Foxconn profiteert van sterke vraag naar iPhones
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese elektronicabedrijf Foxconn heeft in het slotkwartaal van vorig jaar meer winst geboekt dan verwacht. De onderneming, die vooral bekend is als producent van de iPhone van Apple, profiteerde van de sterke vraag naar die smartphone in het feestdagenkwartaal. Ook wist het bedrijf de chipproblemen in de elektronicasector redelijk te omzeilen.
Foxconn, dat voluit Hon Hai Precision Industry heet, had al eerder bekendgemaakt dat de omzet uit was gekomen op 1,9 biljoen Taiwanese dollar, omgerekend ongeveer 60 miljard euro. De werkzaamheden voor Apple zijn goed voor ongeveer de helft van die omzet. Foxconn haalde een winst van omgerekend 1,4 miljard euro.
Het Taiwanese bedrijf is al enige tijd bezig om zich ook op andere markten te richten dan alleen elektronica. Zo wil het elektrische auto's gaan ontwikkelen en bouwen. In thuisland Taiwan wil Foxconn volgend jaar al een eigen elektrische auto op de markt brengen. Daarnaast gaat het bedrijf in de tweede helft van dit jaar auto's bouwen voor de Amerikaanse startup Lordstown. In 2025 wil de onderneming al tussen de 500.000 en 700.000 auto's bouwen.
Verder maakte het bedrijf bekend de fabrieken in het Chinese Shenzhen weer deels te hebben opgestart. Die lagen stil omdat de stad in het zuiden van China in lockdown is vanwege een uitbraak van het coronavirus. Foxconn kreeg echter toch toestemming om de productie te hervatten door een bubbel te creëren waardoor werknemers die op het terrein van de fabrieken wonen geen fysiek contact hebben met de buitenwereld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
5 uur geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
6 uur geleden