Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fractie Forum voor Democratie bij uitspraak in zaak over opruiing

Fractie Forum voor Democratie bij uitspraak in zaak over opruiing

DEN HAAG (ANP) - Er is veel belangstelling voor de uitspraak in de strafzaak tegen Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie in de rechtbank in Den Haag. Onder de tientallen belangstellenden bevinden zich fractievoorzitter Thierry Baudet en Pepijn van Houwelingen, die hun fractiegenoot steunen.

Het Openbaar Ministerie eiste twee weken geleden een werkstraf van tweehonderd uur tegen de politicus voor twee gevallen van opruiing.

Het eerste moment was op 2 juli 2022, tijdens een boerenmanifestatie in het Gelderse Tuil, waarbij de politicus van Forum voor Democratie in een toespraak opriep tot geweld tegen de overheid indien er boerenbedrijven onteigend zouden worden.

Het tweede geval betreft uitspraken in een interview dat op 13 november 2022 gepubliceerd werd op internet. In dat gesprek spoorde hij volgens het OM aan om op te trekken naar het parlement, en er net zolang te blijven tot de regering weg is.

Meer uit Politiek

Bolivia heeft na bijna 20 jaar geen linkse president meer

LA PAZ (ANP/AFP) - Met de installatie van de rechtse Rodrigo Paz als president, heeft Bolivia voor het eerst in bijna 20 jaar geen linksradicale president meer. Paz zei dat hij "voor God, familie en vaderland" de eed aflegde en dat Bolivia nu anders en open naar de wereld kijkt. "Nooit meer een geïsoleerd Bolivia, dat wordt geketend door falende ideologieën en dat de rug naar de wereld toekeert", zei Paz bij zijn aantreden.

11 uur geleden
Brekelmans wil bewustzijn kweken met verzoek op drones te letten

DEN HAAG (ANP) - Demissionair defensieminister Ruben Brekelmans wil vooral bewustzijn kweken met het verzoek van defensie aan omwonenden van vliegbasis Gilze-Rijen om extra alert te zijn op drones. Omwonenden kregen een brief daarover, zoals Omroep Brabant meldde.

1 dag geleden
Justitieminister geeft toestemming voor traangas in waterkanonnen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten geeft de politie toestemming voor een tweejarige proef waarbij traangas in het water van waterkanonnen wordt gemengd. Ook krijgt de ME de beschikking over pepperspraybussen met een bereik van 6 tot 7 meter.

1 dag geleden
Kiesraad: uitslag Amsterdam kwam laat, kennis proces moet beter

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Amsterdam heeft haar einduitslag voor de Tweede Kamerverkiezingen pas donderdagavond doorgegeven aan de Kiesraad. "Echt heel laat", zei de voorzitter van de raad, Wim Kuijken, vrijdag bij het vaststellen van de uitslag.

1 dag geleden
Rijkaart heeft geen moeite met argwaan Wilders over verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Minister Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB) heeft "niet zo'n moeite" met de X-berichten waarin Geert Wilders vorige week de suggestie wekte dat er gesjoemeld is met stemmen bij de Tweede Kamerverkiezingen, zonder bewijs te leveren. "Er worden wel vaker in het vuur van de strijd dat soort berichten de ether in geslingerd. Ik kan me dat ook wel indenken. Soms zit er ook wel een beetje emotie in, een primaire reactie", zei de demissionaire bewindsman voor de ministerraad.

1 dag geleden
Aantal ongeldige stemmen daalt in proef met kleiner stembiljet

DEN HAAG (ANP) - In de vijf gemeenten waar kiezers als proef met een kleiner stembiljet hebben gestemd, zijn minder stemmen ongeldig verklaard dan bij het vorige experiment, bij de Europese verkiezingen vorig jaar. De Kiesraad noemt dat verheugend.

1 dag geleden
D66 en PVV krijgen beide 26 zetels, bevestigt Kiesraad

DEN HAAG (ANP) - D66 heeft de meeste stemmen gekregen bij de Tweede Kamerverkiezingen vorige week. De partij komt met 26 zetels in de Kamer. De PVV van Geert Wilders heeft evenveel zetels. Het verschil tussen de twee partijen is 29.668 stemmen.

1 dag geleden