Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fracties willen opheldering kabinet over vertrek Klever bij ON!

Fracties willen opheldering kabinet over vertrek Klever bij ON!

DEN HAAG (ANP) - VVD en D66 willen opheldering van het kabinet over de gang van zaken bij het vertrek van Reinette Klever bij Ongehoord Nederland (ON!) toen zij begin juli minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp werd. Klever was zakelijk directeur van de jonge omroep en zou een deel van haar taken hebben overgedragen aan haar dochter, die er ook werkt. De PVV-bewindsvrouw ontkent dat dit het geval is en zegt dat er niets mis is, maar gaat niet in op nadere vragen van het ANP.

Tweede Kamerlid Claire Martens van coalitiepartij VVD vraagt aan minister Eppo Bruins, die over media gaat, hoe hij de overdracht beoordeelt en of er mogelijk sprake is van belangenverstrengeling, waarover meerdere media berichtten. Ze wil verder weten wat Bruins vindt van de integriteit, sociale veiligheid en journalistieke kwaliteit bij ON! Ook vraagt ze zich af of de omroep transparant genoeg is over de bestedingen van belastinggeld, waar de omroepen van betaald worden.

Ook D66-Kamerlid Jan Paternotte stelt Kamervragen. Hij wil naast de kwestie met Klever ook meer weten over interne conflicten binnen de omroep tussen medewerkers, presentatoren, leidinggevenden en de raad van toezicht die de afgelopen dagen naar buiten zijn gekomen via sociale media. De D66'er verwijst naar mogelijk antisemitische uitingen en de ontkenning van de Holocaust door een of meerdere medewerkers.

De situatie is geëscaleerd nadat ON!-voorzitter Arnold Karskens dit weekend op non-actief was gesteld door de raad van toezicht van de omroep. Klachten over onder meer grensoverschrijdend gedrag zijn de aanleiding hiervoor, maar Karskens zelf spreekt van "valse en anonieme aantijgingen".

Meer uit Politiek

Yeşilgöz over defensieparaatheid: we moeten flink been bijtrekken

BRUSSEL (ANP) - Het eerste EU-rapport over defensieparaatheid is maandag gepresenteerd aan de EU-ministers van Defensie. Het is niet openbaar, maar volgens minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) is het duidelijk dat "we op alle domeinen nog echt een flink been moeten bijtrekken". Meer landen moeten meer doen en "we moeten het slimmer gaan doen", zei de minister na afloop van de vergadering in Brussel.

17 minuten geleden
Achteraf betalen niet meer voor minderjarigen, Kamer positief

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is positief over een wetsvoorstel dat onder meer regelt dat er een leeftijdsgrens van 18 jaar komt voor het gebruik van achteraf betalen. Dat blijkt uit het debat over dat plan.

44 minuten geleden
VVD steunt PRO-plan om abortus uit strafrecht te halen nog niet

DEN HAAG (ANP) - De VVD steunt het voorstel van PRO om abortus uit het strafrecht te halen niet direct. De coalitiepartij wacht eerst de reactie van de Raad van State af. "Vrouwen nemen weloverwogen een besluit om gebruik te maken van abortuszorg. Wat de VVD betreft, dient ook de politiek zorgvuldig met dit onderwerp om te gaan", zei Kamerlid Hilde Wendel.

2 uur geleden
Berendsen baalt van intrekken diplomatenstatus door Israël

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) baalt van het Israëlische besluit om de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in te trekken. "Ik betreur dit onnodige besluit ten zeerste", zegt hij in een reactie. Hij overlegt over de situatie. "Waarbij nu eerst onze diplomaten uiteraard een belangrijke prioriteit zijn."

6 uur geleden
PRO probeert opnieuw abortus uit strafrecht te krijgen

DEN HAAG (ANP) - PRO probeert opnieuw abortus uit het strafrecht te halen. Kamerlid Lisa Vliegenthart diende maandag, op Internationale Dag van de Veilige Abortus, een voorstel in om dat voor elkaar te krijgen via een wetswijziging.

6 uur geleden
Jetten wil optimisme uitstralen op congres, toespraak onderbroken

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten probeerde tijdens zijn toespraak op het D66-congres voornamelijk optimisme uit te stralen. Kort na het begin van zijn speech werd Jetten onderbroken door vijf pro-Palestinademonstranten. Hij werd kort van het podium gehaald, maar bleef er laconiek onder.

21 uur geleden
Jetten van podium gehaald tijdens toespraak D66-congres

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten is tijdens het D66-congres door de beveiliging van het podium gehaald nadat zijn toespraak werd verstoord door pro-Palestijnse demonstranten. Hij probeerde eerst nog verder te gaan en het ludiek op te lossen, maar toen verstoorden ze de toespraak met hard geluid.

22 uur geleden