Foto Loekasjenko gedeeld na speculaties over gezondheid
MINSK (ANP/RTR) - Op een Belarussisch staatskanaal op berichtendienst Telegram is maandag een foto van president Aleksandr Loekasjenko gepubliceerd nadat hij een week niet in de openbaarheid was gezien. Het gebrek aan publieke optredens leidde tot speculaties over de gezondheid van de 68-jarige leider.
De foto zou zijn genomen op een militair commandocentrum. Op de foto lijkt Loekasjenko een verband om zijn linkerhand te hebben.
De Belarussische president verscheen op 9 mei voor het laatst in het openbaar op festiviteiten in zowel Minsk als Moskou vanwege de Russische Dag van de Overwinning. Daarna viel zijn afwezigheid op. Zo verscheen hij onder meer zondag niet op een ceremonie in Minsk waar hij werd verwacht. Er gingen berichten rond dat hij was opgenomen in een ziekenhuis, maar deze zijn niet officieel bevestigd.
Het bericht op Telegram verscheen kort nadat oppositieleider Svetlana Tichanovskaja op Twitter haar aanhangers vertelde dat de geruchten over Loekasjenko's gezondheid betekenden dat ze voorbereid moeten zijn op elk scenario. "Om Belarus op de weg naar democratie te zetten en te voorkomen dat Rusland zich met ons bemoeit."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
15 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
17 uur geleden