FOX Sports vanaf januari verder als ESPN
AMSTERDAM (ANP) - FOX Sports gaat vanaf 1 januari verder als ESPN. De naamsverandering is een gevolg van de overname van het meerderheidsaandeel in Eredivisie Media & Marketing (EMM) door The Walt Disney Company in 2019.
De vormgeving van de tv-zenders, onlinekanalen en apps komt er vanaf het nieuwe jaar anders uit te zien. Inhoudelijk verandert er vooralsnog weinig. Alle competities en programma's die nu bij FOX Sports te zien zijn, zijn dat straks ook bij ESPN. De huidige presentatoren, analisten, verslaggevers en commentatoren gaan allemaal mee naar ESPN. FOX Sports heeft qua voetbal nu de uitzendrechten van de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie, Europa League, KNVB-beker, Eredivisie voor vrouwen, de Tweede Divisie en de Amerikaanse competitie. Ook zijn veel andere Amerikaanse sporten te zien bij FOX.
"ESPN staat wereldwijd al ruim 40 jaar bekend om de hoge kwaliteitstandaard van live-sportverslaggeving, op alle beschikbare platforms", zegt Marco de Ruiter, die samen met Frank Rutten de directie vormt van EMM. "Bovenal is ESPN befaamd om zijn ‘storytelling’, zowel in liveregistraties als in originele programmering. Met een indrukwekkende collectie van prijswinnende sportfilms en documentaires als resultaat." ESPN maakte onder meer de films/documentaires ‘The Last Dance’ (Michael Jordan & The Chicago Bulls), ‘Lance’ (Lance Armstrong) ‘Be Water (Bruce Lee) en ‘The Life and Trials of Oscar Pistorius’.
Nieuwe mijlpaal
Eredivisie Media & Marketing begon in 2008 met Eredivisie Live. In 2013 volgde de transformatie naar FOX Sports. Directeur Rutten spreekt nu van een nieuwe mijlpaal. "We zijn trots op de ontwikkeling die we hebben doorgemaakt. Dat we nu met onze Nederlandse zenders aansluiten bij de wereldwijde ESPN-familie, verspreid over meer dan zestig landen en zeven continenten, biedt weer volop nieuwe kansen om verder te groeien. Met toegang tot het rijkelijk gevulde ESPN-filmarchief en het internationale nieuwsnetwerk van ESPN kunnen we de sportliefhebbers in Nederland nog beter bedienen, zowel op tv als online."
Qua voetbal kent ESPN een fijne start. Vanwege het coronavirus besloten de KNVB en de clubs uit de eredivisie de topduels pas in het nieuwe jaar in te plannen, in de hoop dat dan weer publiek welkom zou zijn. In januari staan in de Eredivisie zes onderlinge duels tussen Ajax, Feyenoord, PSV en AZ op het programma. "Een betere start met ESPN hadden we ons niet kunnen wensen", zegt Rutten.
De verandering van naam brengt geen veranderingen met zich mee voor wat betreft de beschikbaarheid en distributie van de zenders. ESPN is vanaf 1 januari beschikbaar bij alle tv-aanbieders die op dit moment FOX Sports aanbieden. Het hoofdkanaal van ESPN is voor de meeste tv-kijkers zonder aanvullend abonnement te zien bij onder meer Ziggo en KPN.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
58 minuten geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
21 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
23 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
1 dag geleden