Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Foutloze Pogacar genoot van elke dag in Tour de France

Foutloze Pogacar genoot van elke dag in Tour de France

NICE (ANP) - Na twee jaar waarin hij naar eigen zeggen fouten maakte, greep Tadej Pogacar voor de derde keer de eindzege in de Tour de France. De Sloveen deed dat door in de afsluitende tijdrit van Monaco naar Nice zijn zesde ritzege in deze Tour te boeken.

"Ik kan niet beschrijven hoe blij ik ben na twee lastige jaren waarin ik fouten maakte", zei de dolgelukkige 25-jarige wielrenner van UAE Team Emirates. "Dit jaar ging alles perfect. Ongelofelijk."

Pogacar zei dat deze Tour de enige grote ronde was waarin hij iedere dag helemaal vol vertrouwen was. "Zelfs in de Giro had ik een mindere dag, al zeg ik niet welke. In deze Tour heb ik vanaf de eerste dag tot en met vandaag genoten."

Kritiek

Bij de start van het nieuwe wielerseizoen, was er kritiek op de Sloveen omdat hij aankondigde voor de eindzege in de Giro te gaan. "Mensen zeiden dat dat voor een vangnet zorgde voor het geval ik niet zou slagen in de Tour. Dat zou het zeker zijn geweest, want zelfs zonder de zege in de Tour zou het een ongelofelijk jaar zijn. Met de Tourzege is het nog van een ander niveau en om ze beide achter elkaar te winnen is ook weer van een ander niveau."

De Sloveen wist zich nog een keer op te laden voor de afsluitende tijdrit. "Het was een leuke start op het F1-circuit in Monaco, een van de beste circuits in de wereld. Ik voelde me goed op de top van de eerste klim, waar ik vaak met Urska heb getraind", verwees hij naar zijn vrouw, wielrenster Urska Zigart. "Ze haat het dat ik altijd op die wegen met haar train. Ik wilde laten zien dat we die voorbereiding niet voor niets hebben gedaan."

Pogacar maakte in het interview ook alvast bekend wat zijn volgende doel is. "Mathieu van der Poel ziet er goed uit in de regenboogtrui, maar ook die wil ik graag pakken", keek hij alvast vooruit naar het WK dat in september in Zürich plaatsvindt. Maar de Sloveen start eerst ook nog op de Olympische Spelen in Parijs.

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

12 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

12 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

14 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

14 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

14 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

15 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden