Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fox News wil op 17 september debat tussen Harris en Trump

Fox News wil op 17 september debat tussen Harris en Trump

WASHINGTON (ANP) - Fox News heeft Kamala Harris en Donald Trump uitgenodigd voor een debat op dinsdag 17 september. Dat maakte de Amerikaanse zender bekend.

De bedoeling is dat de ervaren presentatoren Bret Baier en Martha MacCallum het debat leiden. Zij verslaan doorgaans bij Fox de belangrijke politieke gebeurtenissen, zoals verkiezingen. Het debat moet in Pennsylvania plaatsvinden, al staat de nieuwszender open voor alternatieven. Ook wat betreft de datum, het format en of er al dan niet publiek bij mag zijn.

Door de terugtrekking van president Joe Biden uit de verkiezingsrace is de campagne enigszins opgeschud. Biden en Trump zouden op 10 september nog een televisiedebat houden bij ABC News.

Biden en Trump stonden eind juni al tegenover elkaar. Het was voor het eerst dat een televisiedebat met presidentskandidaten zo vroeg in het jaar werd gehouden. Die debatten vinden doorgaans plaats in september en oktober en worden traditioneel georganiseerd door de neutrale Commission on Presidential Debates. Het debat bij CNN verliep voor Biden desastreus waarop hij zijn kandidatuur introk na druk vanuit zijn eigen partij.

Meer uit Buitenland

NASA wil maanmissie volgende maand alsnog lanceren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.

37 minuten geleden
Politie zoekt contact met (oud-)beveiligers van Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - In het onderzoek naar Andrew Mountbatten-Windsor wordt nu ook contact gezocht met (oud-)agenten die werkten met de Britse oud-prins. Dat meldt de Metropolitan Police volgens de BBC. Het gaat volgens het korps om medewerkers die "nauw hebben samengewerkt, in een beveiligende rol" met Andrew. Hen wordt gevraagd of ze tijdens hun werkzaamheden iets hebben meegekregen dat mogelijk relevant kan zijn voor het onderzoek naar Mountbatten-Windsor.

39 minuten geleden
VS versoepelen nu ook milieuregels rond kwikuitstoot

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump versoepelt de milieuregels rond het gebruik van kwik en andere vervuilende stoffen die zich verspreiden via de lucht, zogenoemde HAPs. Volgens de Amerikaanse milieuorganisatie EPA moet de versoepeling met name oudere kolencentrales helpen open te blijven, nu de vraag naar energie zo hoog is.

59 minuten geleden
Trump overweegt beperkte aanval op Iran om deal af te dwingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt een kleinschalige aanval op Iran om het land onder druk te zetten, zei hij tegen verslaggevers in het Witte Huis. De aanval zou bedoeld zijn om Iran te dwingen tot een akkoord te komen over zijn nucleaire programma.

1 uur geleden
Zelensky klaar voor onderhandelingen op leidersniveau

KYIV (ANP) - Oekraïne is klaar voor onderhandelingen met Rusland op staatshoofdniveau. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky in een lang bericht op X. Volgens Zelensky kan dergelijk overleg "de doorslag" geven aan de onderhandeltafel. Ook schrijft hij dat nog afspraken gemaakt moeten worden over "humanitaire onderwerpen" en dat het uitwisselen van (krijgs)gevangenen moet blijven doorgaan. Een gevangenenruil tussen de twee landen acht hij "zeer snel mogelijk".

2 uur geleden
Frankrijk staat toe dat zo'n 200 wolven worden afgeschoten

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk staat toe dat zo'n 200 wolven in het land worden afgeschoten. Dat zei minister van Landbouw Annie Genevard in een radio-interview bij FranceInter. Maandag werd al aangekondigd dat de regels rond het afschieten van de dieren worden versoepeld. 21 procent van de populatie mag nu worden afgeschoten, naar Europese maatstaven veel.

3 uur geleden
VN-experts vragen Iran om transparantie over lot demonstranten

GENÈVE (ANP) - Experts van de Verenigde Naties hebben Iran gevraagd om transparant te zijn over wat er is gebeurd met de mensen die tijdens de grootschalige protesten zijn opgepakt of verdwenen. Ook roepen ze op tot het stoppen van het uitvoeren van executies. Amnesty International deelt die oproep en zegt dat tot nu toe acht mensen ter dood zijn veroordeeld voor hun rol bij de protesten in januari. Nog 22 anderen riskeren diezelfde straf.

3 uur geleden