Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Foutloze Pogacar genoot van elke dag in Tour de France

Foutloze Pogacar genoot van elke dag in Tour de France

NICE (ANP) - Na twee jaar waarin hij naar eigen zeggen fouten maakte, greep Tadej Pogacar voor de derde keer de eindzege in de Tour de France. De Sloveen deed dat door in de afsluitende tijdrit van Monaco naar Nice zijn zesde ritzege in deze Tour te boeken.

"Ik kan niet beschrijven hoe blij ik ben na twee lastige jaren waarin ik fouten maakte", zei de dolgelukkige 25-jarige wielrenner van UAE Team Emirates. "Dit jaar ging alles perfect. Ongelofelijk."

Pogacar zei dat deze Tour de enige grote ronde was waarin hij iedere dag helemaal vol vertrouwen was. "Zelfs in de Giro had ik een mindere dag, al zeg ik niet welke. In deze Tour heb ik vanaf de eerste dag tot en met vandaag genoten."

Kritiek

Bij de start van het nieuwe wielerseizoen, was er kritiek op de Sloveen omdat hij aankondigde voor de eindzege in de Giro te gaan. "Mensen zeiden dat dat voor een vangnet zorgde voor het geval ik niet zou slagen in de Tour. Dat zou het zeker zijn geweest, want zelfs zonder de zege in de Tour zou het een ongelofelijk jaar zijn. Met de Tourzege is het nog van een ander niveau en om ze beide achter elkaar te winnen is ook weer van een ander niveau."

De Sloveen wist zich nog een keer op te laden voor de afsluitende tijdrit. "Het was een leuke start op het F1-circuit in Monaco, een van de beste circuits in de wereld. Ik voelde me goed op de top van de eerste klim, waar ik vaak met Urska heb getraind", verwees hij naar zijn vrouw, wielrenster Urska Zigart. "Ze haat het dat ik altijd op die wegen met haar train. Ik wilde laten zien dat we die voorbereiding niet voor niets hebben gedaan."

Pogacar maakte in het interview ook alvast bekend wat zijn volgende doel is. "Mathieu van der Poel ziet er goed uit in de regenboogtrui, maar ook die wil ik graag pakken", keek hij alvast vooruit naar het WK dat in september in Zürich plaatsvindt. Maar de Sloveen start eerst ook nog op de Olympische Spelen in Parijs.

Meer uit Sport

Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

7 minuten geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

6 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

7 uur geleden
Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

23 uur geleden