Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fractievoorzitter PvdA Friesland: uit akkoord stappen juiste keuze

Fractievoorzitter PvdA Friesland: uit akkoord stappen juiste keuze

LEEUWARDEN (ANP) - Fractievoorzitter van de PvdA in Friesland Edou Hamstra noemt het "de enige juiste stap" dat de partij na het bereiken van een akkoord maandagavond toch uit de coalitie is gestapt. "Ik kon dit niet verkopen aan de partij en onze kiezers."

Dinsdagochtend werd bekend dat de PvdA zich terugtrekt uit een aanstaande coalitie met de BoerBurgerBeweging (BBB), CDA en ChristenUnie (CU). De partijen konden het niet eens worden over cultuur en natuur. "Wat je nu afbreekt aan cultuur, komt niet meer terug", aldus Hamstra. Daarnaast zou er te weinig geld gaan naar de natuur.

"De financiële keuzes in het akkoord hadden te veel consequenties", stelt de fractievoorzitter. Zij heeft tot op het einde onderhandeld. "Maandag lag er een laatste bod, toen zijn we akkoord gegaan, maar eenmaal thuis voelde het niet goed." De PvdA-fractie stemde unaniem tegen het voorgestelde akkoord. De partij was al sinds vrijdag aan het overleggen over het akkoord.

Formateur Oebele Brouwer zei in een persbericht vanuit de provincie dat er al was geknuffeld en geproost op het akkoord, maar volgens Hamstra viel dat enorm mee. "We hebben een glas gedronken, maar dat was niet op het terras."

Meer uit Politiek

Kabinet bereikt akkoord met GL-PvdA over extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat 328 miljoen euro extra naar de begroting van ontwikkelingshulp. Daarover heeft D66-minister Sjoerd Sjoerdsma een akkoord bereikt met GroenLinks-PvdA. Daardoor zal er voldoende steun zijn om de begroting door de Eerste Kamer te loodsen.

3 minuten geleden
Kamer kritisch over niet-gehaalde doelen opeenvolgende kabinetten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet-Jetten de trend van gesneuvelde politieke beloften doorbreekt. Zowel oppositie als coalitie is het eens met de kritiek die de Algemene Rekenkamer heeft op de overheidsresultaten in 2025, waarin veel gestelde doelen niet werden gehaald. "De overheid moet gaan presteren. De belangrijkste vraag is wat mij betreft niet wat de overheid uitgeeft, maar wat het oplevert", zei D66'er Henk-Jan Oosterhuis.

6 uur geleden
Arib: Tweede Kamer was niet voorbereid op een pandemie

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer was begin 2020 niet voorbereid op een pandemie. Dat zei toenmalig Kamervoorzitter Khadija Arib woensdag tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

9 uur geleden
Raad van State keurt naamsverandering GroenLinks-PvdA goed

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering van GroenLinks-PvdA naar Progressief Nederland, kortweg PRO, bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Lokale partijen met 'pro' in de naam vreesden voor naamsverwarring. Ze waren het er daarom niet mee eens dat de Kiesraad akkoord was gegaan met de naamsverandering.

10 uur geleden
Meeste Nederlanders hebben afkeer van een politieke partij

DEN HAAG (ANP) - Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft afkeer van een bepaalde politieke partij, blijkt uit het Nationaal Kiezersonderzoek over de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Die afkeer is er veelal tussen de politieke flanken onderling, bijvoorbeeld van GroenLinks-PvdA-stemmers tegen de PVV of van BBB-kiezers tegen GroenLinks-PvdA.

10 uur geleden
Kamer: geen akkoorden met geweld goedpratende partijen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.

1 dag geleden
Esmah Lahlah (PRO) verlaat Kamer en wordt wethouder in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."

1 dag geleden