Fortuna wint van FC Groningen na vreemde eigen goal van Bacuna
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen FC Groningen door een kolderiek eigen doelpunt gewonnen (1-0). Leandro Bacuna, de aanvoerder van de bezoekers, schoot de bal in de 86e minuut hard in eigen doel.
Bacuna leek zelf ook verbaasd over zijn actie. Hij had alle ruimte om de bal weg te werken. Na zijn actie staarde de verdediger enige tijd voor zich uit en liep hoofdschuddend over het veld. Zonder Bacuna's onverwachte actie had de wedstrijd waarschijnlijk in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. Die uitslag zou goed passen bij het wedstrijdbeeld, aangezien beide teams nauwelijks kansen creëerden.
Met deze overwinning blijft Fortuna Sittard in de middenmoot van de Eredivisie. FC Groningen, na een sterke start van de competitie met 9 punten uit de eerste vijf wedstrijden, verloor voor de vijfde keer op rij en zakt steeds verder af richting de onderkant van de ranglijst.
Thuisploeg
Jasper Dahlhaus en Loreintz Rosier zorgden voor enige dreiging namens de thuisploeg voor rust. Het schot van Dahlhaus werd gestopt door doelman Etienne Vaessen en Rosier schoot naast. Johan Hove was de gevaarlijkste speler van FC Groningen in de eerste helft, maar doelman Mattijs Branderhorst van Fortuna reageerde alert op zijn doelpoging.
In de tweede helft was de bij de thuisploeg ingevallen Josip Mitrovic dicht bij een doelpunt met een kopbal na een spectaculaire omhaal van Ezequiel Bullaude.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
20 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
23 uur geleden