Foxconn-oprichter mag meedoen aan presidentsverkiezingen Taiwan
TAIPEI (ANP/RTR) - Zakenman Terry Gou mag meedoen aan de presidentsverkiezingen in Taiwan, die volgend jaar worden gehouden. De oprichter van het Taiwanese technologiebedrijf Foxconn, dat onder meer de iPhones voor Apple maakt, heeft drie keer zoveel handtekeningen verzameld als nodig is om als onafhankelijke kandidaat mee te mogen doen aan de verkiezingen.
Gou, die in 2019 aftrad als baas van Foxconn, moest volgens de verkiezingsregels voor 2 november ongeveer 300.000 handtekeningen van kiezers verzamelen om zich te kwalificeren. De steenrijke zakenman wist volgens de verkiezingscommissie ruim 900.000 geldige handtekeningen te verzamelen.
In een verklaring bedankte de miljardair zijn achterban voor hun "enthousiaste steun" en beloofde hij hard te zullen werken om "vrede aan de overkant van de Straat van Taiwan" te bereiken. Gou maakte zijn ambitie om president te worden in augustus bekend. Hij liet toen weten dat hij de oppositie wilde verenigen en ervoor wilde zorgen dat het eiland niet "het volgende Oekraïne" zou worden.
Eerder kandidaat
Hij beschuldigde de regerende Democratische Progressieve Partij (DPP) ervan Taiwan op de rand van oorlog te hebben gebracht door China tegen te werken. De Chinese overheid vindt namelijk dat Taiwan bij China hoort en ziet het eiland als een afvallige provincie. De 73-jarige Gou is een van de vier kandidaten bij de verkiezingen. Uit opiniepeilingen blijkt dat hij de minst favoriete kandidaat is en ruim achterblijft bij koploper Lai Ching-te van de DPP, die momenteel vicepresident is.
Gou deed eerder al een gooi naar het presidentschap. In 2019 stelde hij zich kandidaat voor de nationalistische partij Kuomintang, maar die partij koos in de voorverkiezing voor een andere presidentskandidaat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
8 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
1 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
1 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
6 uur geleden