Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fracties willen hardere aanpak drugslabs na explosie Rotterdam

Fracties willen hardere aanpak drugslabs na explosie Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Ruim een week na de explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, waarbij drie doden vielen, twee mensen gewond raakten en veel schade is aangericht, hebben vrijwel alle partijen in de Rotterdamse gemeenteraad het college van burgemeester en wethouders bestookt met vragen over het incident. Zowel coalitiepartijen als Leefbaar Rotterdam, D66 en de VVD, als oppositiepartijen als Partij voor de Dieren, 50PLUS, FvD en SP willen onder meer een intensievere bestrijding van drugslabs in de stad.

De verwoestende explosie is volgens de politie mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab in een bedrijfsruimte onder de appartementen. "Veel Rotterdammers vragen zich af of dit ook in hun wijk of straat kan gebeuren", stellen GroenLinks en de PvdA in aanvulling op de vragen. "Onze fracties vinden het belangrijk dat deze zorgen serieus worden genomen en dat vermoedens van gevaarlijke situaties worden opgevolgd. Het is aannemelijk dat de explosie de kennis en meldingsbereidheid bij Rotterdammers vergroot."

Ook willen vrijwel alle partijen in de raad opheldering over wat te doen met het sterk toegenomen gevoel van onrust en onveiligheid bij de betrokkenen en omwonenden. Over een van de bedrijfsruimtes zijn door bewoners meermalen stankklachten ingediend. "Heeft u een verklaring voor het feit dat bewoners aangeven écht meermaals melding te hebben gemaakt, maar dit niet terugkomt in de systemen van de politie of de gemeente?", is een van de vragen. Voor zover bekend zijn in de maand januari twee meldingen geregistreerd van stankoverlast, antwoordt de gemeente.

Vuurwerkwinkels

Zorgen zijn er bij de fractie van de ChristenUnie en andere fracties ook over de aanwezigheid van vuurwerkwinkels en opslagplaatsen van vuurwerk in woonwijken, zoals die aan de Schammenkamp op enkele tientallen meters afstand van de explosie. Als het aan sommige partijen ligt, verdwijnen die naar afgelegen plaatsen. In Rotterdam geldt al een afsteekverbod. Meerdere fracties pleiten ervoor om ook de verkoop van vuurwerk in Rotterdam te verbieden.

Het is nog niet bekend wanneer raad en college in debat gaan over dit onderwerp. De volgende reguliere gemeenteraadsvergadering is op donderdag 15 februari.

Meer uit Binnenland

Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

1 uur geleden
GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

7 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

9 uur geleden
Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

10 uur geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

15 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

22 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

1 dag geleden