Fox: Trump onthult inhoud van brief Biden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt wat in de brief stond die zijn voorganger voor hem achterliet, bericht nieuwszender Fox News. Oud-president Joe Biden spreekt in de tekst onder meer de hoop uit dat God zijn opvolger zal bijstaan. Trump had al duidelijk gemaakt dat hij een aardige en inspirerende brief had ontvangen en zei het gebaar te waarderen.
Biden zei bij zijn vertrek uit het Witte Huis dat hij een brief voor zijn voormalige politieke tegenstander had achtergelaten. Hij trad toen niet in detail over de inhoud. Trump kreeg maandag na aankomst in het Witte Huis een vraag over de brief van een Fox News-journalist. Hij keek vervolgens in zijn bureau en trof daar het document aan. Trump bedankte de journalist en grapte dat de brief anders mogelijk jaren in de la zou zijn blijven liggen.
Trump zei de brief eerst zelf te willen lezen, maar heeft volgens Fox inmiddels onthuld welke boodschap Biden voor hem achterliet. "Nu ik afscheid neem van dit heilige ambt, wens ik u en uw familie het allerbeste voor de komende vier jaar. Het Amerikaanse volk, en mensen over de hele wereld, kijken naar dit huis voor standvastigheid tijdens de onvermijdelijke stormen van de geschiedenis. Mijn gebed is dat de komende jaren een tijd van voorspoed, vrede en genade zullen zijn voor onze natie."
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.
1 uur geledenBENGALURU (ANP) - Twee mensen zijn overleden nadat zij werden geëlektrocuteerd in het zwembad van een vijfsterrenhotel in India. Dat meldden Indiase media. Een van de slachtoffers zou een bemanningslid van Lufthansa zijn.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Poolse president Karol Nawrocki is in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het Constitutioneel Hof in Warschau gegaan. Op beelden van onder meer het Poolse persbureau PAP is te zien hoe hij zich een weg door demonstranten buiten het gebouw baant.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. Ook de president van het land kwam naar het hof. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
6 uur geledenATLANTA (ANP) - De traditionele groepsfoto aan het begin van de G20-top is vrijdag niet gemaakt door de aanwezigheid van Rusland. Gastland de Verenigde Staten besloot de foto te schrappen toen meerdere buitenlandministers dreigden weg te lopen van het fotomoment. Een deel van de ministers wilde door de oorlog in Oekraïne niet met de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov op de foto.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
11 uur geleden