Fortuna wint van FC Groningen na vreemde eigen goal van Bacuna
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen FC Groningen door een kolderiek eigen doelpunt gewonnen (1-0). Leandro Bacuna, de aanvoerder van de bezoekers, schoot de bal in de 86e minuut hard in eigen doel.
Bacuna leek zelf ook verbaasd over zijn actie. Hij had alle ruimte om de bal weg te werken. Na zijn actie staarde de verdediger enige tijd voor zich uit en liep hoofdschuddend over het veld. Zonder Bacuna's onverwachte actie had de wedstrijd waarschijnlijk in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. Die uitslag zou goed passen bij het wedstrijdbeeld, aangezien beide teams nauwelijks kansen creëerden.
Met deze overwinning blijft Fortuna Sittard in de middenmoot van de Eredivisie. FC Groningen, na een sterke start van de competitie met 9 punten uit de eerste vijf wedstrijden, verloor voor de vijfde keer op rij en zakt steeds verder af richting de onderkant van de ranglijst.
Thuisploeg
Jasper Dahlhaus en Loreintz Rosier zorgden voor enige dreiging namens de thuisploeg voor rust. Het schot van Dahlhaus werd gestopt door doelman Etienne Vaessen en Rosier schoot naast. Johan Hove was de gevaarlijkste speler van FC Groningen in de eerste helft, maar doelman Mattijs Branderhorst van Fortuna reageerde alert op zijn doelpoging.
In de tweede helft was de bij de thuisploeg ingevallen Josip Mitrovic dicht bij een doelpunt met een kopbal na een spectaculaire omhaal van Ezequiel Bullaude.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
7 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
9 uur geleden