Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fortuna wint van FC Groningen na vreemde eigen goal van Bacuna

Fortuna wint van FC Groningen na vreemde eigen goal van Bacuna

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen FC Groningen door een kolderiek eigen doelpunt gewonnen (1-0). Leandro Bacuna, de aanvoerder van de bezoekers, schoot de bal in de 86e minuut hard in eigen doel.

Bacuna leek zelf ook verbaasd over zijn actie. Hij had alle ruimte om de bal weg te werken. Na zijn actie staarde de verdediger enige tijd voor zich uit en liep hoofdschuddend over het veld. Zonder Bacuna's onverwachte actie had de wedstrijd waarschijnlijk in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. Die uitslag zou goed passen bij het wedstrijdbeeld, aangezien beide teams nauwelijks kansen creëerden.

Met deze overwinning blijft Fortuna Sittard in de middenmoot van de Eredivisie. FC Groningen, na een sterke start van de competitie met 9 punten uit de eerste vijf wedstrijden, verloor voor de vijfde keer op rij en zakt steeds verder af richting de onderkant van de ranglijst.

Thuisploeg

Jasper Dahlhaus en Loreintz Rosier zorgden voor enige dreiging namens de thuisploeg voor rust. Het schot van Dahlhaus werd gestopt door doelman Etienne Vaessen en Rosier schoot naast. Johan Hove was de gevaarlijkste speler van FC Groningen in de eerste helft, maar doelman Mattijs Branderhorst van Fortuna reageerde alert op zijn doelpoging.

In de tweede helft was de bij de thuisploeg ingevallen Josip Mitrovic dicht bij een doelpunt met een kopbal na een spectaculaire omhaal van Ezequiel Bullaude.

Meer uit Voetbal

Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

7 uur geleden
Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

10 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

10 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

11 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

11 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

11 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

12 uur geleden