Foto Loekasjenko gedeeld na speculaties over gezondheid
MINSK (ANP/RTR) - Op een Belarussisch staatskanaal op berichtendienst Telegram is maandag een foto van president Aleksandr Loekasjenko gepubliceerd nadat hij een week niet in de openbaarheid was gezien. Het gebrek aan publieke optredens leidde tot speculaties over de gezondheid van de 68-jarige leider.
De foto zou zijn genomen op een militair commandocentrum. Op de foto lijkt Loekasjenko een verband om zijn linkerhand te hebben.
De Belarussische president verscheen op 9 mei voor het laatst in het openbaar op festiviteiten in zowel Minsk als Moskou vanwege de Russische Dag van de Overwinning. Daarna viel zijn afwezigheid op. Zo verscheen hij onder meer zondag niet op een ceremonie in Minsk waar hij werd verwacht. Er gingen berichten rond dat hij was opgenomen in een ziekenhuis, maar deze zijn niet officieel bevestigd.
Het bericht op Telegram verscheen kort nadat oppositieleider Svetlana Tichanovskaja op Twitter haar aanhangers vertelde dat de geruchten over Loekasjenko's gezondheid betekenden dat ze voorbereid moeten zijn op elk scenario. "Om Belarus op de weg naar democratie te zetten en te voorkomen dat Rusland zich met ons bemoeit."
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de VS voorlopig Venezuela gaan besturen. "Wij gaan het land besturen totdat we op een veilige, zorgvuldige en verstandige manier de macht kunnen overdragen", verklaarde hij. Trump zei dat de VS niet het risico kunnen lopen dat de macht wordt overgenomen door een partij die niet in het belang van het Venezolaanse volk handelt.
4 uur geleden