Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fox News-baas: zender steunde claims verkiezingsfraude Trump

Fox News-baas: zender steunde claims verkiezingsfraude Trump

NEW YORK (ANP) - Fox News-presentatoren steunden de claims die oud-president Donald Trump maakte over verkiezingsfraude, erkent de zenderbaas van Fox News, Rupert Murdoch. Volgens The New York Times heeft Murdoch vorige maand onder ede tegen een rechter gezegd dat een aantal tv-presentatoren Trumps beweringen onderschreven. "Ik had graag gezien dat we dat achteraf sterker aan de kaak hadden gesteld", zou Murdoch volgens de krant ook gezegd hebben.

De baas van de Amerikaanse televisiezender deed de uitspraken in een rechtszaak die stemmachinefabrikant Dominion Voting heeft aangespannen tegen de zender wegens laster in de nasleep van de presidentsverkiezingen in 2020. Trump verloor die van de Democraat Joe Biden en hield vol dat er sprake was van verkiezingsfraude.

Dominion vindt dat Fox News fout zat door te berichten dat stemmachines van de fabrikant waren gebruikt voor deze fraude, terwijl de redactie wist dat dit niet waar was. Fox News beroept zich in de zaak op de persvrijheid en stelt dat de claims van Trump "ontegensprekelijk nieuwswaardig" waren en dat kijkers hebben begrepen dat het slechts ging om aantijgingen.

Volgens The New York Times laten de uitspraken die Murdoch onder ede deed zien dat "het populairste tv-netwerk van het land wíst dat de beweringen van Trump onwaar waren en toch besloten werd deze uit te zenden."

De zaak van Dominion tegen Fox News gaat om een bedrag van 1,6 miljard dollar en begint op 17 april.

Meer uit Buitenland

Schilderij van Van Gogh voor 62,7 miljoen dollar geveild

NEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.

59 minuten geleden
Experts linken droogte Iran aan uitstoot fossiele brandstoffen

LONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.

1 uur geleden
Aardbeving met kracht van 5.7 treft Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).

1 uur geleden
Rechter: Trumps inzet van troepen in Washington DC is onwettig

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.

8 uur geleden
Rusland claimt herovering Koepjansk, Oekraïne ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.

8 uur geleden
Dertien mensen behandeld na brand bij klimaattop

BELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.

8 uur geleden
Argentijnse president Javier Milei gaat ook niet naar top G20

BUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.

11 uur geleden