Fracties willen hardere aanpak drugslabs na explosie Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Ruim een week na de explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, waarbij drie doden vielen, twee mensen gewond raakten en veel schade is aangericht, hebben vrijwel alle partijen in de Rotterdamse gemeenteraad het college van burgemeester en wethouders bestookt met vragen over het incident. Zowel coalitiepartijen als Leefbaar Rotterdam, D66 en de VVD, als oppositiepartijen als Partij voor de Dieren, 50PLUS, FvD en SP willen onder meer een intensievere bestrijding van drugslabs in de stad.
De verwoestende explosie is volgens de politie mogelijk veroorzaakt door de aanwezigheid van een drugslab in een bedrijfsruimte onder de appartementen. "Veel Rotterdammers vragen zich af of dit ook in hun wijk of straat kan gebeuren", stellen GroenLinks en de PvdA in aanvulling op de vragen. "Onze fracties vinden het belangrijk dat deze zorgen serieus worden genomen en dat vermoedens van gevaarlijke situaties worden opgevolgd. Het is aannemelijk dat de explosie de kennis en meldingsbereidheid bij Rotterdammers vergroot."
Ook willen vrijwel alle partijen in de raad opheldering over wat te doen met het sterk toegenomen gevoel van onrust en onveiligheid bij de betrokkenen en omwonenden. Over een van de bedrijfsruimtes zijn door bewoners meermalen stankklachten ingediend. "Heeft u een verklaring voor het feit dat bewoners aangeven écht meermaals melding te hebben gemaakt, maar dit niet terugkomt in de systemen van de politie of de gemeente?", is een van de vragen. Voor zover bekend zijn in de maand januari twee meldingen geregistreerd van stankoverlast, antwoordt de gemeente.
Vuurwerkwinkels
Zorgen zijn er bij de fractie van de ChristenUnie en andere fracties ook over de aanwezigheid van vuurwerkwinkels en opslagplaatsen van vuurwerk in woonwijken, zoals die aan de Schammenkamp op enkele tientallen meters afstand van de explosie. Als het aan sommige partijen ligt, verdwijnen die naar afgelegen plaatsen. In Rotterdam geldt al een afsteekverbod. Meerdere fracties pleiten ervoor om ook de verkoop van vuurwerk in Rotterdam te verbieden.
Het is nog niet bekend wanneer raad en college in debat gaan over dit onderwerp. De volgende reguliere gemeenteraadsvergadering is op donderdag 15 februari.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
35 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
4 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
10 uur geleden