Fox News-baas: zender steunde claims verkiezingsfraude Trump
NEW YORK (ANP) - Fox News-presentatoren steunden de claims die oud-president Donald Trump maakte over verkiezingsfraude, erkent de zenderbaas van Fox News, Rupert Murdoch. Volgens The New York Times heeft Murdoch vorige maand onder ede tegen een rechter gezegd dat een aantal tv-presentatoren Trumps beweringen onderschreven. "Ik had graag gezien dat we dat achteraf sterker aan de kaak hadden gesteld", zou Murdoch volgens de krant ook gezegd hebben.
De baas van de Amerikaanse televisiezender deed de uitspraken in een rechtszaak die stemmachinefabrikant Dominion Voting heeft aangespannen tegen de zender wegens laster in de nasleep van de presidentsverkiezingen in 2020. Trump verloor die van de Democraat Joe Biden en hield vol dat er sprake was van verkiezingsfraude.
Dominion vindt dat Fox News fout zat door te berichten dat stemmachines van de fabrikant waren gebruikt voor deze fraude, terwijl de redactie wist dat dit niet waar was. Fox News beroept zich in de zaak op de persvrijheid en stelt dat de claims van Trump "ontegensprekelijk nieuwswaardig" waren en dat kijkers hebben begrepen dat het slechts ging om aantijgingen.
Volgens The New York Times laten de uitspraken die Murdoch onder ede deed zien dat "het populairste tv-netwerk van het land wíst dat de beweringen van Trump onwaar waren en toch besloten werd deze uit te zenden."
De zaak van Dominion tegen Fox News gaat om een bedrag van 1,6 miljard dollar en begint op 17 april.
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
4 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
11 uur geleden