
Foxconn profiteert van sterke vraag naar iPhones
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese elektronicabedrijf Foxconn heeft in het slotkwartaal van vorig jaar meer winst geboekt dan verwacht. De onderneming, die vooral bekend is als producent van de iPhone van Apple, profiteerde van de sterke vraag naar die smartphone in het feestdagenkwartaal. Ook wist het bedrijf de chipproblemen in de elektronicasector redelijk te omzeilen.
Foxconn, dat voluit Hon Hai Precision Industry heet, had al eerder bekendgemaakt dat de omzet uit was gekomen op 1,9 biljoen Taiwanese dollar, omgerekend ongeveer 60 miljard euro. De werkzaamheden voor Apple zijn goed voor ongeveer de helft van die omzet. Foxconn haalde een winst van omgerekend 1,4 miljard euro.
Het Taiwanese bedrijf is al enige tijd bezig om zich ook op andere markten te richten dan alleen elektronica. Zo wil het elektrische auto's gaan ontwikkelen en bouwen. In thuisland Taiwan wil Foxconn volgend jaar al een eigen elektrische auto op de markt brengen. Daarnaast gaat het bedrijf in de tweede helft van dit jaar auto's bouwen voor de Amerikaanse startup Lordstown. In 2025 wil de onderneming al tussen de 500.000 en 700.000 auto's bouwen.
Verder maakte het bedrijf bekend de fabrieken in het Chinese Shenzhen weer deels te hebben opgestart. Die lagen stil omdat de stad in het zuiden van China in lockdown is vanwege een uitbraak van het coronavirus. Foxconn kreeg echter toch toestemming om de productie te hervatten door een bubbel te creëren waardoor werknemers die op het terrein van de fabrieken wonen geen fysiek contact hebben met de buitenwereld.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De wereldwijde vraag naar olie zal in 2030 licht dalen, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in het nieuwe olierapport. Dat is volgens de internationale adviseur voor energiezaken de eerste daling sinds de coronapandemie van 2020.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggingen van Nederlandse pensioenfondsen zijn in de eerste drie maanden van het jaar 54 miljard euro minder waard geworden, berekende De Nederlandsche Bank (DNB). Dat kwam voor een groot deel door de daling van de dollar, meldt de centrale bank.
29 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing heeft in een nieuwe financieringsronde 600 miljoen euro opgehaald om zijn activiteiten uit te breiden. De start-up uit München maakt geavanceerde drones en wil ook onbemande vliegtuigen en onderzeeboten gaan produceren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index ging dinsdag omlaag door de aanhoudende zorgen over de escalatie van de strijd tussen Israël en Iran. Maandag zorgden mediaberichten dat Iran via bemiddelende landen een wapenstilstand met Israël zou willen sluiten, nog voor enige opluchting op de beurzen. Ook zou het land nucleaire onderhandelingen met de Verenigde Staten willen hervatten.
2 uur geledenKANANASKIS (ANP/BLOOMBERG) - Canada en de Verenigde Staten streven ernaar om binnen een maand een handelsakkoord te sluiten. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de G7-top.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie op zoek is naar een baan, heeft goede kansen als kapper, tandtechnicus, beroepsmilitair of telefoonreparateur. Dat zijn volgens uitkeringsinstantie UWV dit jaar nieuwe kansrijke beroepen. Tekstschrijvers en grafisch vormgevers hebben door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) juist slechtere baankansen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse reisbranche is ook gevoelig voor de handelsoorlog van Donald Trump. Daarop wijzen economen van ABN AMRO in een nieuw rapport. Hoewel de Amerikaanse importheffingen geen directe impact hebben op de sector, kunnen de bredere diplomatieke en economische gevolgen volgens de bank wel degelijk gevolgen hebben voor diensten zoals toerisme en zakenreizen.
7 uur geleden