Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Foxconn-oprichter mag meedoen aan presidentsverkiezingen Taiwan

Foxconn-oprichter mag meedoen aan presidentsverkiezingen Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Zakenman Terry Gou mag meedoen aan de presidentsverkiezingen in Taiwan, die volgend jaar worden gehouden. De oprichter van het Taiwanese technologiebedrijf Foxconn, dat onder meer de iPhones voor Apple maakt, heeft drie keer zoveel handtekeningen verzameld als nodig is om als onafhankelijke kandidaat mee te mogen doen aan de verkiezingen.

Gou, die in 2019 aftrad als baas van Foxconn, moest volgens de verkiezingsregels voor 2 november ongeveer 300.000 handtekeningen van kiezers verzamelen om zich te kwalificeren. De steenrijke zakenman wist volgens de verkiezingscommissie ruim 900.000 geldige handtekeningen te verzamelen.

In een verklaring bedankte de miljardair zijn achterban voor hun "enthousiaste steun" en beloofde hij hard te zullen werken om "vrede aan de overkant van de Straat van Taiwan" te bereiken. Gou maakte zijn ambitie om president te worden in augustus bekend. Hij liet toen weten dat hij de oppositie wilde verenigen en ervoor wilde zorgen dat het eiland niet "het volgende Oekraïne" zou worden.

Eerder kandidaat

Hij beschuldigde de regerende Democratische Progressieve Partij (DPP) ervan Taiwan op de rand van oorlog te hebben gebracht door China tegen te werken. De Chinese overheid vindt namelijk dat Taiwan bij China hoort en ziet het eiland als een afvallige provincie. De 73-jarige Gou is een van de vier kandidaten bij de verkiezingen. Uit opiniepeilingen blijkt dat hij de minst favoriete kandidaat is en ruim achterblijft bij koploper Lai Ching-te van de DPP, die momenteel vicepresident is.

Gou deed eerder al een gooi naar het presidentschap. In 2019 stelde hij zich kandidaat voor de nationalistische partij Kuomintang, maar die partij koos in de voorverkiezing voor een andere presidentskandidaat.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

12 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

16 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

18 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

19 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden