Fout rvc-preses Van Praag met Ajax-aandelen 'bijzonder ongelukkig'
AMSTERDAM (AFN) - Het is "bijzonder ongelukkig" dat de voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax, Michael van Praag, maandenlang heeft verzuimd zijn aandelen in de club te melden bij de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM). Eerder deze week was hij namelijk opvallend resoluut over het lot van de geschorste Ajax-directeur Alex Kroes, stelt voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Commissarissen en Directeuren (NCD) Paul Geraeds.
Ajax schorste Kroes deze week omdat hij aandelen van de beursgenoteerde club had gekocht voordat zijn aanstelling als directeur bekend werd. Dat komt neer op handel met voorkennis, stelt Ajax. Van Praag, die de toezichthoudende raad van Ajax leidt, zei deze week tegen media dat Kroes wat hem betreft niet meer kan terugkeren. Vrijdag werd na berichtgeving van de NOS duidelijk dat Van Praag zelf in de fout was gegaan met de te late melding van zijn Ajax-aandelen bij de beursautoriteit.
Volgens Geraeds was het resolute oordeel in de media van Van Praag opvallend, omdat een schorsing eigenlijk een tussenfase is waarin je bevindingen van een onderzoek afwacht. "Als je die harde toon hebt, wat je goed recht is, geldt die twee kanten op. Dus primair voor jezelf. Dat zit elkaar nu in de weg", zegt hij over de kwestie die nu rond Van Praag speelt. "Het is niet funest, maar wel bijzonder ongelukkig."
Toon
Volgens Geraeds is het voor bestuurders en commissarissen van bedrijven niet alleen belangrijk om de regels tot in de puntjes te kennen. Het maakt ook uit welke toon van besturen je volgt, en daar consequent in bent.
"Als toezichthouder moet je de regels van het spel heel goed kennen. Maar daarnaast maakt het ook uit hoe je fluit. Laat je veel doorspelen, of fluit je voor alles?", trekt Geraeds de vergelijking met arbiters. "Van Praag was deze week een heel strenge fluiter en nu staat hij zelf op het speelveld. Dan is het niet vreemd dat er wat kritischer naar je gekeken wordt."
Meer uit Financieel
ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn vorige maand voor de tweede maand op rij gedaald. Dat kwam voornamelijk door ruime voorraden, heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) vrijdag bekendgemaakt.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse pakketkluisjesbedrijf heeft opnieuw een recordkwartaal achter de rug. Ook voor het huidige kwartaal voorziet het bedrijf verdere groei van het aantal pakketten. InPost bevestigde daarnaast de omzetverwachting voor het hele jaar. Wel werd het bedrijf wat voorzichtiger over de winstgroei dit jaar door de extra investeringen in het Verenigd Koninkrijk. Het aandeel steeg 1,8 procent.
3 uur geledenROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist Sif waarschuwt dat nieuwe windmolenprojecten moeilijk op gang komen. Door lastige marktomstandigheden worden projecten uitgesteld of geannuleerd. "De markt blijft uitdagend met een beperkt aantal nieuwe aanbestedingen, en het Verenigd Koninkrijk en Europese landen die moeite hebben om succesvolle grootschalige aanbestedingen te organiseren", zegt topman Fred van Beers van het in palen voor windmolens gespecialiseerde bedrijf vrijdag bij de kwartaalcijfers.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De komst van de nieuwe game uit de populaire reeks Grand Theft Auto is opnieuw uitgesteld. Gamebedrijf Take-Two Interactive Software zegt dat Grand Theft Auto VI (GTA VI) in november volgend jaar zal verschijnen. Eigenlijk had het misdaadspel dit najaar moeten uitkomen, maar de release was al een keer verschoven naar mei 2026.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in oktober onverwacht afgenomen. De uitvoer naar de Verenigde Staten daalde opnieuw door de hernieuwde handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten in de weken voor de ontmoeting van de Chinese president Xi Jinping en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com wijst het overnamebod van softwarebedrijf Bird af. Het bestuur van het Bredase bedrijf vindt de overnameprijs van 166 miljoen euro te laag. Ook vinden de directie en de raad van commissarissen van CM.com dat het overnamevoorstel te weinig "tastbare en materiƫle waarde op de lange termijn" biedt voor klanten, werknemers en aandeelhouders.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in september meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in september 2024. In augustus gaven consumenten 1,3 procent meer uit.
5 uur geleden