Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Forum voor Democratie hekelt 'Barbertje-moet-hangen-debat'

Forum voor Democratie hekelt 'Barbertje-moet-hangen-debat'

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie vindt dat de mondkapjesdeal met het bedrijf van Sywert van Lienden nodeloos veel aandacht krijgt in de Tweede Kamer. "Dit debat is een afleidingsmanoeuvre", zei Pepijn van Houwelingen. Hij vindt dat de kern van het probleem is dat het kabinet dit soort bestellingen niet meer aanbesteedde, terwijl dat kort na de uitbraak van de coronacrisis gewoon weer gekund had. Het Kamerlid sprak van een "Barbertje-moet-hangendebat".

Van Houwelingen vindt dat het kabinet miljarden heeft uitgegeven zonder daar op de juiste manier verantwoording over af te leggen. Wel deelde hij kritiek die ook andere oppositiepartijen geuit hebben over de manier waarop het kabinet met tegengeluiden omgaat. "Als je een totaal gebrek aan transparantie gaat koppelen aan het uit het debat drukken van kritiek, dan krijg je wanbestuur." Tegelijk had hij kritiek op de Tweede Kamer die wat hem betreft had moeten ingrijpen.

"Wij als Forum voor Democratie willen een echt debat over een echt onderwerp, waarin minister De Jonge zich mag verantwoorden over de miljarden die verkeerd zijn aanbesteed", zo zei Van Houwelingen. Hij stelde dat het nu gaat over "slechts één dubieuze miljoenendeal waarbij is gesjoemeld met aanbestedingen".

Meer uit Politiek

Informateur Buma hoopt dinsdag met 'tussenverslag' te komen

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma hoopt dinsdag het resultaat te kunnen presenteren van de onderhandelingen tussen D66 en CDA tot dusver. Dat heeft hij gezegd na weer een avond van gesprekken over een aantal belangrijke thema's waar de partijen zich de afgelopen weken over hebben gebogen.

8 uur geleden
Jetten ziet graag alle partijen weer aanschuiven bij informateur

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten zou het "heel netjes" vinden als informateur Sybrand Buma met de fractievoorzitters van alle partijen in de Tweede Kamer gaat praten over het resultaat van de onderhandelingen van de afgelopen weken tussen zijn partij en het CDA. Dat zei hij net voordat hij een nieuwe overlegronde inging.

10 uur geleden
Vervroegde Tweede Kamerverkiezingen kunnen sneller, zegt Kiesraad

DEN HAAG (ANP) - Vervroegde Tweede Kamerverkiezingen kunnen sneller na de val van een kabinet worden gehouden dan nu het geval is. De voorbereidingsperiode is nu ongeveer vijf maanden, en dat kan worden verkort naar drie maanden, mits bijvoorbeeld gemeenten en politieke partijen zorgen dat zij altijd klaarstaan voor verkiezingen. Dat schrijft de Kiesraad maandag in een advies.

13 uur geleden
Jetten hoopt schrijfwerk met Bontenbal deze week af te ronden

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA hopen nog deze week klaar te zijn met het schrijven van een document dat de kabinetsformatie verder moet helpen. "Dat is wel de ambitie", zei D66-leider Rob Jetten na afloop van een nieuwe onderhandelingsronde. Maar: "Het is af als het af is." De partijen praten maandagavond verder.

13 uur geleden
Schoof ziet actiepunten in klimaatadvies burgerberaad

DEN HAAG (ANP) - Het advies van het Nationaal Burgerberaad Klimaat kent "veel onderwerpen die tot actie kunnen leiden", vindt demissionair premier Dick Schoof. Hij herkent de wens van het kabinet voor een "haalbaar en betaalbaar" klimaatbeleid in de aanbevelingen van 175 burgers. "Maar ik hoor ook: 'denk groot', dus we gaan kijken hoe we dat gaan doen."

18 uur geleden
Jetten: er is nog helemaal niemand afgevallen

DEN HAAG (ANP) - Er is nog helemaal niemand afgevallen, zei D66-leider Rob Jetten maandag voordat hij opnieuw in gesprek ging met CDA-leider Henri Bontenbal over politieke samenwerking. "Het is aan de informateur om de komende week te gaan kijken welke partijen willen meedoen."

18 uur geleden
Burgerberaad Klimaat stemde niet in met 10 eigen voorstellen

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Burgerberaad Klimaat heeft tien van zijn eigen voorstellen uiteindelijk niet aangenomen. Dertien aanbevelingen zijn wel in het eindadvies opgenomen. Bijvoorbeeld een voorstel voor een klimaatbonus voor iedereen, die betaald wordt door een meerprijs op luxeproducten.

18 uur geleden