Foxconn profiteert van sterke vraag naar iPhones
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese elektronicabedrijf Foxconn heeft in het slotkwartaal van vorig jaar meer winst geboekt dan verwacht. De onderneming, die vooral bekend is als producent van de iPhone van Apple, profiteerde van de sterke vraag naar die smartphone in het feestdagenkwartaal. Ook wist het bedrijf de chipproblemen in de elektronicasector redelijk te omzeilen.
Foxconn, dat voluit Hon Hai Precision Industry heet, had al eerder bekendgemaakt dat de omzet uit was gekomen op 1,9 biljoen Taiwanese dollar, omgerekend ongeveer 60 miljard euro. De werkzaamheden voor Apple zijn goed voor ongeveer de helft van die omzet. Foxconn haalde een winst van omgerekend 1,4 miljard euro.
Het Taiwanese bedrijf is al enige tijd bezig om zich ook op andere markten te richten dan alleen elektronica. Zo wil het elektrische auto's gaan ontwikkelen en bouwen. In thuisland Taiwan wil Foxconn volgend jaar al een eigen elektrische auto op de markt brengen. Daarnaast gaat het bedrijf in de tweede helft van dit jaar auto's bouwen voor de Amerikaanse startup Lordstown. In 2025 wil de onderneming al tussen de 500.000 en 700.000 auto's bouwen.
Verder maakte het bedrijf bekend de fabrieken in het Chinese Shenzhen weer deels te hebben opgestart. Die lagen stil omdat de stad in het zuiden van China in lockdown is vanwege een uitbraak van het coronavirus. Foxconn kreeg echter toch toestemming om de productie te hervatten door een bubbel te creëren waardoor werknemers die op het terrein van de fabrieken wonen geen fysiek contact hebben met de buitenwereld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".
43 minuten geledenASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.
8 uur geleden