Foxconn profiteert van sterke vraag naar iPhones
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese elektronicabedrijf Foxconn heeft in het slotkwartaal van vorig jaar meer winst geboekt dan verwacht. De onderneming, die vooral bekend is als producent van de iPhone van Apple, profiteerde van de sterke vraag naar die smartphone in het feestdagenkwartaal. Ook wist het bedrijf de chipproblemen in de elektronicasector redelijk te omzeilen.
Foxconn, dat voluit Hon Hai Precision Industry heet, had al eerder bekendgemaakt dat de omzet uit was gekomen op 1,9 biljoen Taiwanese dollar, omgerekend ongeveer 60 miljard euro. De werkzaamheden voor Apple zijn goed voor ongeveer de helft van die omzet. Foxconn haalde een winst van omgerekend 1,4 miljard euro.
Het Taiwanese bedrijf is al enige tijd bezig om zich ook op andere markten te richten dan alleen elektronica. Zo wil het elektrische auto's gaan ontwikkelen en bouwen. In thuisland Taiwan wil Foxconn volgend jaar al een eigen elektrische auto op de markt brengen. Daarnaast gaat het bedrijf in de tweede helft van dit jaar auto's bouwen voor de Amerikaanse startup Lordstown. In 2025 wil de onderneming al tussen de 500.000 en 700.000 auto's bouwen.
Verder maakte het bedrijf bekend de fabrieken in het Chinese Shenzhen weer deels te hebben opgestart. Die lagen stil omdat de stad in het zuiden van China in lockdown is vanwege een uitbraak van het coronavirus. Foxconn kreeg echter toch toestemming om de productie te hervatten door een bubbel te creƫren waardoor werknemers die op het terrein van de fabrieken wonen geen fysiek contact hebben met de buitenwereld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".
7 minuten geledenMECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van zijn chatbot Claude, overweegt in oktober al naar de beurs te gaan. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Het bedrijf is in een race verwikkeld met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om als eerste naar de beurs te gaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rechter heeft donderdag geoordeeld dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte deze maand naar de rechter nadat het Pentagon het bedrijf had aangemerkt als een risico in de toeleveringsketen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
10 uur geleden