Fox: Trump onthult inhoud van brief Biden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt wat in de brief stond die zijn voorganger voor hem achterliet, bericht nieuwszender Fox News. Oud-president Joe Biden spreekt in de tekst onder meer de hoop uit dat God zijn opvolger zal bijstaan. Trump had al duidelijk gemaakt dat hij een aardige en inspirerende brief had ontvangen en zei het gebaar te waarderen.
Biden zei bij zijn vertrek uit het Witte Huis dat hij een brief voor zijn voormalige politieke tegenstander had achtergelaten. Hij trad toen niet in detail over de inhoud. Trump kreeg maandag na aankomst in het Witte Huis een vraag over de brief van een Fox News-journalist. Hij keek vervolgens in zijn bureau en trof daar het document aan. Trump bedankte de journalist en grapte dat de brief anders mogelijk jaren in de la zou zijn blijven liggen.
Trump zei de brief eerst zelf te willen lezen, maar heeft volgens Fox inmiddels onthuld welke boodschap Biden voor hem achterliet. "Nu ik afscheid neem van dit heilige ambt, wens ik u en uw familie het allerbeste voor de komende vier jaar. Het Amerikaanse volk, en mensen over de hele wereld, kijken naar dit huis voor standvastigheid tijdens de onvermijdelijke stormen van de geschiedenis. Mijn gebed is dat de komende jaren een tijd van voorspoed, vrede en genade zullen zijn voor onze natie."
Meer uit Buitenland
MILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
15 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".
1 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Door vrijdag een consulaat in Nuuk te openen, wil Frankrijk beter naar Groenlanders kunnen luisteren en hen steunen in de crisis die is ontstaan door pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het gebied over te nemen. Dat zei Jean-Noël Poirier, die het consulaat gaat leiden, voor zijn vertrek naar Nuuk tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/ANP) - Een Poolse rechtbank heeft de arrestatie bevolen van oud-justitieminister Zbigniew Ziobro. Hij wordt verdacht van corruptie en riskeert tot 25 jaar gevangenisstraf. De politicus vertrok vorig jaar naar Hongarije, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel heeft gekregen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Bij een explosie bij een moskee in Islamabad zijn meer dan dertig mensen omgekomen. Dat melden lokale autoriteiten. Ook raakten meer dan 130 mensen gewond. Zeker tien van hen verkeren in kritieke toestand, bericht de Pakistaanse tv-zender 92 News. Volgens een politiefunctionaris zijn meerdere mensen naar ziekenhuizen in de regio overgebracht.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De noodzaak om snel te gaan praten over nieuwe afspraken over kernwapenbeheersing staat voor zowel Rusland als de Verenigde Staten vast, zegt het Kremlin. De twee grootste kernmachten van de wereld vinden volgens de Russische regering allebei dat ze zich verantwoordelijk moeten gedragen nu het New START-verdrag, dat hun arsenalen inperkte, is verlopen.
2 uur geleden