Fortuna wint van FC Groningen na vreemde eigen goal van Bacuna
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen FC Groningen door een kolderiek eigen doelpunt gewonnen (1-0). Leandro Bacuna, de aanvoerder van de bezoekers, schoot de bal in de 86e minuut hard in eigen doel.
Bacuna leek zelf ook verbaasd over zijn actie. Hij had alle ruimte om de bal weg te werken. Na zijn actie staarde de verdediger enige tijd voor zich uit en liep hoofdschuddend over het veld. Zonder Bacuna's onverwachte actie had de wedstrijd waarschijnlijk in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. Die uitslag zou goed passen bij het wedstrijdbeeld, aangezien beide teams nauwelijks kansen creëerden.
Met deze overwinning blijft Fortuna Sittard in de middenmoot van de Eredivisie. FC Groningen, na een sterke start van de competitie met 9 punten uit de eerste vijf wedstrijden, verloor voor de vijfde keer op rij en zakt steeds verder af richting de onderkant van de ranglijst.
Thuisploeg
Jasper Dahlhaus en Loreintz Rosier zorgden voor enige dreiging namens de thuisploeg voor rust. Het schot van Dahlhaus werd gestopt door doelman Etienne Vaessen en Rosier schoot naast. Johan Hove was de gevaarlijkste speler van FC Groningen in de eerste helft, maar doelman Mattijs Branderhorst van Fortuna reageerde alert op zijn doelpoging.
In de tweede helft was de bij de thuisploeg ingevallen Josip Mitrovic dicht bij een doelpunt met een kopbal na een spectaculaire omhaal van Ezequiel Bullaude.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
21 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden