Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FOX Sports gaat snel in overleg met alle betrokkenen

FOX Sports gaat snel in overleg met alle betrokkenen

AMSTERDAM (ANP) - FOX Sports wacht nog even de formele bevestiging van de KNVB af dat de eredivisie echt niet meer wordt hervat. De sportzender gaat vervolgens in gesprek met alle betrokkenen over de gevolgen en de stappen voorwaarts, zo laat een woordvoerder weten.

Het stichtingsbestuur van de KNVB wil vrijdag de eredivisie officieel beëindigen, na een gesprek met alle profclubs en vertegenwoordigers van spelers en trainers. De nationale bond ziet geen andere mogelijkheid meer nu het kabinet niet wil dat er voor september nog wedstrijden in het betaalde voetbal worden gespeeld.

De eredivisie ligt al stil sinds het laatste fluitsignaal van het duel tussen FC Groningen en PSV van 8 maart. Toch heeft FOX Sports, dat alle wedstrijden in de eredivisie rechtstreeks uitzendt, onlangs ook voldaan aan de laatste betaling aan het seizoen. De sportzender keerde het laatste kwart van de televisiegelden van het voetbaljaar uit, een bedrag van naar verluidt zo'n 20 miljoen euro.

Bijdrage

Voor de eredivisieclubs kwam die bijdrage zeer gelegen, na de uitbraak van het coronavirus. De beste achttien voetbalploegen van Nederland genieten nauwelijks inkomsten meer, nu geld uit kaartverkoop en horeca uitblijft en sponsors afhaken omdat ze zelf zeer getroffen zijn door de pandemie.

Een woordvoerder van FOX Sports wil niet vertellen of ze de laatste betaling nog terug kunnen vorderen nu er dit seizoen niet meer wordt gevoetbald op het hoogste niveau. "We doen geen mededelingen over bedragen en welke afspraken daarover zouden zijn gemaakt", zegt hij.

FOX Sports kan ook niet zeggen of abonnees tegemoet worden gekomen nu ze niet van live-wedstrijden in de eredivisie kunnen genieten. "Wij kunnen daar geen informatie over verschaffen. Een abonnement loopt via de tv-aanbieders", zegt hij

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

5 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

5 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

8 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

11 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

12 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

13 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

14 uur geleden