Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna wint van FC Groningen na vreemde eigen goal van Bacuna

Fortuna wint van FC Groningen na vreemde eigen goal van Bacuna

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen FC Groningen door een kolderiek eigen doelpunt gewonnen (1-0). Leandro Bacuna, de aanvoerder van de bezoekers, schoot de bal in de 86e minuut hard in eigen doel.

Bacuna leek zelf ook verbaasd over zijn actie. Hij had alle ruimte om de bal weg te werken. Na zijn actie staarde de verdediger enige tijd voor zich uit en liep hoofdschuddend over het veld. Zonder Bacuna's onverwachte actie had de wedstrijd waarschijnlijk in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. Die uitslag zou goed passen bij het wedstrijdbeeld, aangezien beide teams nauwelijks kansen creëerden.

Met deze overwinning blijft Fortuna Sittard in de middenmoot van de Eredivisie. FC Groningen, na een sterke start van de competitie met 9 punten uit de eerste vijf wedstrijden, verloor voor de vijfde keer op rij en zakt steeds verder af richting de onderkant van de ranglijst.

Thuisploeg

Jasper Dahlhaus en Loreintz Rosier zorgden voor enige dreiging namens de thuisploeg voor rust. Het schot van Dahlhaus werd gestopt door doelman Etienne Vaessen en Rosier schoot naast. Johan Hove was de gevaarlijkste speler van FC Groningen in de eerste helft, maar doelman Mattijs Branderhorst van Fortuna reageerde alert op zijn doelpoging.

In de tweede helft was de bij de thuisploeg ingevallen Josip Mitrovic dicht bij een doelpunt met een kopbal na een spectaculaire omhaal van Ezequiel Bullaude.

Meer uit Voetbal

Menzo gaat met Suriname 'aan sterk plan werken' om WK te halen

PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."

50 minuten geleden
Brenet mag na kwalificatie met Curaçao duel met Rangers overslaan

LIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.

6 uur geleden
Voetbalsters Peddemors en Beerensteyn helpen Wolfsburg aan zege

WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.

17 uur geleden
Lukebakio mist uitduel van Benfica met Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

17 uur geleden
PSG-verdediger Hakimi Afrikaans voetballer van het jaar

RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

19 uur geleden
Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

22 uur geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

23 uur geleden