Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fox News door het stof om uitzenden omstreden grafieken

Fox News door het stof om uitzenden omstreden grafieken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse televisiezender Fox News heeft excuses gemaakt voor het laten zien van grafieken die toonden hoe aandelenmarkten waren gestegen na spraakmakende gewelddadigheden tegen zwarte mensen.

De grafieken lieten vrijdag zien hoe de aandelen waren gestegen na de moord op Martin Luther King in 1968, de dood van de zwarte tiener Michael Brown in 2014 en het overlijden van arrestant George Floyd twee weken geleden. Het kwam Fox News op veel kritiek te staan, met name op sociale media.

Zaterdag ging de televisiezender diep door het stof. "We verontschuldigen ons voor de ongevoeligheid van het beeld en nemen deze kwestie zeer serieus", aldus Fox News. Ook hadden de grafieken volgens de zender nooit op televisie uitgezonden mogen worden "zonder volledige context".

Sociale media

Op sociale media uitten mensen hun boosheid over de actie. "Deze grafiek maakt duidelijk dat Fox News zich niet bekommert om het leven van zwarten", was in een tweet te lezen. De Republikeinse politicus Michael Steele schreef dat Fox News "rouwt om zwarte mensen door te laten zien hoe de beurzen omhoog gaan".

Amerikanen gaan sinds twee weken massaal de straat op om te protesteren tegen racisme en politiegeweld. Aanleiding was de dood van George Floyd, die bezweek na hardhandig optreden door een blanke politieagent.

Meer uit Buitenland

Oudste gorilla ter wereld viert 69e verjaardag in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.

1 uur geleden
Trump verwijdert AI-afbeelding van hem als Jezus na kritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.

1 uur geleden
Iran waarschuwt voor escalatie energiecrisis door blokkade VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.

1 uur geleden
Pakistan: pogingen voor akkoord tussen VS en Iran gaan door

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.

2 uur geleden
Noorwegen heropent 15 jaar na aanslag Breivik regeringsgebouwen

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.

2 uur geleden
Trump dreigt met aanvallen op schepen Iran die blokkade negeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.

3 uur geleden
Magyar doet handreiking naar Oekraïne en Europa

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.

3 uur geleden