Fracties willen hardere aanpak drugslabs na explosie Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Ruim een week na de explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, waarbij drie doden vielen, twee mensen gewond raakten en veel schade is aangericht, hebben vrijwel alle partijen in de Rotterdamse gemeenteraad het college van burgemeester en wethouders bestookt met vragen over het incident. Zowel coalitiepartijen als Leefbaar Rotterdam, D66 en de VVD, als oppositiepartijen als Partij voor de Dieren, 50PLUS, FvD en SP willen onder meer een intensievere bestrijding van drugslabs in de stad.
De verwoestende explosie is volgens de politie mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab in een bedrijfsruimte onder de appartementen. "Veel Rotterdammers vragen zich af of dit ook in hun wijk of straat kan gebeuren", stellen GroenLinks en de PvdA in aanvulling op de vragen. "Onze fracties vinden het belangrijk dat deze zorgen serieus worden genomen en dat vermoedens van gevaarlijke situaties worden opgevolgd. Het is aannemelijk dat de explosie de kennis en meldingsbereidheid bij Rotterdammers vergroot."
Ook willen vrijwel alle partijen in de raad opheldering over wat te doen met het sterk toegenomen gevoel van onrust en onveiligheid bij de betrokkenen en omwonenden. Over een van de bedrijfsruimtes zijn door bewoners meermalen stankklachten ingediend. "Heeft u een verklaring voor het feit dat bewoners aangeven écht meermaals melding te hebben gemaakt, maar dit niet terugkomt in de systemen van de politie of de gemeente?", is een van de vragen. Voor zover bekend zijn in de maand januari twee meldingen geregistreerd van stankoverlast, antwoordt de gemeente.
Vuurwerkwinkels
Zorgen zijn er bij de fractie van de ChristenUnie en andere fracties ook over de aanwezigheid van vuurwerkwinkels en opslagplaatsen van vuurwerk in woonwijken, zoals die aan de Schammenkamp op enkele tientallen meters afstand van de explosie. Als het aan sommige partijen ligt, verdwijnen die naar afgelegen plaatsen. In Rotterdam geldt al een afsteekverbod. Meerdere fracties pleiten ervoor om ook de verkoop van vuurwerk in Rotterdam te verbieden.
Het is nog niet bekend wanneer raad en college in debat gaan over dit onderwerp. De volgende reguliere gemeenteraadsvergadering is op donderdag 15 februari.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
10 uur geleden