Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FOX Sports vanaf januari verder als ESPN

FOX Sports vanaf januari verder als ESPN

AMSTERDAM (ANP) - FOX Sports gaat vanaf 1 januari verder als ESPN. De naamsverandering is een gevolg van de overname van het meerderheidsaandeel in Eredivisie Media & Marketing (EMM) door The Walt Disney Company in 2019.

De vormgeving van de tv-zenders, onlinekanalen en apps komt er vanaf het nieuwe jaar anders uit te zien. Inhoudelijk verandert er vooralsnog weinig. Alle competities en programma's die nu bij FOX Sports te zien zijn, zijn dat straks ook bij ESPN. De huidige presentatoren, analisten, verslaggevers en commentatoren gaan allemaal mee naar ESPN. FOX Sports heeft qua voetbal nu de uitzendrechten van de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie, Europa League, KNVB-beker, Eredivisie voor vrouwen, de Tweede Divisie en de Amerikaanse competitie. Ook zijn veel andere Amerikaanse sporten te zien bij FOX.

"ESPN staat wereldwijd al ruim 40 jaar bekend om de hoge kwaliteitstandaard van live-sportverslaggeving, op alle beschikbare platforms", zegt Marco de Ruiter, die samen met Frank Rutten de directie vormt van EMM. "Bovenal is ESPN befaamd om zijn ‘storytelling’, zowel in liveregistraties als in originele programmering. Met een indrukwekkende collectie van prijswinnende sportfilms en documentaires als resultaat." ESPN maakte onder meer de films/documentaires ‘The Last Dance’ (Michael Jordan & The Chicago Bulls), ‘Lance’ (Lance Armstrong) ‘Be Water (Bruce Lee) en ‘The Life and Trials of Oscar Pistorius’.

Nieuwe mijlpaal

Eredivisie Media & Marketing begon in 2008 met Eredivisie Live. In 2013 volgde de transformatie naar FOX Sports. Directeur Rutten spreekt nu van een nieuwe mijlpaal. "We zijn trots op de ontwikkeling die we hebben doorgemaakt. Dat we nu met onze Nederlandse zenders aansluiten bij de wereldwijde ESPN-familie, verspreid over meer dan zestig landen en zeven continenten, biedt weer volop nieuwe kansen om verder te groeien. Met toegang tot het rijkelijk gevulde ESPN-filmarchief en het internationale nieuwsnetwerk van ESPN kunnen we de sportliefhebbers in Nederland nog beter bedienen, zowel op tv als online."

Qua voetbal kent ESPN een fijne start. Vanwege het coronavirus besloten de KNVB en de clubs uit de eredivisie de topduels pas in het nieuwe jaar in te plannen, in de hoop dat dan weer publiek welkom zou zijn. In januari staan in de Eredivisie zes onderlinge duels tussen Ajax, Feyenoord, PSV en AZ op het programma. "Een betere start met ESPN hadden we ons niet kunnen wensen", zegt Rutten.

De verandering van naam brengt geen veranderingen met zich mee voor wat betreft de beschikbaarheid en distributie van de zenders. ESPN is vanaf 1 januari beschikbaar bij alle tv-aanbieders die op dit moment FOX Sports aanbieden. Het hoofdkanaal van ESPN is voor de meeste tv-kijkers zonder aanvullend abonnement te zien bij onder meer Ziggo en KPN.

Meer uit Sport

US Open komt te vroeg voor Deense tennisser Rune

NEW YORK (ANP/AFP) - Na Jannik Sinner heeft ook Holger Rune zich afgemeld voor de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De 23-jarige Deense tennisser is niet op tijd hersteld van een achillespeesblessure, die hem al sinds oktober aan de kant houdt.

17 minuten geleden
Broeders-Bol verbetert op 800 meter Nederlands record Van Langen

LAUSANNE (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Lausanne het Nederlands record op de 800 meter verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.55,41.

11 uur geleden
Matla scoort graag, maar zet teambelang voorop bij hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Frédérique Matla is blij dat ze van waarde kan zijn voor het Nederlands team. De 29-jarige hockeyster zorgde uit een strafcorner voor de 2-0 tegen India, waarmee Oranje op het WK met nog een groepswedstrijd te gaan al een plek in de halve finale heeft zekergesteld. "Het is lekker dat je je beste bal kan pushen, als je de kans krijgt. Dat is fijn voor mezelf en voor het team. Maar ik juich harder voor anderen dan voor mezelf."

12 uur geleden
Visser na goud op EK tweede bij Diamond League in Lausanne

LAUSANNE (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijd uit de Diamond League in Lausanne als tweede geëindigd op de 100 meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam in Zwitserland tot een tijd van 12,42 seconden. Dat was net boven haar beste tijd van dit seizoen van 12,41. De zege ging naar de Amerikaanse Masai Russell in 12,27.

12 uur geleden
Bondscoach tevreden dat hockeysters al in halve finale WK staan

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren is tevreden dat zijn hockeysters met nog één groepswedstrijd te gaan al de halve finales van het WK hebben behaald. "We hebben deze wedstrijd benaderd als een kwartfinale en winnen betekende de halve finale, dus we moesten gewoon winnen", zei hij over de zege van Oranje op India.

12 uur geleden
Hockeysters op WK naar halve finale na zege op India

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben op het wereldkampioenschap in eigen land de halve finale bereikt. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren boekte in het Wagener Stadion in Amstelveen de vierde overwinning door in de winnaarspoule India met 2-0 te verslaan.

13 uur geleden
Tweevoudig wereldkampioen Alaphilippe (34) stopt met wielrennen

PARIJS (ANP) - Julian Alaphilippe stopt per direct met wielrennen. De 34-jarige Fransman stond nog tot eind volgend jaar onder contract bij de Zwitserse ploeg Tudor, maar neemt voortijdig afscheid als prof.

14 uur geleden