Fortuyn-serie en Do Not Hesitate grote kanshebbers Gouden Kalf
HILVERSUM (ANP) - De serie Het Jaar van Fortuyn en de films Do Not Hesitate, Knor en Narcosis zijn de grote kanshebbers voor de Gouden Kalveren. De thriller Do Not Hesitate, de Nederlandse Oscar-inzending van vorig jaar, voert de ranglijst met nominaties aan met acht stuks. De nominaties werden zaterdagavond bekendgemaakt, de uiteindelijke winnaars worden vrijdag onthuld.
Do Not Hesitate maakt kans in de categorieën Beste film, Beste sound design, Beste montage, Beste costume design, Beste hoofdrol speelfilm, Beste bijrol speelfilm, Beste scenario en Beste regie. Knor heeft in totaal vijf nominaties te pakken, in de categorieën Beste film, Beste sound design, Beste production design, Beste scenario en Beste regie.
Narcosis, de Nederlandse inzending voor de Oscars, is vier keer genomineerd, namelijk in de categorieën Beste film, Beste hoofdrol speelfilm (Thekla Reuten), Beste costume design en Beste camera. Ook is de film van Martijn de Jong door de Kring van de Nederlandse Filmjournalisten verkozen tot winnaar van de Prijs van de Nederlandse Filmkritiek. In de categorie Beste film maken daarnaast Nr. 10 (3 nominaties) en Pink Moon (2 nominaties) kans.
Series
Qua series zijn Het Jaar van Fortuyn, Dirty Lines en Rampvlucht de grote kanshebbers. Die zijn allemaal genomineerd voor Beste dramaserie. Het Jaar van Fortuyn en Dirty Lines zijn drie keer genomineerd, Rampvlucht - een dramaserie over de Bijlmerramp die op het Nederlands Film Festival in première ging - twee keer.
In de categorie Beste hoofdrol dramaserie maken Jeroen Spitzenberger (Het Jaar van Fortuyn), Thomas Höppener (Rampvlucht) en Jennifer Hoffman (Deep Shit) kans. Voor Beste hoofdrol speelfilm zijn Hanna van Vliet (ANNE+), Joes Brauers (Do Not Hesitate), Julia Akkermans (Pink Moon), Thekla Reuten (Narcosis) en Yannick Jozefzoon (Femi) genomineerd.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem zijn er vermoedens van stemfraude met volmachten tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van afgelopen woensdag. De gemeente doet daar onderzoek naar, zo is besloten na overleg met de politie en het Openbaar Ministerie.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B blijft ontkennen dat hij in mei 2018 zangeres Jill Helena heeft aangerand in de auto bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam. Volgens Ali B was het alleen zoenen, met wederzijdse toestemming. Ze hadden een langdurige affaire, zei hij.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B voelde zich van de beschuldigingen tegen hem het meest geraakt door die van zangeres Jill Helena. Dat zei de rapper dinsdag tijdens de behandeling van het hoger beroep van de zedenzaak tegen hem.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ahmed Aboutaleb, voormalig burgemeester van Rotterdam, gaat als verkenner aan de slag in Den Haag. Hij moet kijken of er een coalitie kan worden gevormd na de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer geven het ov in 2025 een ruime voldoende. Net als in 2024 en 2023 krijgt het Nederlandse openbaar vervoer gemiddeld een 7,8, blijkt uit onderzoek van kennisplatform CROW.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gestegen tot boven de 2100. Dat is aanzienlijk hoger dan de afgelopen weken, en toen lagen de aantallen al ruim boven de limiet van 2000 mensen. Voor opvangorgaan COA betekent dit geen nieuwe dwangsom, het maximumbedrag van 5 miljoen euro is ruim een week geleden bereikt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.
2 uur geleden