Fracties willen opheldering kabinet over vertrek Klever bij ON!
DEN HAAG (ANP) - VVD en D66 willen opheldering van het kabinet over de gang van zaken bij het vertrek van Reinette Klever bij Ongehoord Nederland (ON!) toen zij begin juli minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp werd. Klever was zakelijk directeur van de jonge omroep en zou een deel van haar taken hebben overgedragen aan haar dochter, die er ook werkt. De PVV-bewindsvrouw ontkent dat dit het geval is en zegt dat er niets mis is, maar gaat niet in op nadere vragen van het ANP.
Tweede Kamerlid Claire Martens van coalitiepartij VVD vraagt aan minister Eppo Bruins, die over media gaat, hoe hij de overdracht beoordeelt en of er mogelijk sprake is van belangenverstrengeling, waarover meerdere media berichtten. Ze wil verder weten wat Bruins vindt van de integriteit, sociale veiligheid en journalistieke kwaliteit bij ON! Ook vraagt ze zich af of de omroep transparant genoeg is over de bestedingen van belastinggeld, waar de omroepen van betaald worden.
Ook D66-Kamerlid Jan Paternotte stelt Kamervragen. Hij wil naast de kwestie met Klever ook meer weten over interne conflicten binnen de omroep tussen medewerkers, presentatoren, leidinggevenden en de raad van toezicht die de afgelopen dagen naar buiten zijn gekomen via sociale media. De D66'er verwijst naar mogelijk antisemitische uitingen en de ontkenning van de Holocaust door een of meerdere medewerkers.
De situatie is geëscaleerd nadat ON!-voorzitter Arnold Karskens dit weekend op non-actief was gesteld door de raad van toezicht van de omroep. Klachten over onder meer grensoverschrijdend gedrag zijn de aanleiding hiervoor, maar Karskens zelf spreekt van "valse en anonieme aantijgingen".
Meer uit Politiek
CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."
1 dag geleden