Foxconn-oprichter mag meedoen aan presidentsverkiezingen Taiwan
TAIPEI (ANP/RTR) - Zakenman Terry Gou mag meedoen aan de presidentsverkiezingen in Taiwan, die volgend jaar worden gehouden. De oprichter van het Taiwanese technologiebedrijf Foxconn, dat onder meer de iPhones voor Apple maakt, heeft drie keer zoveel handtekeningen verzameld als nodig is om als onafhankelijke kandidaat mee te mogen doen aan de verkiezingen.
Gou, die in 2019 aftrad als baas van Foxconn, moest volgens de verkiezingsregels voor 2 november ongeveer 300.000 handtekeningen van kiezers verzamelen om zich te kwalificeren. De steenrijke zakenman wist volgens de verkiezingscommissie ruim 900.000 geldige handtekeningen te verzamelen.
In een verklaring bedankte de miljardair zijn achterban voor hun "enthousiaste steun" en beloofde hij hard te zullen werken om "vrede aan de overkant van de Straat van Taiwan" te bereiken. Gou maakte zijn ambitie om president te worden in augustus bekend. Hij liet toen weten dat hij de oppositie wilde verenigen en ervoor wilde zorgen dat het eiland niet "het volgende Oekraïne" zou worden.
Eerder kandidaat
Hij beschuldigde de regerende Democratische Progressieve Partij (DPP) ervan Taiwan op de rand van oorlog te hebben gebracht door China tegen te werken. De Chinese overheid vindt namelijk dat Taiwan bij China hoort en ziet het eiland als een afvallige provincie. De 73-jarige Gou is een van de vier kandidaten bij de verkiezingen. Uit opiniepeilingen blijkt dat hij de minst favoriete kandidaat is en ruim achterblijft bij koploper Lai Ching-te van de DPP, die momenteel vicepresident is.
Gou deed eerder al een gooi naar het presidentschap. In 2019 stelde hij zich kandidaat voor de nationalistische partij Kuomintang, maar die partij koos in de voorverkiezing voor een andere presidentskandidaat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
9 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
10 uur geleden