Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Four Freedoms Awards worden pas volgend jaar uitgereikt

Four Freedoms Awards worden pas volgend jaar uitgereikt

MIDDELBURG (ANP) - Vanwege de uitbraak van het coronavirus is de uitreiking van de Four Freedoms Awards uitgesteld. De vrijheidsprijzen zouden op 14 april in Middelburg worden overhandigd aan de winnaars, maar dat is uitgesteld naar april volgend jaar. Sommige winnaars kunnen door inreisbeperkingen niet naar Nederland komen, legt de provincie Zeeland uit.

De International Four Freedoms Award gaat dit jaar naar de Verenigde Naties. Secretaris-generaal António Guterres zou de prijs in Middelburg in ontvangst nemen. Daarnaast zijn er aparte prijzen voor de vier grote vrijheden. Die gaan naar de Filipijnse journalist Maria Ressa (vrijheid van meningsuiting), Religions for Peace International (vrijheid van godsdienst), de Nederlandse televisiepresentator Sander de Kramer (vrijwaring van gebrek) en de Italiaanse burgemeester Leoluca Orlando (vrijwaring van vrees).

De Roosevelt Foundation kent de prijzen ieder jaar toe aan mensen en organisaties die zich inzetten voor de idealen waar de Amerikaanse president Franklin Delano Roosevelt voor stond. Zijn voorouders kwamen uit Zeeland.

Meer uit Binnenland

OM eist 11 jaar cel en tbs tegen Vlaardingse pleegouders 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van elf jaar en tbs met dwangverpleging geëist in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje (10). Het OM acht bewezen dat Johnny van den B. en Daisy W. hun pleegkind opzettelijk zwaar lichamelijk letsel hebben toegebracht. Dit zou zijn gebeurd tussen juni 2023 en 20 mei 2024, het moment waarop ze in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis belandde met tien botbreuken en hersenletsel.

1 uur geleden
Ombudsman onderzoekt gevolgen overheidsbeleid voor boeren

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen begint een onderzoek naar de gevolgen van het overheidsbeleid voor boeren. Het onderzoek richt zich op de afgelopen tien jaar en de ervaringen van boeren zullen centraal staan.

3 uur geleden
Boetes op illegale verkoop vapes 700 euro hoger

DEN HAAG (ANP) - De boete voor de illegale verkoop van e-sigaretten is met 700 euro verhoogd tot 2040 euro voor een eerste overtreding, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer. Bij een volgende overtreding gaat de boete met 1000 euro omhoog naar 3060 euro.

3 uur geleden
Nu al meer dan 2000 zonuren dit jaar

DE BILT (ANP) - De zon heeft zich dit jaar veel vaker laten zien. Gemiddeld waren er al meer dan 2000 zonuren verspreid over het land. Normaal gesproken telt het jaar tot vrijdag zo'n 1700 zonuren. Het is sinds 1906 pas vier keer eerder voorgekomen dat in een jaar de zon gemiddeld meer dan 2000 uur scheen, laat Weeronline weten.

4 uur geleden
Moeder: mijn zoons zijn beschadigd in Vlaardings pleeggezin

ROTTERDAM (ANP) - De biologische moeder van twee Syrische jongens stelt dat haar zonen beschadigd uit het Vlaardingse pleeggezin van Johnny van den B. en Daisy W. zijn gekomen. "Zij kunnen niet vergeten wat hen allemaal is aangedaan. Zij kunnen niet vergeten wat ze hebben moeten doormaken", staat in haar slachtofferverklaring die vrijdag in de Rotterdamse rechtbank werd voorgelezen.

4 uur geleden
Vlaardings pleegmeisje heeft 24 uur per dag zorg nodig

ROTTERDAM (ANP) - Het Vlaardingse pleegmeisje moet 24 uur per dag worden begeleid. "Ze is fors beperkt geraakt in lichamelijk en cognitief opzicht", zei een van haar curatoren vrijdag in de rechtbank in Rotterdam.

4 uur geleden
Oud-presentatrice Viola Holt (76) overleden

MUIDERBERG (ANP) - Voormalig presentatrice en tv-persoonlijkheid Viola Holt is overleden. Ze stierf donderdagavond op 76-jarige leeftijd in haar woonplaats Muiderberg, heeft haar familie aan het ANP bekendgemaakt. Holt vierde haar grootste successen in de jaren 90 met het middagprogramma 5 Uur Show voor RTL 4.

6 uur geleden