FOX Sports vanaf januari verder als ESPN
AMSTERDAM (ANP) - FOX Sports gaat vanaf 1 januari verder als ESPN. De naamsverandering is een gevolg van de overname van het meerderheidsaandeel in Eredivisie Media & Marketing (EMM) door The Walt Disney Company in 2019.
De vormgeving van de tv-zenders, onlinekanalen en apps komt er vanaf het nieuwe jaar anders uit te zien. Inhoudelijk verandert er vooralsnog weinig. Alle competities en programma's die nu bij FOX Sports te zien zijn, zijn dat straks ook bij ESPN. De huidige presentatoren, analisten, verslaggevers en commentatoren gaan allemaal mee naar ESPN. FOX Sports heeft qua voetbal nu de uitzendrechten van de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie, Europa League, KNVB-beker, Eredivisie voor vrouwen, de Tweede Divisie en de Amerikaanse competitie. Ook zijn veel andere Amerikaanse sporten te zien bij FOX.
"ESPN staat wereldwijd al ruim 40 jaar bekend om de hoge kwaliteitstandaard van live-sportverslaggeving, op alle beschikbare platforms", zegt Marco de Ruiter, die samen met Frank Rutten de directie vormt van EMM. "Bovenal is ESPN befaamd om zijn ‘storytelling’, zowel in liveregistraties als in originele programmering. Met een indrukwekkende collectie van prijswinnende sportfilms en documentaires als resultaat." ESPN maakte onder meer de films/documentaires ‘The Last Dance’ (Michael Jordan & The Chicago Bulls), ‘Lance’ (Lance Armstrong) ‘Be Water (Bruce Lee) en ‘The Life and Trials of Oscar Pistorius’.
Nieuwe mijlpaal
Eredivisie Media & Marketing begon in 2008 met Eredivisie Live. In 2013 volgde de transformatie naar FOX Sports. Directeur Rutten spreekt nu van een nieuwe mijlpaal. "We zijn trots op de ontwikkeling die we hebben doorgemaakt. Dat we nu met onze Nederlandse zenders aansluiten bij de wereldwijde ESPN-familie, verspreid over meer dan zestig landen en zeven continenten, biedt weer volop nieuwe kansen om verder te groeien. Met toegang tot het rijkelijk gevulde ESPN-filmarchief en het internationale nieuwsnetwerk van ESPN kunnen we de sportliefhebbers in Nederland nog beter bedienen, zowel op tv als online."
Qua voetbal kent ESPN een fijne start. Vanwege het coronavirus besloten de KNVB en de clubs uit de eredivisie de topduels pas in het nieuwe jaar in te plannen, in de hoop dat dan weer publiek welkom zou zijn. In januari staan in de Eredivisie zes onderlinge duels tussen Ajax, Feyenoord, PSV en AZ op het programma. "Een betere start met ESPN hadden we ons niet kunnen wensen", zegt Rutten.
De verandering van naam brengt geen veranderingen met zich mee voor wat betreft de beschikbaarheid en distributie van de zenders. ESPN is vanaf 1 januari beschikbaar bij alle tv-aanbieders die op dit moment FOX Sports aanbieden. Het hoofdkanaal van ESPN is voor de meeste tv-kijkers zonder aanvullend abonnement te zien bij onder meer Ziggo en KPN.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Alex De Minaur en de Zwitser Stan Wawrinka.
23 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.
4 uur geleden