezien heb ik een reset nodig. Ik moet afstand nemen van de constante sleur van tennis", aldus de Française, de nummer 36 van de wereld. "In mijn gedachten ben ik blijven hangen in wat ik niet heb bereikt. Ik heb nooit op de eerste plaats gestaan, nooit een grand slam gewonnen en nooit een olympisch podium bereikt. Ik ben inconsistent geweest en ben er niet in geslaagd om een heel jaar in de top 10 te blijven."
De 30-jarige Garcia was in 2018 de mondiale nummer 4 in het enkelspel. In het dubbelspel reikte ze tot de tweede plaats. Ze is van plan om in 2025 terug te keren op de baan.
De afgelopen jaren hadden meer tennissters last van mentale problemen, onder wie de Japanse Naomi Osaka. Ook zij ging er een tijdje tussenuit. De beste tennissters ter wereld zitten momenteel in China voor een trip door Azië.
Meer uit Sport
SCHWECHAT (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben tegen Oostenrijk hun eerste nederlaag geïncasseerd in het derde duel in de strijd om een plaats op het WK-kwalificatietoernooi. Oranje verloor de uitwedstrijd in Schwechat met 83-70, waardoor een plek in de volgende ronde van de kwalificatie nog niet zeker is.
4 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn als groepswinnaar doorgedrongen tot de halve finales van het EK in Mönchengladbach. Na eerdere zeges op Ierland (2-0) en Duitsland (5-1) was het team van bondscoach Raoul Ehren in het laatste groepsduel met 6-0 te sterk voor Frankrijk. Oranje speelt in de halve finales tegen Spanje, de nummer 2 van de andere poule.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams heeft een wildcard ontvangen voor de US Open. De 45-jarige Amerikaanse maakte vorige maand na zestien maanden afwezigheid haar rentree. De voormalige nummer 1 van de wereld won in het verleden het laatste grandslamtoernooi van het jaar twee keer, in 2000 en 2001.
8 uur geledenGLADSAXE (ANP) - De Noor Søren Waerenskjold heeft de tweede etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. Het was een vlakke rit van Rødovre naar Gladsaxe over 110 kilometer. De renner van Uno-X Mobility hield in de massasprint de Belg Steffen De Schuyteneer en de Fransman Axel Zingle achter zich. De Nederlander Nils Eekhoff eindigde als vijfde.
8 uur geledenVENLO (ANP) - Jeroen Delmee (52) wil als bondscoach geschiedenis schrijven met het Nederlands hockeyelftal. "Als je wint, dan kom je in de boeken. Hoe meer prijzen je verovert, hoe bijzonderder het wordt", zei de oud-hockeyer in aanloop naar de halve finale van het EK waarin Oranje donderdag tegen Frankrijk speelt tegen het ANP. "Met deze generatie kunnen we iets moois neerzetten. Dat moet het streven zijn. Bij mij als coach leeft dat wel."
9 uur geledenHUÉMOZ (ANP) - Demi Vollering heeft zich teruggetrokken voor de Ronde van Romandië, de driedaagse rittenkoers in Zwitserland die vrijdag begint. De organisatie van de wielerkoers meldt dat de Nederlandse renster van FDJ-Suez zich wegens ziekte heeft afgemeld.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische wielerploeg Soudal Quick-Step heeft met de Italiaan Alberto Dainese de vierde nieuwe renner voor komend seizoen vastgelegd. De ritwinnaar in de Giro en Vuelta komt over van het Zwitserse Tudor Pro Cycling. Eerder haalde Soudal Quick-Step al de Nederlander Dylan van Baarle en de Belgen Jasper Stuyven en Edward Planckaert.
14 uur geleden