Foto Loekasjenko gedeeld na speculaties over gezondheid
MINSK (ANP/RTR) - Op een Belarussisch staatskanaal op berichtendienst Telegram is maandag een foto van president Aleksandr Loekasjenko gepubliceerd nadat hij een week niet in de openbaarheid was gezien. Het gebrek aan publieke optredens leidde tot speculaties over de gezondheid van de 68-jarige leider.
De foto zou zijn genomen op een militair commandocentrum. Op de foto lijkt Loekasjenko een verband om zijn linkerhand te hebben.
De Belarussische president verscheen op 9 mei voor het laatst in het openbaar op festiviteiten in zowel Minsk als Moskou vanwege de Russische Dag van de Overwinning. Daarna viel zijn afwezigheid op. Zo verscheen hij onder meer zondag niet op een ceremonie in Minsk waar hij werd verwacht. Er gingen berichten rond dat hij was opgenomen in een ziekenhuis, maar deze zijn niet officieel bevestigd.
Het bericht op Telegram verscheen kort nadat oppositieleider Svetlana Tichanovskaja op Twitter haar aanhangers vertelde dat de geruchten over Loekasjenko's gezondheid betekenden dat ze voorbereid moeten zijn op elk scenario. "Om Belarus op de weg naar democratie te zetten en te voorkomen dat Rusland zich met ons bemoeit."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
4 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
4 uur geledenBERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.
5 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
5 uur geleden