Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fox News-baas: zender steunde claims verkiezingsfraude Trump

Fox News-baas: zender steunde claims verkiezingsfraude Trump

NEW YORK (ANP) - Fox News-presentatoren steunden de claims die oud-president Donald Trump maakte over verkiezingsfraude, erkent de zenderbaas van Fox News, Rupert Murdoch. Volgens The New York Times heeft Murdoch vorige maand onder ede tegen een rechter gezegd dat een aantal tv-presentatoren Trumps beweringen onderschreven. "Ik had graag gezien dat we dat achteraf sterker aan de kaak hadden gesteld", zou Murdoch volgens de krant ook gezegd hebben.

De baas van de Amerikaanse televisiezender deed de uitspraken in een rechtszaak die stemmachinefabrikant Dominion Voting heeft aangespannen tegen de zender wegens laster in de nasleep van de presidentsverkiezingen in 2020. Trump verloor die van de Democraat Joe Biden en hield vol dat er sprake was van verkiezingsfraude.

Dominion vindt dat Fox News fout zat door te berichten dat stemmachines van de fabrikant waren gebruikt voor deze fraude, terwijl de redactie wist dat dit niet waar was. Fox News beroept zich in de zaak op de persvrijheid en stelt dat de claims van Trump "ontegensprekelijk nieuwswaardig" waren en dat kijkers hebben begrepen dat het slechts ging om aantijgingen.

Volgens The New York Times laten de uitspraken die Murdoch onder ede deed zien dat "het populairste tv-netwerk van het land wíst dat de beweringen van Trump onwaar waren en toch besloten werd deze uit te zenden."

De zaak van Dominion tegen Fox News gaat om een bedrag van 1,6 miljard dollar en begint op 17 april.

Meer uit Buitenland

Media: VS sturen maritieme versterking richting Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.

10 minuten geleden
Israël bevestigt duizenden aanvallen op Iran en Libanon

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.

1 uur geleden
Groenlandse regeringspartij Siumut trekt zich terug uit coalitie

NUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.

2 uur geleden
Verenigde Staten steunen Israël in genocidezaak ICJ

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.

3 uur geleden
Bekende Uruguayaanse drugskartelbaas Marset opgepakt in Bolivia

SANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.

3 uur geleden
Franse president Macron benadrukt defensieve rol in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.

3 uur geleden
Macron meent dat Iranoorlog Rusland geen verlichting biedt

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.

4 uur geleden