Fractievoorzitter PvdA Friesland: uit akkoord stappen juiste keuze
LEEUWARDEN (ANP) - Fractievoorzitter van de PvdA in Friesland Edou Hamstra noemt het "de enige juiste stap" dat de partij na het bereiken van een akkoord maandagavond toch uit de coalitie is gestapt. "Ik kon dit niet verkopen aan de partij en onze kiezers."
Dinsdagochtend werd bekend dat de PvdA zich terugtrekt uit een aanstaande coalitie met de BoerBurgerBeweging (BBB), CDA en ChristenUnie (CU). De partijen konden het niet eens worden over cultuur en natuur. "Wat je nu afbreekt aan cultuur, komt niet meer terug", aldus Hamstra. Daarnaast zou er te weinig geld gaan naar de natuur.
"De financiële keuzes in het akkoord hadden te veel consequenties", stelt de fractievoorzitter. Zij heeft tot op het einde onderhandeld. "Maandag lag er een laatste bod, toen zijn we akkoord gegaan, maar eenmaal thuis voelde het niet goed." De PvdA-fractie stemde unaniem tegen het voorgestelde akkoord. De partij was al sinds vrijdag aan het overleggen over het akkoord.
Formateur Oebele Brouwer zei in een persbericht vanuit de provincie dat er al was geknuffeld en geproost op het akkoord, maar volgens Hamstra viel dat enorm mee. "We hebben een glas gedronken, maar dat was niet op het terras."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedagsvoorziening.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
4 dagen geleden