Fractie minder coronapatiënten in ziekenhuizen
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal coronapatiënten in Nederlandse ziekenhuizen is donderdag een fractie verder gedaald. In totaal behandelen de ziekenhuizen nu 1595 coronapatiënten. Dat zijn er 11 minder dan woensdag, meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
Van de opgenomen patiënten met Covid-19 liggen er 458 op de intensivecareafdelingen, 17 minder dan een dag eerder. De overige 1137 opgenomen mensen met de ziekte liggen op verpleegafdelingen, waar het aantal coronapatiënten met zes toenam.
Vanwege de aanhoudende drukte zijn het afgelopen etmaal 17 patiënten overgebracht naar ziekenhuizen in andere regio's, waarvan 4 ic-patiënten.
In grote steden als Amsterdam, Rotterdam en Den Haag liggen nog altijd veel mensen die het coronavirus hebben opgelopen in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
GELDROP (ANP) - Bij een horecagelegenheid in het Noord-Brabantse Geldrop is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosief afgegaan. Dat gebeurde vlak na 01.00 uur aan de Heuvel, meldt de politie.
1 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Bij een protest donderdagavond tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum in de gemeente Neder-Betuwe heeft de politie meer dan tien mensen aangehouden. Een woordvoerder kon nog geen exact getal geven. De raadsleden die sinds het aflopen van hun vergadering over het asielvraagstuk in het gemeentehuis verbleven, kunnen het gebouw weer uit, zegt hij. "De rust is grotendeels teruggekeerd."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De allerlaatste uitzending van Kassa wordt in december gepresenteerd door Felix Meurders. Hij neemt de presentatie over van Amber Kortzorg, die dan met zwangerschapsverlof is. Dat onthulde de presentatrice donderdag in de NPO 1-talkshow Pauw & De Wit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bijna 60 mensen aangehouden rondom de Israël-manifestatie donderdagavond op de Dam in Amsterdam. Dertien mensen werden aangehouden voor diverse strafbare feiten, waaronder het verstoren van een betoging, openlijke geweldpleging en vanwege de identificatieplicht. Een groep van ongeveer 45 mensen werd aangehouden omdat ze tegen de manifestatie demonstreerden terwijl dat op de Dam niet was toegestaan.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse betogers die ondanks een verbod donderdagavond op de Dam demonstreerden tegen de Israël-manifestatie die daar plaatsvond, zijn aangehouden door de politie. Een groep van ongeveer dertig demonstranten was bij het Nationale Monument gaan staan. Na 20.30 uur werden zij door politie omsingeld en werd een lege stadsbus het plein opgereden, zag een ANP-verslaggever.
7 uur geledenMALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de Gelderse gemeente Heumen heeft het kabinet opgeroepen om zware criminaliteit aan te pakken. Dat deed hij aan het begin van de eerste gemeenteraadsvergadering sinds het massale geweld in Overasselt, dat onder gemeente Heumen valt. Ook is tijdens de vergadering kort stilgestaan bij de dood van de beveiliger.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nationale Jeugdraad (NJR) is kritisch op de voorgestelde leeftijdsgrens voor sociale media in de nieuwe EU KIDS Act. De Europese Commissie wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar. Zij mogen wel gebruikmaken van speciaal ontwikkelde, kindvriendelijke videoplatforms via accounts die door hun voogd worden beheerd.
9 uur geleden