Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fox: Trump onthult inhoud van brief Biden

Fox: Trump onthult inhoud van brief Biden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt wat in de brief stond die zijn voorganger voor hem achterliet, bericht nieuwszender Fox News. Oud-president Joe Biden spreekt in de tekst onder meer de hoop uit dat God zijn opvolger zal bijstaan. Trump had al duidelijk gemaakt dat hij een aardige en inspirerende brief had ontvangen en zei het gebaar te waarderen.

Biden zei bij zijn vertrek uit het Witte Huis dat hij een brief voor zijn voormalige politieke tegenstander had achtergelaten. Hij trad toen niet in detail over de inhoud. Trump kreeg maandag na aankomst in het Witte Huis een vraag over de brief van een Fox News-journalist. Hij keek vervolgens in zijn bureau en trof daar het document aan. Trump bedankte de journalist en grapte dat de brief anders mogelijk jaren in de la zou zijn blijven liggen.

Trump zei de brief eerst zelf te willen lezen, maar heeft volgens Fox inmiddels onthuld welke boodschap Biden voor hem achterliet. "Nu ik afscheid neem van dit heilige ambt, wens ik u en uw familie het allerbeste voor de komende vier jaar. Het Amerikaanse volk, en mensen over de hele wereld, kijken naar dit huis voor standvastigheid tijdens de onvermijdelijke stormen van de geschiedenis. Mijn gebed is dat de komende jaren een tijd van voorspoed, vrede en genade zullen zijn voor onze natie."

Meer uit Buitenland

Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

3 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

3 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

4 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

8 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

10 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

19 uur geleden
Andrew mogelijk uit lijn troonopvolging na Epstein-zaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.

20 uur geleden